Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / Riia mnt 33
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Pärnu linn · Pärnu

Riia mnt 33, Pärnu

Riia mnt 33 (Pärnu, Pärnu linn) on 1999. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 9 korterit (EHR 103017288). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 804 €/m² (hinnanguvahemik 2 389–3 219 €/m², ±15%).

Riia mnt 33, Pärnu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 03.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 9 korterit EHR 103017288 ↗ Kataster 62511:075:5300 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Riia mnt 33 on 1999. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 9 korterit, eeldatav energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 804/m², 14,6% üle Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950).

Riia mnt 33 on 1999. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Pärnu linn linnaosas, 9 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (8 tk). Energiaklass D (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 804 €/m², mis on umbes 14,6% üle Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950). Tüüpiline korter (2-toaline, 51,8 m²) on ligikaudu €145 247.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass D, maapealne parkimine ja 1999. aasta ehitusaeg.

€430–€530/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (18 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 18 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~103 €, talvel ~180 € · 100% möbleeritud
3,4–4,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 8 49.3 – 53.6 m² €2 804 €122 795–€165 456
3-toaline 1 54.2 m² €2 692 €124 312–€167 501
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 51.4 m² 3-toaline · 54.2 m²
− 51,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€145 247
ca €2 804 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €152 509
Eeldatav üüritulu €430–€530/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 944/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Kalamehe peatus 42 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,9

Pärnu Ühisgümnaasium 180 m; riigieksamite tase 62/100; lasteaed 628 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,7

22% tundidest hea, 51% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Siinmaa park 183 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=30): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -92,4%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1999. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1999) põhjal on eeldatav klass D. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Siinmaa park 183 m; toidukauplused 854 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 128 tehingut kohordis „1991-2000 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Riia mnt 33

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 30 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -92%.

Sagedasemad liigid: vandalism, vargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 1 711 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 22% kahes parimas klassis, 27% keskmises ja 51% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pärnu linn · 1991-2000 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 253 tehingut · 1991-2000 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -6.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Riia mnt 33 AVM tase: €2 804/m² €1 589 2024 Q3 45 tehingut €1 586 2024 Q4 34 tehingut €1 548 2025 Q1 21 tehingut €2 078 2025 Q2 25 tehingut €1 799 2025 Q3 47 tehingut €1 847 2025 Q4 29 tehingut €1 443 2026 Q1 35 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €1 565 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 17 €1 490 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 804/m²
Hinnavahemik
€2 389–3 219
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 51,8 m²)
€152 509
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 944/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.383424, 24.516415 · katastritunnus 62511:075:5300.

🚏 Kalamehe peatus
Bussipeatus · Buss
42 m · 1 min
🎓 Pärnu Ühisgümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 62/100
180 m · 2 min
🌳 Siinmaa park
Park · Roheala
183 m · 2 min
🎓 Pärnu Kuninga Tänava Põhikool
Põhikool · Põhikool
588 m · 8 min
🧒 Pärnu Kesklinna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
628 m · 8 min
🎓 Pärnu Waldorfkool
Põhikool · Põhikool
703 m · 9 min
🛒 Pärnu Keskuse Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
854 m · 11 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti, lähim peatus 42 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pärnu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

40 228 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.9% · 7 597
18–64 (Tööealised) 57.7% · 23 200
65 ja vanemad (Seeniorid) 23.4% · 9 431

Haridustase (15+)

42 815 elanikku
Põhiharidus või madalam 21.6% · 9 250
Keskharidus või kutseharidus 46% · 19 690
Kõrgharidus või magistrikraad 30.1% · 12 895
Haridustase teadmata 2.3% · 980

Ehitusaeg & elamufond

28 884 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 15.8% · 4 569
Nõukogude periood (1946–1990) 50.6% · 14 606
Taasiseseisvunud (1991–2010) 27.9% · 8 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 5.2% · 1 496

Enim ehitatud periood: 1991–2000.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 2.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 51.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 15.8%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1999
Kortereid kokku9
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)D ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus573 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 103017288 · kanne muudetud 30.05.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 103017288) →

Katastriüksus (Maa-amet)

62511:075:5300 · pindala 573 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (62511:075:5300) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Pärnu linn, Riia mnt 33 korteriühistu (registrikood 80065315). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€44 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€0,86/m² kuusilma kommunaalideta · Kesklinna linnaosa, Eeslinna asum mediaan €0,81/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€4 791€4 900
Raha€3 134€5 822
Reservkapital€149€149
Aasta tulem−€2 684€376

9 korterit · liikmeid 0 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (466 m²) ÷ 12. Võrdlus: Kesklinna linnaosa, Eeslinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00706869) · Postiindeks: 80019

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Riia mnt korterelamud

53 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 495/m² (n=53) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Riia mnt 5 1999 €1 934 ~€141 401 D ~ Vaata →
Riia mnt 6 1999 €1 968 ~€94 858 D ~ Vaata →
Riia mnt 11/1 2016 €4 392 ~€216 086 C Vaata →
Riia mnt 11/2 2016 €4 685 ~€230 502 B ~ Vaata →
Riia mnt 13 1900 €2 272 ~€111 782 E ~ Vaata →
Riia mnt 14/1 1930 €3 317 ~€163 196 E ~ Vaata →
Riia mnt 15 1913 €2 349 ~€115 571 E ~ Vaata →
Riia mnt 16/1 1845 €1 659 ~€109 280 H ~ Vaata →
Riia mnt 33 See hoone 1999 €2 804 ~€145 247 D ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 103017288 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 62511:075:5300 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 18 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,4–4,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=18 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1999. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Riia mnt 33, Pärnu?

Riia mnt 33 on 1999. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Pärnu linn, milles on kokku 9 korterit. EHR kood on 103017288 ja katastritunnus 62511:075:5300. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass D.

Mis on Riia mnt 33 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 804 €/m². Hinnangu vahemik on 2 389–3 219 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €145 247.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Riia mnt 33?

2 804 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €112 160 ja 50 m² korteri väärtus umbes €140 200. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €122 795–€165 456; 3-toaline: €124 312–€167 501.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 944/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €152 509, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €430–€530 kuus ja brutotootluse hinnang 3,4–4,4%.

Kas Riia mnt 33 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 42 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Riia mnt 33 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 30 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 22% oli kahes parimas ja 51% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Riia mnt 33?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €44 kuus, lisaks kommunaalteenused. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,86/m² kuus. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu