KÕNEALUNE TÄNAV Audru alevik Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Metsa tänav, Pärnu

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Metsa tn, Audru alevik linnaosa. Sisaldab 13 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK
€2 374 €/m²
+0% vs Audru alevik · +18.4% vs Pärnu
Tänava mediaan: €2 243/m² (n=13)

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 13 korterelamule.

Korterelamuid 13
Tüüpiline korter (hoonete mediaan, n=13) €110 848
Hinnavahemik €1 896 – €3 415
Ehitusperiood 1910–2025

Korterelamud tänaval Metsa tn

Kõik 13 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Metsa tn 2 1910 E~ €1 945/m² €95 694 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Metsa tn 4 1910 E~ €1 967/m² €96 776 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Metsa tn 5 1910 E~ €2 669/m² €131 315 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Metsa tn 7 1910 E~ €1 896/m² €68 655 1-toal., 34.5 m² Hoone analüüs →
Metsa tn 7a 2005 C~ €2 243/m² €110 356 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Metsa tn 12 1992 A €2 166/m² €106 567 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Metsa tn 14 1989 D €2 029/m² €126 815 3-toal., 65.1 m² Hoone analüüs →
Metsa tn 15a 2004 E~ €2 253/m² €110 848 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Metsa tn 16 1990 D €2 297/m² €113 012 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Metsa tn 18 2022 A €3 415/m² €168 018 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Metsa tn 18a 1994 E~ €2 214/m² €108 929 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Metsa tn 18b 2000 C~ €2 374/m² €116 801 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Metsa tn 20 2025 A €3 392/m² €166 886 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Metsa tn suhestub Audru alevik ja linna Pärnu keskmise hinnatasemega.

Metsa tn
€2 374

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK

Audru alevik
€0

vs Piirkond (Audru alevik): +0%

Pärnu
€2 005

vs Linn (Pärnu): +18.4% 04.2026, n=68

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 6.9 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 5.8/10

Lähim peatus „Lehetu peatus" 76447 m; 1 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 7.4/10

Pood „Kaubamajakas Rimi Hyper" 593 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 1 poodi, 3 kooli, 1 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 7.1/10

Elamufond ehitatud aastatel 1910–2025; valdav on 1981–2000 (38%). Hinnanguliselt 38% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 8.3/10

Estiqi andmebaasis on 46 hinnangut selle tänava 13 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Metsa tn

TURVALISUSE INDEKS
8.5 / 10
Trend (1a): +38,900.0%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
20 (hea)
PM10: 7.5 µg/m³ · NO2: 40.0 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
47 dB (vaikne)
Öine tase: 39 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
3 kooli
1 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Metsa tn ümbruses asub 7 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

7 kohta lähedal lähim 8 min jalgsi
Pärnu Mai Kool Lähim Põhikool · Põhikool 8 min 574 m
Kaubamajakas Rimi Hyper Lähim Supermarket 8 min 593 m
Pärnu Koidula Gümnaasium Gümnaasium · Riigieksamite tase: 68.6/100 10 min 752 m
Pärnu Kristlik Erakool Põhikool · Põhikool 17 min 1248 m
Pärnu Kesklinna Lasteaed Lähim Lasteaed 31 min 2350 m
Rannapark Lähim Park 34 min 2558 m
Lehetu peatus Lähim Bussipeatus 1019 min 76447 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Metsa tn tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Pärnu korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€2 374/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €110 848. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite keskmine ruutmeetrihind tänaval Metsa tn, Pärnu? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Metsa tn** korterite keskmine hinnatase **2 374 €/m²**. Sõltuvalt hoone ehitusaastast, renoveerituse tasemest ja korrusest jäävad korterite hinnad vahemikku 1 896 €/m² kuni 3 415 €/m².

Mitu korterelamut asub tänaval Metsa tn? ▼

Tänaval **Metsa tn** on Estiqi kataloogis **13** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **1910–2025**, enamik neist 1981–2000 (38%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Metsa tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Metsa tn (hoonete mediaan; iga hoone puhul EHR-i levinuim korteritüüp mediaanpinnaga) maksab ca **110 848 €** (keskmise taseme 2 374 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 121 933 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 94 221 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Metsa tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Metsa tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **2 374 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Metsa tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Metsa tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **110 848 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Metsa tn hinnad piirkonna Audru alevik keskmisega? ▼

Tänava Metsa tn hinnatase on 2 374 €/m², mis on **0% kõrgem kui** piirkonna Audru alevik mediaan (0 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Metsa tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Metsa tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Lehetu peatus**, ligikaudu **76447 m** kaugusel (~1019 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 1 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Metsa tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Metsa tn** juures ligikaudu **47 dB** (vaikne). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **20**, hinnang hea. Lähim roheala on Rannapark, ligikaudu 2558 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.