Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / Oja tn 71
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Pärnu linn · Pärnu

Oja tänav 71, Pärnu

Oja tn 71 (Pärnu, Pärnu linn) on 2023. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 15 korterit (EHR 121369845). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 3 033 €/m² (hinnanguvahemik 2 584–3 482 €/m², ±15%).

Oja tänav 71, Pärnu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 03.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 15 korterit EHR 121369845 ↗ Kataster 62517:064:0065 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Oja tn 71 on 2023. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 15 korterit, energiaklass A. Estiq AVM baastase on €3 033/m², 23,9% üle Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950).

Oja tn 71 on 2023. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Pärnu linn linnaosas, 15 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (6 tk). Energiaklass A (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 033 €/m², mis on umbes 23,9% üle Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950). Tüüpiline korter (2-toaline, 46,9 m²) on ligikaudu €142 248.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass A, maapealne parkimine ja 2023. aasta ehitusaeg.

€400–€490/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses
3,3–4,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 2 30.9 – 33.2 m² €3 185 €87 107–€117 370
2-toaline 6 40.4 – 47.9 m² €3 033 €118 869–€160 167
3-toaline 5 53.5 – 67 m² €2 912 €154 072–€207 599
4-toaline 2 76 m² €2 821 €182 665–€246 127
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 32.1 m² 2-toaline · 46 m² 3-toaline · 62.1 m² 4-toaline · 76 m²
− 46,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€142 248
ca €3 033 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €149 360
Eeldatav üüritulu €400–€490/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 185/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Lehetu peatus 74646 m / 995 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,4

Pärnu Kristlik Erakool 806 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1897 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,8

86% tundidest hea, 4% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Rannapark 2447 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk8,3

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=3): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2023. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Energiamärgis A (väljastatud 01.08.2021); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu5,0

Rannapark 2447 m; toidukauplused 1984 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 48 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Oja tn 71

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 3 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -13%.

Sagedasemad liigid: vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 354 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 86% kahes parimas klassis, 10% keskmises ja 4% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pärnu linn · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 78 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii.
Oja tn 71 AVM tase: €3 033/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid5 tehingut liiga vähe tehinguid— 2024 Q4 liiga vähe tehinguid6 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q1 liiga vähe tehinguid6 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 969 2025 Q2 13 tehingut €3 691 2025 Q3 12 tehingut €3 412 2025 Q4 14 tehingut €3 816 2026 Q1 15 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 221 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 7 €3 630 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 033/m²
Hinnavahemik
€2 584–3 482
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 46,9 m²)
€149 360
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 185/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 5 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.388759, 24.535626 · katastritunnus 62517:064:0065.

🎓 Pärnu Kristlik Erakool
Põhikool · Põhikool
806 m · 11 min
🧒 Pärnu Kesklinna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1897 m · 25 min
🛒 Pärnu Keskuse Selver
Supermarket · Supermarket
1984 m · 26 min
🌳 Rannapark
Park · Roheala
2447 m · 33 min
🚏 Lehetu peatus
Bussipeatus · Buss
74646 m · 995 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 5 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pärnu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

40 228 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.9% · 7 597
18–64 (Tööealised) 57.7% · 23 200
65 ja vanemad (Seeniorid) 23.4% · 9 431

Haridustase (15+)

42 815 elanikku
Põhiharidus või madalam 21.6% · 9 250
Keskharidus või kutseharidus 46% · 19 690
Kõrgharidus või magistrikraad 30.1% · 12 895
Haridustase teadmata 2.3% · 980

Ehitusaeg & elamufond

28 884 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 15.8% · 4 569
Nõukogude periood (1946–1990) 50.6% · 14 606
Taasiseseisvunud (1991–2010) 27.9% · 8 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 5.2% · 1 496

Enim ehitatud periood: 1991–2000.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 2.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 51.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 15.8%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2023
Kortereid kokku15
Korruseid3
EnergiamärgisA
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 006 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121369845 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 121369845) →

Katastriüksus (Maa-amet)

62517:064:0065 · pindala 2 006 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (62517:064:0065) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Pärnu linn, Oja tn 71 korteriühistu (registrikood 80617677). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,88/m² kuustüüpiline korter €140 kuus · k.a kommunaalid · Rääma linnaosa, Rääma asum mediaan €2,83/m² kuus
Ühistu maksed€1,14/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,11/m² · Rääma linnaosa, Rääma asum mediaan €0,76/m² kuus
Remondifond€147€0,18/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€11 005€12 148
sh remondifondi maksed€1 101€1 620
Remondikulud€1 378€2 171
Remondifondi jääk€147€285
Raha€2 628€3 115
Reservkapital€2 487€2 487
Aasta tulem€6€0
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Heakorrateenus€4 6530,48
Tehnosüsteemide hooldus€2 0830,22
Haldusteenus€2 8830,30
Muud tulud€80,00
Remonditasud€1 1010,11
Kindlustus€2770,03

15 korterit · liikmeid 15 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (802 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Rääma linnaosa, Rääma asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03981043) · Postiindeks: 80040

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Oja tn korterelamud

16 hoonet tänaval · tänava mediaan €1 635/m² (n=16) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Oja tn 27 1999 €1 328 ~€65 338 D ~ Vaata →
Oja tn 29 1976 €1 462 ~€71 930 B Vaata →
Oja tn 30 1962 €1 514 ~€74 489 E ~ Vaata →
Oja tn 32 1961 €1 558 ~€76 654 E ~ Vaata →
Oja tn 33 1989 €1 618 ~€79 606 C Vaata →
Oja tn 34 1960 €1 381 ~€67 945 E ~ Vaata →
Oja tn 35 1980 €1 652 ~€81 278 D Vaata →
Oja tn 37 1980 €1 348 ~€66 322 C Vaata →
Oja tn 71 See hoone 2023 €3 033 ~€142 248 A Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121369845 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 62517:064:0065 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,3–4,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2023. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Oja tn 71, Pärnu?

Oja tn 71 on 2023. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Pärnu linn, milles on kokku 15 korterit. EHR kood on 121369845 ja katastritunnus 62517:064:0065. Estiqi andmetel energiaklass A.

Mis on Oja tn 71 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 033 €/m². Hinnangu vahemik on 2 584–3 482 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €142 248.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Oja tn 71?

3 033 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €121 320 ja 50 m² korteri väärtus umbes €151 650. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €87 107–€117 370; 2-toaline: €118 869–€160 167; 3-toaline: €154 072–€207 599; 4-toaline: €182 665–€246 127.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 185/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €149 360, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €400–€490 kuus ja brutotootluse hinnang 3,3–4,3%.

Kas Oja tn 71 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 74646 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Oja tn 71 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 3 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 86% oli kahes parimas ja 4% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Oja tn 71?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,88/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €140 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,14/m² kuus, sh remondifond €0,11/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €147. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Rääma linnaosa, Rääma asum 74 ühistu mediaan oli €2,83/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu