Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / Oja tn 61
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Pärnu linn · Pärnu

Oja tänav 61, Pärnu

Oja tn 61 (Pärnu, Pärnu linn) on 1974. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 12 korterit (EHR 103015785). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 1 659 €/m² (hinnanguvahemik 1 413–1 905 €/m², ±15%).

Oja tänav 61, Pärnu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 03.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 12 korterit EHR 103015785 ↗ Kataster 62506:040:3210 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Oja tn 61 on 1974. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 12 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €1 659/m², 32,2% alla Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950).

Oja tn 61 on 1974. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Pärnu linn linnaosas, 12 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (6 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 1 659 €/m², mis on umbes 32,2% alla Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950). Tüüpiline korter (3-toaline, 49,9 m²) on ligikaudu €79 491.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1974. aasta ehitusaeg.

€540–€670/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (Pärnu linn linnaosa (8 kuulutust)).

📊 Turuandmed · Pärnu linn linnaosa (8 kuulutust)
Kommunaalid: suvel ~56 €, talvel ~114 €
8,6–9,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 3 42.2 – 42.7 m² €1 659 €60 072–€80 943
3-toaline 6 49.4 – 50.2 m² €1 593 €67 726–€91 255
4-toaline 3 63 – 64.7 m² €1 543 €83 611–€112 659
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 42.5 m² 3-toaline · 49.9 m² 4-toaline · 63.6 m²
− 49,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€79 491
ca €1 593 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €83 466
Eeldatav üüritulu €540–€670/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €1 673/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Allpool "–" märgitud mõõtmed ei ole selle hoone kohta mõõdetud; koondskooris arvestatakse neid neutraalse (mitte langetava ega tõstva) hinnanguna.

Asukoht & ühendused4,5

Lehetu peatus 74386 m / 992 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,3

Pärnu Kristlik Erakool 918 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1703 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,8

85% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Rannapark 2285 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk–

Selle ala kohta PPA avaandmed puuduvad.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1974. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 28.12.2015, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu5,4

Rannapark 2285 m; toidukauplused 1732 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 160 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Oja tn 61

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Andmed puuduvad

PPA avaandmetes pole selle ala kohta sündmusi. See ei tähenda tingimata, et sündmusi ei toimu: väikese asustusega aladel on andmed hõredad.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 696 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 85% kahes parimas klassis, 9% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pärnu linn · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 349 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +3.2% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Oja tn 61 AVM tase: €1 659/m² €1 556 2024 Q3 56 tehingut €1 753 2024 Q4 48 tehingut €1 699 2025 Q1 42 tehingut €1 686 2025 Q2 43 tehingut €1 739 2025 Q3 54 tehingut €1 644 2025 Q4 44 tehingut €1 753 2026 Q1 42 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €1 729 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 20 €1 720 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€1 659/m²
Hinnavahemik
€1 413–1 905
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 49,9 m²)
€83 466
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€1 673/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.390568, 24.530404 · katastritunnus 62506:040:3210.

🎓 Pärnu Kristlik Erakool
Põhikool · Põhikool
918 m · 12 min
🎓 Pärnu Rääma Põhikool
Põhikool · Põhikool
1143 m · 15 min
🎓 Pärnu Ühisgümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 62/100
1257 m · 17 min
🧒 Pärnu Kesklinna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1703 m · 23 min
🛒 Pärnu Keskuse Selver
Supermarket · Supermarket
1732 m · 23 min
🌳 Rannapark
Park · Roheala
2285 m · 30 min
🚏 Lehetu peatus
Bussipeatus · Buss
74386 m · 992 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pärnu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

40 228 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.9% · 7 597
18–64 (Tööealised) 57.7% · 23 200
65 ja vanemad (Seeniorid) 23.4% · 9 431

Haridustase (15+)

42 815 elanikku
Põhiharidus või madalam 21.6% · 9 250
Keskharidus või kutseharidus 46% · 19 690
Kõrgharidus või magistrikraad 30.1% · 12 895
Haridustase teadmata 2.3% · 980

Ehitusaeg & elamufond

28 884 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 15.8% · 4 569
Nõukogude periood (1946–1990) 50.6% · 14 606
Taasiseseisvunud (1991–2010) 27.9% · 8 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 5.2% · 1 496

Enim ehitatud periood: 1991–2000.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 2.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 51.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 15.8%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1974
Kortereid kokku12
Korruseid3
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 526 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 103015785 · kanne muudetud 30.05.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 103015785) →

Katastriüksus (Maa-amet)

62506:040:3210 · pindala 2 526 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (62506:040:3210) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Pärnu linn, Oja tn 61 korteriühistu (registrikood 80159950). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,31/m² kuustüüpiline korter €176 kuus · k.a kommunaalid · Rääma linnaosa, Rääma asum mediaan €2,83/m² kuus
Ühistu maksed€0,99/m² kuusilma kommunaalideta · Rääma linnaosa, Rääma asum mediaan €0,76/m² kuus
Remondifond€5 400€8,75/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€36 919€60/m² · Euribor · kuni 2031
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€7 364€9 196
Remondifondi jääk€5 400€4 200
Laenujääk€36 919€42 838
Raha€11 888€11 427
Reservkapital€2 100€2 100
Aasta tulem−€684€2 475
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasud€4 7730,64
Kogutud laenuintresside maksed€2 4190,33
Kogutud kindlustusmaksed€1720,02

12 korterit · liikmeid 10 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (617 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Rääma linnaosa, Rääma asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00705733) · Postiindeks: 80040

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Oja tn korterelamud

16 hoonet tänaval · tänava mediaan €1 635/m² (n=16) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Oja tn 27 1999 €1 328 ~€65 338 D ~ Vaata →
Oja tn 29 1976 €1 462 ~€71 930 B Vaata →
Oja tn 30 1962 €1 514 ~€74 489 E ~ Vaata →
Oja tn 32 1961 €1 558 ~€76 654 E ~ Vaata →
Oja tn 33 1989 €1 618 ~€79 606 C Vaata →
Oja tn 34 1960 €1 381 ~€67 945 E ~ Vaata →
Oja tn 35 1980 €1 652 ~€81 278 D Vaata →
Oja tn 37 1980 €1 348 ~€66 322 C Vaata →
Oja tn 61 See hoone 1974 €1 659 ~€79 491 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 103015785 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 62506:040:3210 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Pärnu linn linnaosa (8 kuulutust) · tootlus 8,6–9,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=8 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1974. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Oja tn 61, Pärnu?

Oja tn 61 on 1974. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Pärnu linn, milles on kokku 12 korterit. EHR kood on 103015785 ja katastritunnus 62506:040:3210. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Oja tn 61 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 1 659 €/m². Hinnangu vahemik on 1 413–1 905 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €79 491.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Oja tn 61?

1 659 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €66 360 ja 50 m² korteri väärtus umbes €82 950. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €60 072–€80 943; 3-toaline: €67 726–€91 255; 4-toaline: €83 611–€112 659.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €1 673/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €83 466, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €540–€670 kuus ja brutotootluse hinnang 8,6–9,6%.

Kas Oja tn 61 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 74386 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Oja tn 61 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 85% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Oja tn 61?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,31/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €176 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,99/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €5 400. Ühistu laenujääk oli €36 919. Võrdluseks: Rääma linnaosa, Rääma asum 74 ühistu mediaan oli €2,83/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu