Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / Mai tn 27d
Registriandmed seisuga 30. september 2026 Pärnu linn · Pärnu

Mai tänav 27d, Pärnu

Mai tn 27d (Pärnu, Pärnu linn) on 2020. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 6 korterit (EHR 121277194). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 30.09.2026 4 110 €/m² (hinnanguvahemik 3 502–4 718 €/m², ±15%).

Mai tänav 27d, Pärnu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 03.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 6 korterit EHR 121277194 ↗ Kataster 62401:001:0454 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Mai tn 27d on 2020. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 6 korterit, eeldatav energiaklass A. Estiq AVM baastase on €4 110/m², 68,0% üle Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950).

Mai tn 27d on 2020. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Pärnu linn linnaosas, 6 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 4-toaline (6 tk). Energiaklass A (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 110 €/m², mis on umbes 68,0% üle Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950). Tüüpiline korter (4-toaline, 103,3 m²) on ligikaudu €394 813.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass A, maapealne parkimine ja 2020. aasta ehitusaeg.

€750–€910/kuu

Tüüpilise 4-toalise korteri turuüür (H3-9 klaster (Mai tn)).

📊 Turuandmed · H3-9 klaster (Mai tn)
Kommunaalid: suvel ~80 €, talvel ~110 €
2,0–3,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
4-toaline 6 103.3 m² €3 822 €336 380–€453 245
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

4-toaline · 103.3 m²
− 103,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€394 813
ca €3 822 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €414 554
Eeldatav üüritulu €750–€910/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 013/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Allpool "–" märgitud mõõtmed ei ole selle hoone kohta mõõdetud; koondskooris arvestatakse neid neutraalse (mitte langetava ega tõstva) hinnanguna.

Asukoht & ühendused4,5

Lehetu peatus 76581 m / 1021 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,0

Pärnu Mai Kool 343 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 2111 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,2

35% tundidest hea, 47% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 47 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Rannapark 2214 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk–

Selle ala kohta PPA avaandmed puuduvad.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,4

2020. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2020) põhjal on eeldatav klass A. Kütteliik Soojuspump.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,6

Rannapark 2214 m; toidukauplused 788 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus6,9

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 28 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Mai tn 27d

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Andmed puuduvad

PPA avaandmetes pole selle ala kohta sündmusi. See ei tähenda tingimata, et sündmusi ei toimu: väikese asustusega aladel on andmed hõredad.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 1 388 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 35% kahes parimas klassis, 18% keskmises ja 47% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

47 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pärnu linn · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 66 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii.
Mai tn 27d AVM tase: €4 110/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid3 tehingut liiga vähe tehinguid— 2024 Q4 liiga vähe tehinguid6 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q4 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid2 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 672 2025 Q1 13 tehingut €2 940 2025 Q2 16 tehingut €3 223 2025 Q3 13 tehingut €2 596 2026 Q1 9 tehingut €2 210 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 110/m²
Hinnavahemik
€3 502–4 718
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 4-toaline · 103,3 m²)
€414 554
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 013/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 6 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.370618, 24.532445 · katastritunnus 62401:001:0454.

🎓 Pärnu Mai Kool
Põhikool · Põhikool
343 m · 5 min
🛒 Kaubamajakas Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
788 m · 11 min
🎓 Pärnu Koidula Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 68.6/100
991 m · 13 min
🧒 Pärnu Kesklinna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
2111 m · 28 min
🌳 Rannapark
Park · Roheala
2214 m · 30 min
🚏 Lehetu peatus
Bussipeatus · Buss
76581 m · 1021 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 6 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pärnu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

40 228 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.9% · 7 597
18–64 (Tööealised) 57.7% · 23 200
65 ja vanemad (Seeniorid) 23.4% · 9 431

Haridustase (15+)

42 815 elanikku
Põhiharidus või madalam 21.6% · 9 250
Keskharidus või kutseharidus 46% · 19 690
Kõrgharidus või magistrikraad 30.1% · 12 895
Haridustase teadmata 2.3% · 980

Ehitusaeg & elamufond

28 884 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 15.8% · 4 569
Nõukogude periood (1946–1990) 50.6% · 14 606
Taasiseseisvunud (1991–2010) 27.9% · 8 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 5.2% · 1 496

Enim ehitatud periood: 1991–2000.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 2.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 51.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 15.8%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2020
Kortereid kokku6
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)A ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 272 m²
KüttesüsteemSoojuspump
KandekonstruktsioonPuit
Müratase47 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121277194 · kanne muudetud 30.05.2025.

Puit.

EHR portaal (kood: 121277194) →

Katastriüksus (Maa-amet)

62401:001:0454 · pindala 1 272 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (62401:001:0454) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03774885) · Postiindeks: 80022

KÜ registrikood täpsustamisel

Mai tn korterelamud

45 hoonet tänaval · tänava mediaan €1 867/m² (n=45) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Mai tn 1 1963 €1 681 ~€95 872 E ~ Vaata →
Mai tn 1a 2004 €3 301 ~€162 409 C ~ Vaata →
Mai tn 5 1972 €1 679 ~€78 745 D Vaata →
Mai tn 6a 2005 €2 638 ~€129 790 D Vaata →
Mai tn 7 1971 €1 687 ~€80 301 D Vaata →
Mai tn 8 1979 €1 567 ~€77 096 A Vaata →
Mai tn 10 1978 €1 809 ~€85 204 B Vaata →
Mai tn 11 1975 €3 110 ~€153 012 E ~ Vaata →
Mai tn 27d See hoone 2020 €4 110 ~€394 813 A ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121277194 Maa- ja Ruumiamet 30.09.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 62401:001:0454 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · H3-9 klaster (Mai tn) · tootlus 2,0–3,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2020. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Eeldatav energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Mai tn 27d, Pärnu?

Mai tn 27d on 2020. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Pärnu linn, milles on kokku 6 korterit. EHR kood on 121277194 ja katastritunnus 62401:001:0454. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass A.

Mis on Mai tn 27d korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 110 €/m². Hinnangu vahemik on 3 502–4 718 €/m². Tüüpilise 4-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €394 813.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Mai tn 27d?

4 110 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €205 500 ja 75 m² korteri väärtus umbes €308 250. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

4-toaline: €336 380–€453 245.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 013/m², tüüpilise 4-toalise puhul umbes €414 554, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 4-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 4-toalise korteri hinnanguline turuüür on €750–€910 kuus ja brutotootluse hinnang 2,0–3,0%.

Kas Mai tn 27d sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 76581 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Mai tn 27d ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 35% oli kahes parimas ja 47% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 47 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 30.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu