Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / Mai tn 15
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Pärnu linn · Pärnu

Mai tänav 15, Pärnu

Mai tn 15 (Pärnu, Pärnu linn) on 1971. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 55 korterit (EHR 103014802). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 1 794 €/m² (hinnanguvahemik 1 528–2 060 €/m², ±15%).

Mai tänav 15, Pärnu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 03.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 55 korterit EHR 103014802 ↗ Kataster 62513:050:0530 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Mai tn 15 on 1971. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 55 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €1 794/m², 26,7% alla Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950).

Mai tn 15 on 1971. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Pärnu linn linnaosas, 55 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (25 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 1 794 €/m², mis on umbes 26,7% alla Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950). Tüüpiline korter (2-toaline, 47,5 m²) on ligikaudu €85 215.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1971. aasta ehitusaeg.

€340–€410/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~122 €, talvel ~155 € · 100% möbleeritud
4,8–5,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 10 28.2 – 28.8 m² €1 884 €45 747–€61 641
2-toaline 25 38.3 – 48.9 m² €1 794 €70 616–€95 149
3-toaline 15 57.6 – 61.2 m² €1 722 €86 561–€116 635
4-toaline 5 74.3 – 75.4 m² €1 668 €106 301–€143 232
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 28.5 m² 2-toaline · 46.2 m² 3-toaline · 59 m² 4-toaline · 74.8 m²
− 47,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€85 215
ca €1 794 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €89 476
Eeldatav üüritulu €340–€410/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €1 884/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Lehetu peatus 76355 m / 1018 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,3

Pärnu Mai Kool 156 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1977 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,2

26% tundidest hea, 49% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 47 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Rannapark 2138 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=85): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +134,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1971. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1971) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,6

Rannapark 2138 m; toidukauplused 890 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 160 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Mai tn 15

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,4 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 85 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +135%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, vargus, avaliku korra rikkumine.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 1 081 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 26% kahes parimas klassis, 25% keskmises ja 49% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

47 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pärnu linn · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 349 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +3.2% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Mai tn 15 AVM tase: €1 794/m² €1 556 2024 Q3 56 tehingut €1 753 2024 Q4 48 tehingut €1 699 2025 Q1 42 tehingut €1 686 2025 Q2 43 tehingut €1 739 2025 Q3 54 tehingut €1 644 2025 Q4 44 tehingut €1 753 2026 Q1 42 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €1 729 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 20 €1 720 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€1 794/m²
Hinnavahemik
€1 528–2 060
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 47,5 m²)
€89 476
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€1 884/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.372718, 24.532665 · katastritunnus 62513:050:0530.

🎓 Pärnu Mai Kool
Põhikool · Põhikool
156 m · 2 min
🛒 Kaubamajakas Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
890 m · 12 min
🎓 Pärnu Koidula Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 68.6/100
1085 m · 14 min
🎓 Pärnu Kristlik Erakool
Põhikool · Põhikool
1089 m · 15 min
🧒 Pärnu Kesklinna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1977 m · 26 min
🌳 Rannapark
Park · Roheala
2138 m · 29 min
🚏 Lehetu peatus
Bussipeatus · Buss
76355 m · 1018 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pärnu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

40 228 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.9% · 7 597
18–64 (Tööealised) 57.7% · 23 200
65 ja vanemad (Seeniorid) 23.4% · 9 431

Haridustase (15+)

42 815 elanikku
Põhiharidus või madalam 21.6% · 9 250
Keskharidus või kutseharidus 46% · 19 690
Kõrgharidus või magistrikraad 30.1% · 12 895
Haridustase teadmata 2.3% · 980

Ehitusaeg & elamufond

28 884 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 15.8% · 4 569
Nõukogude periood (1946–1990) 50.6% · 14 606
Taasiseseisvunud (1991–2010) 27.9% · 8 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 5.2% · 1 496

Enim ehitatud periood: 1991–2000.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 2.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 51.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 15.8%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1971
Kortereid kokku55
Korruseid5
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus4 200 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase47 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 103014802 · kanne muudetud 16.01.2026.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 103014802) →

Katastriüksus (Maa-amet)

62513:050:0530 · pindala 4 200 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (62513:050:0530) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Pärnu linn, Mai tn 15 korteriühistu (registrikood 80024279). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€134 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€4,87/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €4,28/m² · Kesklinna linnaosa, Mai asum mediaan €0,83/m² kuus
Remondifond€14 199€5,26/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€134 131€50/m² · 4,43% fikseeritud · kuni 2045 · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€157 720€29 893
sh remondifondi maksed€138 443€11 906
Remondikulud€137 884€4 443
Remondifondi jääk€14 199€11 296
Laenujääk€134 131€50 415
Raha€30 530€22 860
Reservkapital€8 200€6 000
Aasta tulem€1 063−€1 145
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldus- ja hooldustasud€14 8610,46
Remonditasud€134 3404,15
Muud sihtotstarbelised tasud (korterite hooldus-sisetööd)€4 1030,13
Kindlustusmaksed€7490,02
Trepikodade koristuse tasu€3 6670,11

55 korterit · liikmeid 53 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 698 m²) ÷ 12. Võrdlus: Kesklinna linnaosa, Mai asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00704864) · Postiindeks: 80024

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Mai tn korterelamud

45 hoonet tänaval · tänava mediaan €1 867/m² (n=45) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Mai tn 1 1963 €1 681 ~€95 872 E ~ Vaata →
Mai tn 1a 2004 €3 301 ~€162 409 C ~ Vaata →
Mai tn 5 1972 €1 679 ~€78 745 D Vaata →
Mai tn 6a 2005 €2 638 ~€129 790 D Vaata →
Mai tn 7 1971 €1 687 ~€80 301 D Vaata →
Mai tn 8 1979 €1 567 ~€77 096 A Vaata →
Mai tn 10 1978 €1 809 ~€85 204 B Vaata →
Mai tn 11 1975 €3 110 ~€153 012 E ~ Vaata →
Mai tn 15 See hoone 1971 €1 794 ~€85 215 E ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 103014802 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 16.01.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 62513:050:0530 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,8–5,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1971. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Mai tn 15, Pärnu?

Mai tn 15 on 1971. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Pärnu linn, milles on kokku 55 korterit. EHR kood on 103014802 ja katastritunnus 62513:050:0530. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Mai tn 15 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 1 794 €/m². Hinnangu vahemik on 1 528–2 060 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €85 215.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Mai tn 15?

1 794 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €71 760 ja 50 m² korteri väärtus umbes €89 700. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €45 747–€61 641; 2-toaline: €70 616–€95 149; 3-toaline: €86 561–€116 635; 4-toaline: €106 301–€143 232.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €1 884/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €89 476, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €340–€410 kuus ja brutotootluse hinnang 4,8–5,8%.

Kas Mai tn 15 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 76355 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Mai tn 15 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 85 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 26% oli kahes parimas ja 49% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 47 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Mai tn 15?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €134 kuus, lisaks kommunaalteenused. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €4,87/m² kuus, sh remondifond €4,28/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €14 199. Ühistu laenujääk oli €134 131. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu