Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / Mai tn 79
Registriandmed seisuga 9. oktoober 2026 Pärnu linn · Pärnu

Mai tänav 79, Pärnu

Mai tn 79 (Pärnu, Pärnu linn) on 2026. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 21 korterit (EHR 121417476). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 09.10.2026 3 404 €/m² (hinnanguvahemik 2 900–3 908 €/m², ±15%).

Mai tänav 79, Pärnu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 03.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 21 korterit EHR 121417476 ↗ Kataster 62513:178:0025 ↗ Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Mai tn 79 on 2026. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 21 korterit, energiaklass A. Estiq AVM baastase on €3 404/m², 39,1% üle Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950).

Mai tn 79 on 2026. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Pärnu linn linnaosas, 21 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (15 tk). Energiaklass A (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 404 €/m², mis on umbes 39,1% üle Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950). Tüüpiline korter (3-toaline, 66,2 m²) on ligikaudu €216 342.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass A, maapealne parkimine ja 2026. aasta ehitusaeg.

€510–€630/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (H3-9 klaster (Mai tn)).

📊 Turuandmed · H3-9 klaster (Mai tn)
Kommunaalid: suvel ~80 €, talvel ~110 €
2,7–3,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 5 45.1 – 57.5 m² €3 404 €140 660–€189 528
3-toaline 15 56.6 – 85 m² €3 268 €187 664–€252 862
4-toaline 1 85 m² €3 166 €229 282–€308 938
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 48.5 m² 3-toaline · 67.4 m² 4-toaline · 85 m²
− 66,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€216 342
ca €3 268 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €227 159
Eeldatav üüritulu €510–€630/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 431/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Lehetu peatus 77280 m / 1030 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,6

Pärnu Koidula Gümnaasium 329 m; riigieksamite tase 68.6/100; lasteaed 3000 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,2

34% tundidest hea, 46% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 47 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Rannapark 3082 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=37): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +43,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2026. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Energiamärgis A (väljastatud 06.02.2024); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,5

Rannapark 3082 m; toidukauplused 284 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 48 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Mai tn 79

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 37 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +43%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus,vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 1 217 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 34% kahes parimas klassis, 20% keskmises ja 46% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

47 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pärnu linn · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 78 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii.
Mai tn 79 AVM tase: €3 404/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid5 tehingut liiga vähe tehinguid— 2024 Q4 liiga vähe tehinguid6 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q1 liiga vähe tehinguid6 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 969 2025 Q2 13 tehingut €3 691 2025 Q3 12 tehingut €3 412 2025 Q4 14 tehingut €3 816 2026 Q1 15 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 221 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 7 €3 630 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 404/m²
Hinnavahemik
€2 900–3 908
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 66,2 m²)
€227 159
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 431/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 6 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.364623, 24.544349 · katastritunnus 62513:178:0025.

🛒 Kaubamajakas Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
284 m · 4 min
🎓 Pärnu Koidula Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 68.6/100
329 m · 4 min
🎓 Pärnu Mai Kool
Põhikool · Põhikool
1197 m · 16 min
🧒 Pärnu Kesklinna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
3000 m · 40 min
🌳 Rannapark
Park · Roheala
3082 m · 41 min
🚏 Lehetu peatus
Bussipeatus · Buss
77280 m · 1030 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 6 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pärnu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

40 228 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.9% · 7 597
18–64 (Tööealised) 57.7% · 23 200
65 ja vanemad (Seeniorid) 23.4% · 9 431

Haridustase (15+)

42 815 elanikku
Põhiharidus või madalam 21.6% · 9 250
Keskharidus või kutseharidus 46% · 19 690
Kõrgharidus või magistrikraad 30.1% · 12 895
Haridustase teadmata 2.3% · 980

Ehitusaeg & elamufond

28 884 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 15.8% · 4 569
Nõukogude periood (1946–1990) 50.6% · 14 606
Taasiseseisvunud (1991–2010) 27.9% · 8 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 5.2% · 1 496

Enim ehitatud periood: 1991–2000.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 2.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 51.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 15.8%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2026
Kortereid kokku21
Korruseid3
EnergiamärgisA
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase47 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121417476 · kanne muudetud 20.04.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 121417476) →

Katastriüksus (Maa-amet)

Registrist katastriüksust ei leitud — maa andmeid ei kuvata.

Katastrikaart (62513:178:0025) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE04139959) · Postiindeks: 80045

KÜ registrikood täpsustamisel

Mai tn korterelamud

45 hoonet tänaval · tänava mediaan €1 867/m² (n=45) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Mai tn 1 1963 €1 681 ~€95 872 E ~ Vaata →
Mai tn 1a 2004 €3 301 ~€162 409 C ~ Vaata →
Mai tn 5 1972 €1 679 ~€78 745 D Vaata →
Mai tn 6a 2005 €2 638 ~€129 790 D Vaata →
Mai tn 7 1971 €1 687 ~€80 301 D Vaata →
Mai tn 8 1979 €1 567 ~€77 096 A Vaata →
Mai tn 10 1978 €1 809 ~€85 204 B Vaata →
Mai tn 11 1975 €3 110 ~€153 012 E ~ Vaata →
Mai tn 79 See hoone 2026 €3 404 ~€216 342 A Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121417476 Maa- ja Ruumiamet 09.10.2026 (EHR kanne 20.04.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · avalikus registris puudub Maa- ja Ruumiamet — —
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · H3-9 klaster (Mai tn) · tootlus 2,7–3,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2026. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Mai tn 79, Pärnu?

Mai tn 79 on 2026. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Pärnu linn, milles on kokku 21 korterit. EHR kood on 121417476 ja katastritunnus 62513:178:0025. Estiqi andmetel energiaklass A.

Mis on Mai tn 79 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 404 €/m². Hinnangu vahemik on 2 900–3 908 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €216 342.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Mai tn 79?

3 404 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €136 160 ja 50 m² korteri väärtus umbes €170 200. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €140 660–€189 528; 3-toaline: €187 664–€252 862; 4-toaline: €229 282–€308 938.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 431/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €227 159, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €510–€630 kuus ja brutotootluse hinnang 2,7–3,7%.

Kas Mai tn 79 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 77280 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Mai tn 79 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 37 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 34% oli kahes parimas ja 46% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 47 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 09.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu