Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Sõjakooli tn 1b
Rekisteritiedot 4.10.2026 Kristiine · Tallinn

Sõjakooli tänav 1b, Tallinn

Sõjakooli tn 1b (Tallinn, Kristiine linnaosa) on vuonna 2026 rakennettu 3-kerroksinen asuinkerrostalo, 26 asuntoa (EHR 121378958). Estiq AVM -malliarvio on 4 444 €/m² (vaihteluväli 4 026–4 862 €/m²) 4.10.2026.

Sõjakooli tänav 1b, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
3 kerrosta 26 asuntoa EHR 121378958 ↗ Kiinteistötunnus 78401:101:7078 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus Maanalainen pysäköinti

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Sõjakooli tn 1b on vuonna 2026 rakennettu 3-kerroksinen asuinkerrostalo, 26 asuntoa, energialuokka A. Estiq AVM -vertailuarvo on €4 444/m², 42,8 % yli alueen Kristiine mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 111/m², 4/2026, n=64).

Sõjakooli tn 1b on vuonna 2026 valmistunut 3-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kristiine, 26 asuntoa. Kantava rakenne: Paikallavalubetoni (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 2h (18 kpl). Energialuokka A (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 4 444 €/m², noin 42,8 % yli alueen Kristiine mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 111/m², 4/2026, n=64). Tyypillinen asunto (2h, 54 m²) on noin €239 976.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka A, maantason pysäköinti ja 2026 rakennusvuosi.

€750–€910/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 2h asunnolle (4 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi).

📊 Markkinadata · 4 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi
Ylläpitokulut: kesä ~€63, talvi ~€118 · 100% kalustettu
3,7–4,7%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
2h 18 47.5 – 68.2 m² €4 444 €219 431–€264 965
3h 7 64.6 – 89.2 m² €4 266 €323 114–€390 162
4h 1 110.3 m² €4 133 €413 018–€498 722
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

2h · 54.5 m² 3h · 83.6 m² 4h · 110.3 m²
− 54 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€239 976
ca €4 444 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €251 975
Arvioitu vuokratuotto €750–€910/kk
Pyyntihinta / m² €4 666/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet9,1

Sõjakooli pysäkki 141 m / 2 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut6,6

VIVERE KOOL 174 m; ylioppilaskokeiden taso 55/100; päiväkoti 765 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö4,0

62% tunneista hyvä, 15% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohonnut), melutaso 65 dB (kova), mallinnettu (Lden), lähin puisto Parditiigi park 574 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski6,6

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=277): kohonnut riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: -28,0%.

Paino 10%
Kunto ja ikä9,8

Rakennettu 2026; kantava rakenne Paikallavalubetoni.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys9,8

EHR-energiatodistus A (myönnetty 27.04.2022); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut8,4

Parditiigi park 574 m; ruokakaupat 474 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä7,3

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (59 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 2021 ...”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Sõjakooli tn 1b

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: korkea · indeksi 7,8 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 277 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: -28%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohonnut

Viimeisen 12 kk:n 2 870 tuntilukemasta (07.12.2025–11.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 62% kahdessa parhaassa luokassa, 23% keskimmäisessä ja 15% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

65 dB Lden · kova

Arvioitu tieliikennemelu on 12 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Matala · 10–30 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Ruudussa ei ole mittausta; taso on johdettu lähimmistä. Se jää alle 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Kristiine · otos: rakennusvuosi 2021 ....

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 109 kauppaa · rakennusvuosi 2021 ...)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. -2.6% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Sõjakooli tn 1b AVM-taso: €4 444/m² 2024 Q3 liian vähän kauppoja10 kauppaa liian vähän kauppoja— 2025 Q2 liian vähän kauppoja4 kauppaa liian vähän kauppoja— €4 419 2024 Q4 23 kauppaa €4 310 2025 Q1 13 kauppaa €4 615 2025 Q3 17 kauppaa €4 353 2025 Q4 16 kauppaa €4 196 2026 Q1 15 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €4 695 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 11 €4 200 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€4 444/m²
Hintahaarukka
€4 026–4 862
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 2h · 54 m²)
€251 975
Indikatiivinen pyyntihinta€4 666/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 15 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.403421, 24.717219 · kiinteistötunnus 78401:101:7078.

🚏 Sõjakooli pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
141 m · 2 min
🎓 VIVERE KOOL
Lukio · Lukio
174 m · 2 min
🎓 Shanghai ja San-Francisco Püha Johannese nimeline Kool Tallinnas
Peruskoulu · Peruskoulu
174 m · 2 min
🚏 Marsi pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
212 m · 3 min
🎓 Audentese Erakool
Lukio · Lukio
224 m · 3 min
🛒 Tondi Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
474 m · 6 min
🚏 Tüve pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
477 m · 6 min
🚏 Tuisu pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
499 m · 7 min
🌳 Parditiigi park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
574 m · 8 min
🛒 Sõpruse Rimi Super
Supermarketti · Päivittäistavarat
597 m · 8 min
🧒 Tallinna Lepistiku Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
765 m · 10 min
🧒 Tallinna Allika Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
771 m · 10 min
🧒 Tallinna Sõbrakese Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
775 m · 10 min
🛒 Sõpruse Maxima X / Grossi
Supermarketti · Päivittäistavarat
803 m · 11 min
🌳 Lepistiku park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
952 m · 13 min
10 minuutin kävelymatkalla: 15 kohdetta, lähin pysäkki 141 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Kristiine linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

32 705 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 18.8% · 6 146
18–64 (Työikäiset) 63.2% · 20 662
65 ja vanhemmat (Seniorit) 18% · 5 897

Koulutustaso (15+)

27 421 asukasta
Perusaste tai alempi 12% · 3 285
Keskiaste tai ammatillinen 35.4% · 9 712
Korkeakoulututkinto 50.4% · 13 821
Koulutustaso tuntematon 2.2% · 603

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

17 309 asuntoa
Historialliset (< 1945) 11.3% · 1 958
Neuvostoaika (1946–1990) 66.9% · 11 577
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 9.2% · 1 596
Uudiskohteet (2011+) 10.9% · 1 879

Eniten rakennettu aikakausi: 1971–1980.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 3.7%
Luokka B (Matalaenergia) 7.2%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 6%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 3.2%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 68.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 11.3%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi2026
Asuntoja yhteensä26
Kerroksia3
EnergialuokkaA
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala5 178 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakennePaikallavalubetoni
Hissejä2
Melutaso65 dB (kova)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 121378958 · tietue päivitetty 27.03.2026.

Paikallavalubetoni · hissejä EHR:n mukaan: 2.

EHR-portaali (koodi: 121378958) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78401:101:7078 · pinta-ala 5 178 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78401:101:7078) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Sõjakooli tn 1b // 1c korteriühistu (rekisteritunnus 80655614). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Tyypillinen asunto€108 / kkkaikki kulut sis. käyttömaksut
Vastikkeet€1,50/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €0,01/m² · Tondi (asum) mediaani €1,37/m² / kk
Korjausrahasto€2 779€1,66/m² · alueen alin neljännes
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€30 243€0
josta korjausrahasto€251–
Korjauskulut€1 388€0
Korjausrahaston saldo€2 779€0
Rahavarat€12 342€0
Tilikauden tulos−€203€0
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Hooldustasud€6 8130,34
Heakorratasud€12 8750,64
Haldustasud€9 1670,46
Remonditasud€2510,01
Kindlustusmaksed€1 1370,06

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

26 asuntoa · jäseniä 17 yksityistä + 31 yritystä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (1 676 m²) ÷ 12. Vertailu: alueen Tondi (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE04062157) · Postinumero: 11316

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Sõjakooli tn

2 taloa kadulla · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Sõjakooli tn 1b Tämä talo 2026 €4 444 ~€239 976 A Aktiivinen
Sõjakooli tn 1c 2026 €4 669 ~€252 126 A Katso →

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 121378958 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR-tietue 27.03.2026) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78401:101:7078 ↗ Maanmittauslaitos 13.09.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 4 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi · tuotto 3,7–4,7 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

A · tämä rakennus Lähes nollaenergiatalo Erittäin matala energiankulutus

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 2026 rakennusvuosi: moderni uudisrakennus; talotekniikan ja rakenteiden oletetaan rakennusvuoden perusteella olevan hyvässä kunnossa (todellinen kunto tulee tarkistaa).
  • Energialuokka A: yleensä matalampi lämmitystarve kuin keskimääräisessä vanhemmassa talossa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: rakennuksessa on maanalainen lämmin pysäköintihalli.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Sõjakooli tn 1b, Tallinn?

Sõjakooli tn 1b on vuonna 2026 rakennettu 3-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kristiine linnaosa, jossa on 26 asuntoa. EHR-koodi on 121378958 ja kiinteistötunnus 78401:101:7078. Estiqin mukaan energialuokka A.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Sõjakooli tn 1b?

Estiq AVM -arvio on 4 444 €/m². Arvoväli on 4 026–4 862 €/m². Tyypillisen 2h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €239 976.

Paljonko maksaa 50 m² tai 75 m² asunto osoitteessa Sõjakooli tn 1b?

4 444 €/m² vertailutason mukaan 50 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €222 200 ja 75 m² asunnon noin €333 300. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

2h: €219 431–€264 965; 3h: €323 114–€390 162; 4h: €413 018–€498 722.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €4 666/m² (tyypilliselle 2h asunnolle noin €251 975), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 2h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 2h asunnon arvioitu markkinavuokra on €750–€910 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 3,7–4,7 %.

Sopiiko Sõjakooli tn 1b asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 141 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Sõjakooli tn 1b ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 277 tapahtumaa (taso: korkea). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 62 % oli kahdessa parhaassa ja 15 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohonnut). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 65 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: matala (10–30 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Sõjakooli tn 1b?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan tyypillinen asunto maksoi yhteensä €108 kuukaudessa käyttömaksut mukaan lukien. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €1,50/m² / kk, josta korjausrahastoon €0,01/m². Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €2 779. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 04.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä