Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Sõjakooli tn 1b
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Sõjakooli tänav 1b, Tallinn

Sõjakooli tn 1b (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 2026. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 26 korterit (EHR 121378958). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 4 444 €/m² (hinnanguvahemik 4 026–4 862 €/m², ±9%).

Sõjakooli tänav 1b, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 26 korterit EHR 121378958 ↗ Kataster 78401:101:7078 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Sõjakooli tn 1b on 2026. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 26 korterit, energiaklass A. Estiq AVM baastase on €4 444/m², 42,8% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Sõjakooli tn 1b on 2026. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 26 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (18 tk). Energiaklass A (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 444 €/m², mis on umbes 42,8% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (2-toaline, 54 m²) on ligikaudu €239 976.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass A, maapealne parkimine ja 2026. aasta ehitusaeg.

€750–€910/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~63 €, talvel ~118 € · 100% möbleeritud
3,7–4,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 18 47.5 – 68.2 m² €4 444 €219 431–€264 965
3-toaline 7 64.6 – 89.2 m² €4 266 €323 114–€390 162
4-toaline 1 110.3 m² €4 133 €413 018–€498 722
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 54.5 m² 3-toaline · 83.6 m² 4-toaline · 110.3 m²
− 54 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€239 976
ca €4 444 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €251 975
Eeldatav üüritulu €750–€910/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 666/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Sõjakooli peatus 141 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,6

VIVERE KOOL 174 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 765 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,0

62% tundidest hea, 15% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Parditiigi park 574 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=277): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -28,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2026. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Energiamärgis A (väljastatud 27.04.2022); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,4

Parditiigi park 574 m; toidukauplused 474 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 59 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Sõjakooli tn 1b

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 277 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -28%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 870 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 62% kahes parimas klassis, 23% keskmises ja 15% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 109 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -2.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Sõjakooli tn 1b AVM tase: €4 444/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid10 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q2 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— €4 419 2024 Q4 23 tehingut €4 310 2025 Q1 13 tehingut €4 615 2025 Q3 17 tehingut €4 353 2025 Q4 16 tehingut €4 196 2026 Q1 15 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €4 695 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 11 €4 200 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 444/m²
Hinnavahemik
€4 026–4 862
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 54 m²)
€251 975
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 666/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.403421, 24.717219 · katastritunnus 78401:101:7078.

🚏 Sõjakooli peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
141 m · 2 min
🎓 VIVERE KOOL
Gümnaasium · Gümnaasium
174 m · 2 min
🎓 Shanghai ja San-Francisco Püha Johannese nimeline Kool Tallinnas
Põhikool · Põhikool
174 m · 2 min
🚏 Marsi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
212 m · 3 min
🎓 Audentese Erakool
Gümnaasium · Gümnaasium
224 m · 3 min
🛒 Tondi Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
474 m · 6 min
🚏 Tüve peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
477 m · 6 min
🚏 Tuisu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
499 m · 7 min
🌳 Parditiigi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
574 m · 8 min
🛒 Sõpruse Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
597 m · 8 min
🧒 Tallinna Lepistiku Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
765 m · 10 min
🧒 Tallinna Allika Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
771 m · 10 min
🧒 Tallinna Sõbrakese Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
775 m · 10 min
🛒 Sõpruse Maxima X / Grossi
Supermarket · Igapäevakaubad
803 m · 11 min
🌳 Lepistiku park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
952 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 141 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2026
Kortereid kokku26
Korruseid3
EnergiamärgisA
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus5 178 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte2
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121378958 · kanne muudetud 27.03.2026.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 121378958) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:7078 · pindala 5 178 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:101:7078) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Sõjakooli tn 1b // 1c korteriühistu (registrikood 80655614). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€108 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€1,50/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,01/m² · Tondi asum mediaan €1,37/m² kuus
Remondifond€2 779€1,66/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€30 243€0
sh remondifondi maksed€251–
Remondikulud€1 388€0
Remondifondi jääk€2 779€0
Raha€12 342€0
Aasta tulem−€203€0
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€6 8130,34
Heakorratasud€12 8750,64
Haldustasud€9 1670,46
Remonditasud€2510,01
Kindlustusmaksed€1 1370,06

26 korterit · liikmeid 17 eraisikut + 31 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 676 m²) ÷ 12. Võrdlus: Tondi asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE04062157) · Postiindeks: 11316

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Sõjakooli tn korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Sõjakooli tn 1b See hoone 2026 €4 444 ~€239 976 A Aktiivne
Sõjakooli tn 1c 2026 €4 669 ~€252 126 A Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121378958 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 27.03.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:7078 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,7–4,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2026. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Sõjakooli tn 1b, Tallinn?

Sõjakooli tn 1b on 2026. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 26 korterit. EHR kood on 121378958 ja katastritunnus 78401:101:7078. Estiqi andmetel energiaklass A.

Mis on Sõjakooli tn 1b korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 444 €/m². Hinnangu vahemik on 4 026–4 862 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €239 976.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Sõjakooli tn 1b?

4 444 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €222 200 ja 75 m² korteri väärtus umbes €333 300. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €219 431–€264 965; 3-toaline: €323 114–€390 162; 4-toaline: €413 018–€498 722.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 666/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €251 975, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €750–€910 kuus ja brutotootluse hinnang 3,7–4,7%.

Kas Sõjakooli tn 1b sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 141 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Sõjakooli tn 1b ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 277 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 62% oli kahes parimas ja 15% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Sõjakooli tn 1b?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €108 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,50/m² kuus, sh remondifond €0,01/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €2 779. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu