Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Põhja pst 31
Registriandmed seisuga 30. september 2026 Tartu linn · Tartu

Põhja pst 31, Tartu

Põhja pst 31 (Tartu, Tartu linn) on 1988. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 75 korterit (EHR 104030307). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 30.09.2026 1 516 €/m² (hinnanguvahemik 1 314–1 718 €/m², ±13%).

Põhja pst 31, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 75 korterit EHR 104030307 ↗ Kataster 79515:007:0001 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Põhja pst 31 on 1988. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 75 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €1 516/m², 34,1% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Põhja pst 31 on 1988. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 75 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (44 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 1 516 €/m², mis on umbes 34,1% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (2-toaline, 47,4 m²) on ligikaudu €71 858.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 1988. aasta ehitusaeg.

€500–€610/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (5 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 5 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~85 €, talvel ~125 € · 100% möbleeritud
8,7–9,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 18 30.1 – 31.8 m² €1 592 €42 512–€55 555
2-toaline 44 46.7 – 48.5 m² €1 516 €62 301–€81 416
3-toaline 13 62.7 – 63.7 m² €1 455 €79 726–€104 186
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 30.8 m² 2-toaline · 47.4 m² 3-toaline · 63.2 m²
− 47,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€71 858
ca €1 516 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €75 451
Eeldatav üüritulu €500–€610/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €1 592/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 111744 m / 1490 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,7

Tartu Maarja Kool 620 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 2641 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,8

62% tundidest hea, 17% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 2506 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=37): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +309,4%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,0

1988. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 31.08.2021); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu5,0

Toomemägi 2506 m; toidukauplused 1914 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 504 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Põhja pst 31

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,7 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 37 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +309%.

Sagedasemad liigid: jalgratta mopeedi vargus, vargus, mootorsoiduki vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 1 439 tunninäidust (07.12.2025–08.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 62% kahes parimas klassis, 21% keskmises ja 17% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 143 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Põhja pst 31 AVM tase: €1 516/m² €2 003 2024 Q3 173 tehingut €1 862 2024 Q4 166 tehingut €1 926 2025 Q1 139 tehingut €1 916 2025 Q2 161 tehingut €1 951 2025 Q3 195 tehingut €1 903 2025 Q4 132 tehingut €1 897 2026 Q1 116 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 124 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 61 €1 910 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€1 516/m²
Hinnavahemik
€1 314–1 718
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 47,4 m²)
€75 451
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€1 592/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.384779, 26.757283 · katastritunnus 79515:007:0001.

🎓 Tartu Maarja Kool
Põhikool · Põhikool
620 m · 8 min
🎓 Tartu Hansa Kool
Põhikool · Põhikool
909 m · 12 min
🎓 Tartu Jogentaga Kool
Põhikool · Põhikool
910 m · 12 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Supermarket
1914 m · 26 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
2506 m · 33 min
🧒 Tartu Lasteaed Kelluke
Lasteaed · Alusharidus
2641 m · 35 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
111744 m · 1490 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1988
Kortereid kokku75
Korruseid5
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 330 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104030307 · kanne muudetud 03.05.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104030307) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79515:007:0001 · pindala 3 330 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79515:007:0001) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Põhja pst 31 korteriühistu (registrikood 80129877). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€4,19/m² kuustüüpiline korter €192 kuus · k.a kommunaalid · Jaamamõisa linnaosa, Jaamamõisa asum mediaan €2,51/m² kuus
Ühistu maksed€1,90/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €1,32/m² · Jaamamõisa linnaosa, Jaamamõisa asum mediaan €1,02/m² kuus
Remondifond€10 611€3,06/m² · piirkonna madalaim veerand
Laenud€969 738€280/m² · 4,60% fikseeritud · kuni 2042
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€78 916€88 551
sh remondifondi maksed€54 804€65 133
Remondikulud€4 853€315
Remondifondi jääk€10 611€3 245
Laenujääk€969 738€1 005 768
Raha€31 228€17 755
Reservkapital€11 061€11 061
Aasta tulem€6 931€2 749
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€4 1560,10
Välikoristus€7 6710,18
Elektripaigaldise ja käidujuhi teenus€1 3270,03
Parkimiskaart€00,00
Raamatupidamisteenused€2 6870,06
Otsekorralduse teenustasu€00,00
Haldusteenused€6 9800,17
Jagatavad tasud€1720,00
Kindlustusmaksed€1 1190,03
Remonditasud€54 8041,32

75 korterit · liikmeid 75 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 464 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Jaamamõisa linnaosa, Jaamamõisa asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00763412) · Postiindeks: 50605

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Põhja pst korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Põhja pst 10 1977 €1 994 ~€91 724 A Vaata →
Põhja pst 31 See hoone 1988 €1 516 ~€71 858 B Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104030307 Maa- ja Ruumiamet 30.09.2026 (EHR kanne 03.05.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79515:007:0001 ↗ Maa- ja Ruumiamet 30.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 5 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 8,7–9,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 1988. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Põhja pst 31, Tartu?

Põhja pst 31 on 1988. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 75 korterit. EHR kood on 104030307 ja katastritunnus 79515:007:0001. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Põhja pst 31 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 1 516 €/m². Hinnangu vahemik on 1 314–1 718 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €71 858.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Põhja pst 31?

1 516 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €60 640 ja 50 m² korteri väärtus umbes €75 800. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €42 512–€55 555; 2-toaline: €62 301–€81 416; 3-toaline: €79 726–€104 186.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €1 592/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €75 451, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €500–€610 kuus ja brutotootluse hinnang 8,7–9,7%.

Kas Põhja pst 31 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 111744 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Põhja pst 31 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 37 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 62% oli kahes parimas ja 17% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Põhja pst 31?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €4,19/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €192 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,90/m² kuus, sh remondifond €1,32/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €10 611. Ühistu laenujääk oli €969 738. Võrdluseks: Jaamamõisa linnaosa, Jaamamõisa asum 42 ühistu mediaan oli €2,51/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 30.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu