Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Lina tn 10
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Lina tänav 10, Tartu

Lina tn 10 (Tartu, Tartu linn) on 2026. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 3 korterit (EHR 121386485). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 229 €/m² (hinnanguvahemik 2 800–3 658 €/m², ±13%).

Lina tänav 10, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 3 korterit EHR 121386485 ↗ Kataster 79301:001:0303 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Lina tn 10 on 2026. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 3 korterit, energiaklass A. Estiq AVM baastase on €3 229/m², 40,3% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Lina tn 10 on 2026. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 3 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 4-toaline (1 tk). Energiaklass A (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 229 €/m², mis on umbes 40,3% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (5-toaline, 118,1 m²) on ligikaudu €354 654.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass A, maapealne parkimine ja 2026. aasta ehitusaeg.

€1 360–€1 600/kuu

Mudelipõhine tüüpilise 5-toalise korteri üürihinnang (ei ole turumõõtmine).

📐 Mudeli hinnang
4,6–5,4%

Hinnanguline brutotootlus üüriinvesteeringul.

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
4-toaline 1 148 m² €3 003 €385 333–€503 555
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

4-toaline · 148 m²
− 118,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€381 345
ca €3 229 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €400 412
Eeldatav üüritulu €1 360–€1 600/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 390/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 111903 m / 1492 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,2

Tartu Karlova Kool 209 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1297 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond3,7

43% tundidest hea, 20% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 1395 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=224): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -89,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2026. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Energiamärgis A (väljastatud 19.10.2022); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,5

Toomemägi 1395 m; toidukauplused 607 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 90 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Lina tn 10

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,4 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 224 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -89%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kehaline vaarkohtlemine.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 476 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 43% kahes parimas klassis, 37% keskmises ja 20% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 186 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +5.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Lina tn 10 AVM tase: €3 229/m² €3 141 2024 Q3 26 tehingut €3 207 2024 Q4 22 tehingut €3 172 2025 Q1 19 tehingut €3 145 2025 Q2 29 tehingut €3 178 2025 Q3 38 tehingut €3 224 2025 Q4 18 tehingut €3 340 2026 Q1 13 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 261 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 21 €3 370 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 229/m²
Hinnavahemik
€2 800–3 658
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 5-toaline · 118,1 m²)
€372 387
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 153/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.372535, 26.737048 · katastritunnus 79301:001:0303.

🎓 Tartu Karlova Kool
Põhikool · Põhikool
209 m · 3 min
🎓 Tartu Erakool
Gümnaasium · Gümnaasium
603 m · 8 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Igapäevakaubad
607 m · 8 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
724 m · 10 min
🎓 Tartu Jogentaga Kool
Põhikool · Põhikool
914 m · 12 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
1297 m · 17 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
1395 m · 19 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
111903 m · 1492 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2026
Kortereid kokku3
Korruseid2
EnergiamärgisA
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 221 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121386485 · kanne muudetud 01.01.2026.

Monoliitne raudbetoon.

EHR portaal (kood: 121386485) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79301:001:0303 · pindala 1 221 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79301:001:0303) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Aleksandri tn 32 // Lina tn 8, Lina tn 10 korteriühistu (registrikood 80640664). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€117 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€0,72/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,03/m² · Karlova linnaosa, Ees-Karlova asum mediaan €1,17/m² kuus
Remondifond€5 038€1,96/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€22 174€6 309
sh remondifondi maksed€859–
Remondikulud€1 352€204
Remondifondi jääk€5 038€1 734
Raha€6 391€3 500
Reservkapital€2 913€2 913
Aasta tulem€43−€28
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€7 4300,24
Haldustasud€3 7870,12
Heakorrastuse tasu€9 6050,31
Remonditasud€8590,03
Kindlustusmaksed€4930,02

32 korterit · liikmeid 7 eraisikut + 4 juriidilist isikut · ühistu haldab 3 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 566 m²) ÷ 12. Võrdlus: Karlova linnaosa, Ees-Karlova asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE04100704) · Postiindeks: 50103

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Lina tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121386485 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 01.01.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79301:001:0303 ↗ Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Mudelieeldus: 4,6–5,4% brutotootlust Estiq AVM väärtuselt; kuuüür on sellest tuletatud, mitte mõõdetud Estiq AVM 2026 mudeli parameetrid Statistiline
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2026. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Lina tn 10, Tartu?

Lina tn 10 on 2026. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 3 korterit. EHR kood on 121386485 ja katastritunnus 79301:001:0303. Estiqi andmetel energiaklass A.

Mis on Lina tn 10 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 229 €/m². Hinnangu vahemik on 2 800–3 658 €/m². Tüüpilise 5-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €354 654.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Lina tn 10?

3 229 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €161 450 ja 75 m² korteri väärtus umbes €242 175. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

4-toaline: €385 333–€503 555.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 153/m², tüüpilise 5-toalise puhul umbes €372 387, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 5-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 5-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 360–€1 600 kuus ja brutotootluse hinnang 4,6–5,4%.

Kas Lina tn 10 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 111903 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Lina tn 10 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 224 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 43% oli kahes parimas ja 20% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Lina tn 10?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €117 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,72/m² kuus, sh remondifond €0,03/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €5 038. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu