Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Lai tn 36c
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Lai tänav 36c, Tartu

Lai tn 36c (Tartu, Tartu linn) on 2020. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 14 korterit (EHR 121412420). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 4 487 €/m² (hinnanguvahemik 3 890–5 084 €/m², ±13%).

Lai tänav 36c, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 14 korterit EHR 121412420 ↗ Kataster 79507:001:0013 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Lai tn 36c on 2020. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 14 korterit, eeldatav energiaklass D. Estiq AVM baastase on €4 487/m², 94,9% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Lai tn 36c on 2020. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 14 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (7 tk). Energiaklass D (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 487 €/m², mis on umbes 94,9% üle Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (3-toaline, 71,4 m²) on ligikaudu €307 591.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass D, maapealne parkimine ja 2020. aasta ehitusaeg.

€770–€940/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (7 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 7 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~45 €, talvel ~88 € · 100% möbleeritud
2,8–3,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 6 35.6 – 102.5 m² €4 487 €215 519–€281 641
3-toaline 7 60.3 – 108.6 m² €4 308 €290 586–€379 739
4-toaline 1 85.4 m² €4 173 €308 976–€403 772
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 55.4 m² 3-toaline · 77.8 m² 4-toaline · 85.4 m²
− 71,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€307 591
ca €4 308 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €322 971
Eeldatav üüritulu €770–€940/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 523/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 110301 m / 1471 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,9

Tartu Tähtvere Riigikool 166 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 481 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,5

54% tundidest hea, 24% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 45 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 664 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=352): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +40,6%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,0

2020. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2020) põhjal on eeldatav klass D. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,8

Toomemägi 664 m; toidukauplused 904 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 84 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Lai tn 36c

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 9,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 352 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +41%.

Sagedasemad liigid: vargus, kelmus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 2 759 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 54% kahes parimas klassis, 22% keskmises ja 24% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

45 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 185 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +5.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Lai tn 36c AVM tase: €4 487/m² €2 969 2024 Q3 31 tehingut €2 856 2024 Q4 24 tehingut €3 057 2025 Q1 20 tehingut €3 150 2025 Q2 26 tehingut €3 261 2025 Q3 39 tehingut €3 040 2025 Q4 26 tehingut €3 233 2026 Q1 12 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 268 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 7 €3 320 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 487/m²
Hinnavahemik
€3 890–5 084
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 71,4 m²)
€322 971
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 523/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.384037, 26.720251 · katastritunnus 79507:001:0013.

🎓 Tartu Tähtvere Riigikool
Gümnaasium · Gümnaasium
166 m · 2 min
🎓 Tartu Luterlik Peetri Kool
Põhikool · Põhikool
189 m · 3 min
🎓 Hugo Treffneri Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 72.6/100
196 m · 3 min
🧒 Tartu Lasteaed Kelluke
Lasteaed · Alusharidus
481 m · 6 min
🌳 Toomemägi
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
664 m · 9 min
🛒 Tartu Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
904 m · 12 min
🌳 Tähtvere park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1029 m · 14 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
110301 m · 1471 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2020
Kortereid kokku14
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)D ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 219 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase45 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121412420 · kanne muudetud 10.09.2026.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 121412420) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79507:001:0013 · pindala 3 219 m².

Sihtotstarve: 65% Elamumaa, 35% arimaa.

Katastrikaart (79507:001:0013) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Lai tn 34 // 36 // 36a // 36b // 36c korteriühistu (registrikood 80477006). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€85 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€0,29/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,03/m² · Kesklinna linnaosa, Vanalinna asum mediaan €1,50/m² kuus
Remondifond€1 938€0,75/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€8 958€3 550
sh remondifondi maksed€795–
Remondikulud€756€0
Remondifondi jääk€1 938€316
Raha€3 382€528
Aasta tulem€106€172
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€2 6780,09
Heakorratasud€9400,03
Haldustasud€4 5450,15
Remonditasud€7950,03

48 korterit · liikmeid 19 eraisikut + 5 juriidilist isikut · ühistu haldab 4 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 573 m²) ÷ 12. Võrdlus: Kesklinna linnaosa, Vanalinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE04077026) · Postiindeks: 51005

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Lai tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121412420 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 10.09.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79507:001:0013 ↗ Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 7 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 2,8–3,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=7 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 2020. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Eeldatav energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Lai tn 36c, Tartu?

Lai tn 36c on 2020. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 14 korterit. EHR kood on 121412420 ja katastritunnus 79507:001:0013. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass D.

Mis on Lai tn 36c korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 487 €/m². Hinnangu vahemik on 3 890–5 084 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €307 591.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Lai tn 36c?

4 487 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €224 350 ja 75 m² korteri väärtus umbes €336 525. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €215 519–€281 641; 3-toaline: €290 586–€379 739; 4-toaline: €308 976–€403 772.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 523/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €322 971, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €770–€940 kuus ja brutotootluse hinnang 2,8–3,8%.

Kas Lai tn 36c sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 110301 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Lai tn 36c ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 352 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 54% oli kahes parimas ja 24% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 45 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Lai tn 36c?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €85 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,29/m² kuus, sh remondifond €0,03/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €1 938. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu