Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Kristalli tn 7
Registriandmed seisuga 29. september 2026 Tartu linn · Tartu

Kristalli tänav 7, Tartu

Kristalli tn 7 (Tartu, Tartu linn) on 2018. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 40 korterit (EHR 120835343). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 29.09.2026 1 934 €/m² (hinnanguvahemik 1 677–2 191 €/m², ±13%).

Kristalli tänav 7, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 40 korterit EHR 120835343 ↗ Kataster 79501:002:0524 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kristalli tn 7 on 2018. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 40 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €1 934/m², 16,0% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Kristalli tn 7 on 2018. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 40 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (24 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 1 934 €/m², mis on umbes 16,0% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (2-toaline, 45,2 m²) on ligikaudu €87 417.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2018. aasta ehitusaeg.

€510–€620/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (6 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 6 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~53 €, talvel ~100 € · 100% möbleeritud
7,2–8,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 8 29.7 m² €2 031 €52 298–€68 343
2-toaline 24 30.3 – 48.9 m² €1 934 €71 431–€93 346
3-toaline 8 57.6 – 58.8 m² €1 857 €93 703–€122 452
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 29.7 m² 2-toaline · 42.6 m² 3-toaline · 58.2 m²
− 45,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€87 417
ca €1 934 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €91 788
Eeldatav üüritulu €510–€620/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 031/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 111530 m / 1487 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,3

Tartu Erakool 936 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 2927 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,2

67% tundidest hea, 12% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 48 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 3636 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=4): mõõdukas risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2018. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 22.11.2024); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Toomemägi 3636 m; toidukauplused 3888 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 84 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kristalli tn 7

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 4 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +94%.

Sagedasemad liigid: vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 999 tunninäidust (07.12.2025–03.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 67% kahes parimas klassis, 21% keskmises ja 12% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

48 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 185 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +5.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kristalli tn 7 AVM tase: €1 934/m² €2 969 2024 Q3 31 tehingut €2 856 2024 Q4 24 tehingut €3 057 2025 Q1 20 tehingut €3 150 2025 Q2 26 tehingut €3 261 2025 Q3 39 tehingut €3 040 2025 Q4 26 tehingut €3 233 2026 Q1 12 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 268 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 7 €3 320 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€1 934/m²
Hinnavahemik
€1 677–2 191
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 45,2 m²)
€91 788
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 031/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 5 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.350866, 26.682667 · katastritunnus 79501:002:0524.

🎓 Tartu Erakool
Gümnaasium · Gümnaasium
936 m · 12 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
2927 m · 39 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
3636 m · 48 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Supermarket
3888 m · 52 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
111530 m · 1487 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 5 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2018
Kortereid kokku40
Korruseid4
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus8 411 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Lifte1
Müratase48 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120835343 · kanne muudetud 22.11.2024.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120835343) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79501:002:0524 · pindala 8 411 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79501:002:0524) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Kristalli tn 5 // 7 korteriühistu (registrikood 80546919). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€1,83/m² kuustüüpiline korter €79 kuus · k.a kommunaalid · Ränilinna linnaosa, Ränilinna asum mediaan €1,93/m² kuus
Ühistu maksed€0,60/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,06/m² · Ränilinna linnaosa, Ränilinna asum mediaan €0,60/m² kuus
Remondifond€26 870€7,79/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€24 768€24 391
sh remondifondi maksed€2 484€1 684
Remondikulud€2 484€1 684
Remondifondi jääk€26 870€21 053
Raha€30 004€24 520
Reservkapital€5 173€5 173
Aasta tulem€31€28
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasud€22 2840,54
Remonditasud€1 3640,03
Haldusfondi kulude tasud€1 1200,03

80 korterit · liikmeid 72 eraisikut + 6 juriidilist isikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 449 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Ränilinna linnaosa, Ränilinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03664637) · Postiindeks: 50415

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kristalli tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120835343 Maa- ja Ruumiamet 29.09.2026 (EHR kanne 22.11.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79501:002:0524 ↗ Maa- ja Ruumiamet 29.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 6 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 7,2–8,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2018. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kristalli tn 7, Tartu?

Kristalli tn 7 on 2018. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 40 korterit. EHR kood on 120835343 ja katastritunnus 79501:002:0524. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Kristalli tn 7 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 1 934 €/m². Hinnangu vahemik on 1 677–2 191 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €87 417.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Kristalli tn 7?

1 934 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €77 360 ja 50 m² korteri väärtus umbes €96 700. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €52 298–€68 343; 2-toaline: €71 431–€93 346; 3-toaline: €93 703–€122 452.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 031/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €91 788, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €510–€620 kuus ja brutotootluse hinnang 7,2–8,2%.

Kas Kristalli tn 7 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 111530 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kristalli tn 7 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 4 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 67% oli kahes parimas ja 12% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 48 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kristalli tn 7?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €1,83/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €79 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,60/m² kuus, sh remondifond €0,06/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €26 870. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Ränilinna linnaosa, Ränilinna asum 29 ühistu mediaan oli €1,93/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 29.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu