Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Kaunase pst 24
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Kaunase pst 24, Tartu

Kaunase pst 24 (Tartu, Tartu linn) on 1995. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 15 korterit (EHR 104029077). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 1 866 €/m² (hinnanguvahemik 1 618–2 114 €/m², ±13%).

Kaunase pst 24, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 15 korterit EHR 104029077 ↗ Kataster 79516:027:0020 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kaunase pst 24 on 1995. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 15 korterit, eeldatav energiaklass D. Estiq AVM baastase on €1 866/m², 18,9% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Kaunase pst 24 on 1995. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 15 korterit. Kandekonstruktsioon: Muu (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (5 tk). Energiaklass D (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 1 866 €/m², mis on umbes 18,9% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (1-toaline, 34,4 m²) on ligikaudu €67 390.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass D, maapealne parkimine ja 1995. aasta ehitusaeg.

€390–€470/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (7 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 7 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~75 €, talvel ~120 € · 100% möbleeritud
7,1–8,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 5 34.4 m² €1 959 €58 427–€76 352
3-toaline 5 65.5 m² €1 791 €101 708–€132 913
4-toaline 5 75.7 m² €1 735 €113 871–€148 808
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 34.4 m² 3-toaline · 65.5 m² 4-toaline · 75.7 m²
− 34,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€67 390
ca €1 959 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €70 760
Eeldatav üüritulu €390–€470/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 057/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
5,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 113198 m / 1509 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,3

Tartu Annelinna Gümnaasium 443 m; riigieksamite tase 49.3/100; lasteaed 3037 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,0

60% tundidest hea, 22% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 3078 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,4

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=499): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +23,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,5

1995. a; kandekonstruktsioon Muu.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1995) põhjal on eeldatav klass D. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Toomemägi 3078 m; toidukauplused 2275 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 132 tehingut kohordis „1991-2000 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kaunase pst 24

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 499 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +23%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, pisivargus,vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 1 347 tunninäidust (07.12.2025–09.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 60% kahes parimas klassis, 18% keskmises ja 22% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 1991-2000 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 306 tehingut · 1991-2000 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -0.9% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kaunase pst 24 AVM tase: €1 866/m² €1 718 2024 Q3 52 tehingut €1 671 2024 Q4 40 tehingut €1 862 2025 Q1 40 tehingut €1 685 2025 Q2 42 tehingut €1 721 2025 Q3 52 tehingut €1 815 2025 Q4 41 tehingut €1 846 2026 Q1 31 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 151 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 8 €1 880 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€1 866/m²
Hinnavahemik
€1 618–2 114
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 34,4 m²)
€70 760
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 057/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.371510, 26.767071 · katastritunnus 79516:027:0020.

🎓 Tartu Annelinna Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 49.3/100
443 m · 6 min
🎓 Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.6/100
596 m · 8 min
🎓 Tartu Kivilinna Kool
Põhikool · Põhikool
716 m · 10 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Supermarket
2275 m · 30 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
3037 m · 40 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
3078 m · 41 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
113198 m · 1509 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1995
Kortereid kokku15
Korruseid5
Energiaklass (hinnang)D ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 052 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMuu
Lifte0
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104029077 · kanne muudetud 30.05.2025.

Muu · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104029077) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79516:027:0020 · pindala 1 052 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79516:027:0020) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Kaunase pst 24 korteriühistu (registrikood 80062541). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,91/m² kuustüüpiline korter €185 kuus · k.a kommunaalid · Annelinna linnaosa, Kesk-Annelinna asum mediaan €2,58/m² kuus
Ühistu maksed€0,89/m² kuusilma kommunaalideta · Annelinna linnaosa, Kesk-Annelinna asum mediaan €0,86/m² kuus
Remondifond€10 581€12/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€9 429€22 791
Remondikulud€2 788€16 437
Remondifondi jääk€10 581€6 961
Raha€12 489€8 823
Reservkapital€750€750

15 korterit · liikmeid 16 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (878 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Annelinna linnaosa, Kesk-Annelinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00762257) · Postiindeks: 50706

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kaunase pst korterelamud

70 hoonet tänaval · tänava mediaan €1 730/m² (n=70) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kaunase pst 1 1977 €1 679 ~€82 607 D Vaata →
Kaunase pst 2 1978 €1 659 ~€81 457 E ~ Vaata →
Kaunase pst 3 1977 €1 729 ~€85 067 B Vaata →
Kaunase pst 4 1977 €1 685 ~€80 712 D Vaata →
Kaunase pst 4a 1978 €1 773 ~€87 232 D Vaata →
Kaunase pst 5 1978 €1 587 ~€76 017 C Vaata →
Kaunase pst 6 1977 €1 576 ~€77 539 D Vaata →
Kaunase pst 7 1977 €1 685 ~€82 902 D Vaata →
Kaunase pst 24 See hoone 1995 €1 866 ~€67 390 D ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104029077 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79516:027:0020 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 7 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 7,1–8,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=7 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1995. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kaunase pst 24, Tartu?

Kaunase pst 24 on 1995. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 15 korterit. EHR kood on 104029077 ja katastritunnus 79516:027:0020. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass D.

Mis on Kaunase pst 24 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 1 866 €/m². Hinnangu vahemik on 1 618–2 114 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €67 390.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Kaunase pst 24?

1 866 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €74 640 ja 50 m² korteri väärtus umbes €93 300. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €58 427–€76 352; 3-toaline: €101 708–€132 913; 4-toaline: €113 871–€148 808.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 057/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €70 760, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €390–€470 kuus ja brutotootluse hinnang 7,1–8,1%.

Kas Kaunase pst 24 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 113198 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kaunase pst 24 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 499 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 60% oli kahes parimas ja 22% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kaunase pst 24?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,91/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €185 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,89/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €10 581. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Annelinna linnaosa, Kesk-Annelinna asum 151 ühistu mediaan oli €2,58/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu