Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Kaunase pst 12
Registriandmed seisuga 6. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Kaunase pst 12, Tartu

Kaunase pst 12 (Tartu, Tartu linn) on 1977. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 60 korterit (EHR 104017746). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 06.10.2026 1 582 €/m² (hinnanguvahemik 1 372–1 792 €/m², ±13%).

Kaunase pst 12, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 60 korterit EHR 104017746 ↗ Kataster 79516:026:0003 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kaunase pst 12 on 1977. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 60 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €1 582/m², 31,3% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Kaunase pst 12 on 1977. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 60 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (25 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 1 582 €/m², mis on umbes 31,3% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (2-toaline, 47,1 m²) on ligikaudu €74 512.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1977. aasta ehitusaeg.

€370–€450/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
6,2–7,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 5 33.7 m² €1 661 €48 531–€63 420
2-toaline 25 46.2 – 49.7 m² €1 582 €65 425–€85 498
3-toaline 25 63 – 66.5 m² €1 519 €85 603–€111 867
4-toaline 5 76.8 m² €1 471 €97 947–€127 998
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 33.7 m² 2-toaline · 47.7 m² 3-toaline · 65 m² 4-toaline · 76.8 m²
− 47,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€74 512
ca €1 582 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €78 238
Eeldatav üüritulu €370–€450/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €1 661/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
5,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 112916 m / 1506 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,4

Tartu Annelinna Gümnaasium 312 m; riigieksamite tase 49.3/100; lasteaed 2978 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,8

60% tundidest hea, 22% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 53 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 2933 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,4

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=499): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +23,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1977. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 20.11.2023); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Toomemägi 2933 m; toidukauplused 2146 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 504 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kaunase pst 12

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 499 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +23%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, pisivargus,vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 1 347 tunninäidust (07.12.2025–09.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 60% kahes parimas klassis, 18% keskmises ja 22% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

53 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 143 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kaunase pst 12 AVM tase: €1 582/m² €2 003 2024 Q3 173 tehingut €1 862 2024 Q4 166 tehingut €1 926 2025 Q1 139 tehingut €1 916 2025 Q2 161 tehingut €1 951 2025 Q3 195 tehingut €1 903 2025 Q4 132 tehingut €1 897 2026 Q1 116 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 124 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 61 €1 910 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€1 582/m²
Hinnavahemik
€1 372–1 792
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 47,1 m²)
€78 238
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€1 661/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.374335, 26.765668 · katastritunnus 79516:026:0003.

🎓 Tartu Annelinna Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 49.3/100
312 m · 4 min
🎓 Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.6/100
424 m · 6 min
🎓 Tartu Kivilinna Kool
Põhikool · Põhikool
436 m · 6 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Supermarket
2146 m · 29 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
2933 m · 39 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
2978 m · 40 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
112916 m · 1506 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1977
Kortereid kokku60
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 539 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase53 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104017746 · kanne muudetud 23.10.2024.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104017746) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79516:026:0003 · pindala 1 539 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79516:026:0003) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Kaunase pst 12 korteriühistu (registrikood 80006324). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,52/m² kuustüüpiline korter €148 kuus · k.a kommunaalid · Annelinna linnaosa, Kesk-Annelinna asum mediaan €2,58/m² kuus
Ühistu maksed€0,52/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,03/m² · Annelinna linnaosa, Kesk-Annelinna asum mediaan €0,86/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€21 178€21 109
sh remondifondi maksed€1 275€1 220
Remondikulud€1 275€1 220
Raha€146 024€125 996
Reservkapital€8 705€8 705
Aasta tulem−€7 127−€390
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€19 9030,49
Remonditasud€1 2750,03

60 korterit · liikmeid 60 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 371 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Annelinna linnaosa, Kesk-Annelinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00751626) · Postiindeks: 50704

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kaunase pst korterelamud

70 hoonet tänaval · tänava mediaan €1 730/m² (n=70) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kaunase pst 1 1977 €1 679 ~€82 607 D Vaata →
Kaunase pst 2 1978 €1 659 ~€81 457 E ~ Vaata →
Kaunase pst 3 1977 €1 729 ~€85 067 B Vaata →
Kaunase pst 4 1977 €1 685 ~€80 712 D Vaata →
Kaunase pst 4a 1978 €1 773 ~€87 232 D Vaata →
Kaunase pst 5 1978 €1 587 ~€76 017 C Vaata →
Kaunase pst 6 1977 €1 576 ~€77 539 D Vaata →
Kaunase pst 7 1977 €1 685 ~€82 902 D Vaata →
Kaunase pst 12 See hoone 1977 €1 582 ~€74 512 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104017746 Maa- ja Ruumiamet 06.10.2026 (EHR kanne 23.10.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79516:026:0003 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 6,2–7,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1977. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kaunase pst 12, Tartu?

Kaunase pst 12 on 1977. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 60 korterit. EHR kood on 104017746 ja katastritunnus 79516:026:0003. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Kaunase pst 12 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 1 582 €/m². Hinnangu vahemik on 1 372–1 792 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €74 512.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Kaunase pst 12?

1 582 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €63 280 ja 50 m² korteri väärtus umbes €79 100. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €48 531–€63 420; 2-toaline: €65 425–€85 498; 3-toaline: €85 603–€111 867; 4-toaline: €97 947–€127 998.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €1 661/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €78 238, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €370–€450 kuus ja brutotootluse hinnang 6,2–7,2%.

Kas Kaunase pst 12 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 112916 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kaunase pst 12 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 499 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 60% oli kahes parimas ja 22% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 53 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kaunase pst 12?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,52/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €148 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,52/m² kuus, sh remondifond €0,03/m². Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Annelinna linnaosa, Kesk-Annelinna asum 151 ühistu mediaan oli €2,58/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 06.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu