Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Ida tn 7a
Registriandmed seisuga 5. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Ida tänav 7a, Tartu

Ida tn 7a (Tartu, Tartu linn) on 2010. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 15 korterit (EHR 120592166). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 05.10.2026 2 171 €/m² (hinnanguvahemik 1 882–2 460 €/m², ±13%).

Ida tänav 7a, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 15 korterit EHR 120592166 ↗ Kataster 79515:011:0040 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Ida tn 7a on 2010. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 15 korterit, eeldatav energiaklass B. Estiq AVM baastase on €2 171/m², 5,7% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Ida tn 7a on 2010. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 15 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (12 tk). Energiaklass B (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 171 €/m², mis on umbes 5,7% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (3-toaline, 61,9 m²) on ligikaudu €129 000.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass B, maapealne parkimine ja 2010. aasta ehitusaeg.

€550–€670/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses
5,2–6,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 3 44.1 m² €2 171 €83 008–€108 475
3-toaline 12 61.6 – 67.3 m² €2 084 €114 192–€149 226
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 44.1 m² 3-toaline · 63.2 m²
− 61,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€129 000
ca €2 084 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €135 450
Eeldatav üüritulu €550–€670/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 188/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 111918 m / 1492 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,6

Tartu Maarja Kool 684 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 2699 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,2

63% tundidest hea, 18% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 2516 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=37): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +309,4%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,8

2010. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2010) põhjal on eeldatav klass B. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu5,0

Toomemägi 2516 m; toidukauplused 1880 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 96 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Ida tn 7a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,7 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 37 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +309%.

Sagedasemad liigid: jalgratta mopeedi vargus, vargus, mootorsoiduki vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 1 558 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 63% kahes parimas klassis, 19% keskmises ja 18% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 199 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Ida tn 7a AVM tase: €2 171/m² €2 459 2024 Q3 26 tehingut €2 392 2024 Q4 26 tehingut €2 517 2025 Q1 30 tehingut €2 504 2025 Q2 21 tehingut €2 600 2025 Q3 34 tehingut €2 473 2025 Q4 24 tehingut €2 475 2026 Q1 26 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 284 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 12 €2 500 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 171/m²
Hinnavahemik
€1 882–2 460
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 61,9 m²)
€135 450
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 188/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.382708, 26.757874 · katastritunnus 79515:011:0040.

🎓 Tartu Maarja Kool
Põhikool · Põhikool
684 m · 9 min
🎓 Tartu Hansa Kool
Põhikool · Põhikool
723 m · 10 min
🎓 Tartu Descartes'i Kool
Põhikool · Põhikool
817 m · 11 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Supermarket
1880 m · 25 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
2516 m · 34 min
🧒 Tartu Lasteaed Kelluke
Lasteaed · Alusharidus
2699 m · 36 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
111918 m · 1492 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2010
Kortereid kokku15
Korruseid4
Energiaklass (hinnang)B ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 461 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120592166 · kanne muudetud 30.05.2025.

Tellis.

EHR portaal (kood: 120592166) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79515:011:0040 · pindala 1 461 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79515:011:0040) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Ida tn 7a korteriühistu (registrikood 80316964). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,66/m² kuustüüpiline korter €226 kuus · k.a kommunaalid · Jaamamõisa linnaosa, Jaamamõisa asum mediaan €2,51/m² kuus
Ühistu maksed€1,63/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,77/m² · Jaamamõisa linnaosa, Jaamamõisa asum mediaan €1,02/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€17 402€13 982
sh remondifondi maksed€8 246€5 629
Raha€8 712€9 743
Reservkapital€2 044€2 044
Aasta tulem−€587€2 360
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldus€2 3030,22
Sisekoristus ja välihooldus€5 6060,52
Raamatupidamine€8140,08
Vaibavahetusteenus€3720,03
Reservfond€5 2340,49
Muud sihtotstarbelised tasud€3950,04
Korterite üksikteenused€610,01
Katuse remondi fond€2 6170,25

15 korterit · liikmeid 20 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (890 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Jaamamõisa linnaosa, Jaamamõisa asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01957623) · Postiindeks: 50605

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Ida tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120592166 Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79515:011:0040 ↗ Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,2–6,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2010. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Ida tn 7a, Tartu?

Ida tn 7a on 2010. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 15 korterit. EHR kood on 120592166 ja katastritunnus 79515:011:0040. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass B.

Mis on Ida tn 7a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 171 €/m². Hinnangu vahemik on 1 882–2 460 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €129 000.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Ida tn 7a?

2 171 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €86 840 ja 50 m² korteri väärtus umbes €108 550. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €83 008–€108 475; 3-toaline: €114 192–€149 226.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 188/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €135 450, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €550–€670 kuus ja brutotootluse hinnang 5,2–6,2%.

Kas Ida tn 7a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 111918 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Ida tn 7a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 37 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 63% oli kahes parimas ja 18% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Ida tn 7a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,66/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €226 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,63/m² kuus, sh remondifond €0,77/m². Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Jaamamõisa linnaosa, Jaamamõisa asum 42 ühistu mediaan oli €2,51/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 05.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu