Estiq Value / Tallinn / Nõmme / Turu plats 5
Registriandmed seisuga 9. oktoober 2026 Nõmme · Tallinn

Turu plats 5, Tallinn

Turu plats 5 (Tallinn, Nõmme linnaosa) on 1998. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 53 korterit (EHR 101041740). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 09.10.2026 2 766 €/m² (hinnanguvahemik 2 470–3 062 €/m², ±11%).

Turu plats 5, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
9 korrust 53 korterit EHR 101041740 ↗ Kataster 78404:401:0810 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Turu plats 5 on 1998. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 53 korterit, energiaklass G. Estiq AVM baastase on €2 766/m², 3,0% üle Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28).

Turu plats 5 on 1998. aastal valminud 9-korruseline korterelamu Nõmme linnaosas, 53 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (25 tk). Energiaklass G (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 766 €/m², mis on umbes 3,0% üle Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28). Tüüpiline korter (3-toaline, 76,8 m²) on ligikaudu €204 288.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass G, maapealne parkimine ja 1998. aasta ehitusaeg.

€860–€1 050/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (Nõmme linnaosa (21 kuulutust)).

📊 Turuandmed · Nõmme linnaosa (21 kuulutust)
Kommunaalid: suvel ~81 €, talvel ~132 €
5,1–6,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 6 38.8 – 39.7 m² €3 099 €108 482–€134 479
2-toaline 5 39.8 – 42.4 m² €2 891 €106 365–€131 854
3-toaline 25 52.5 – 102.1 m² €2 660 €184 805–€229 091
4-toaline 17 76.8 – 149.2 m² €2 495 €252 882–€313 483
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 39.2 m² 2-toaline · 41.2 m² 3-toaline · 77.8 m² 4-toaline · 113.5 m²
− 76,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€204 288
ca €2 660 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €214 502
Eeldatav üüritulu €860–€1 050/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 793/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,5

Nõmme peatus 371 m / 5 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,2

Nõmme Erakool 253 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1392 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond8,3

77% tundidest hea, 5% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 45 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala 228 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=9): mõõdukas risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1998. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud3,0

Energiamärgis G (väljastatud 04.11.2025); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,4

Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala 228 m; toidukauplused 1530 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 253 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Turu plats 5

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 9 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +230%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 3 002 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 77% kahes parimas klassis, 18% keskmises ja 5% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

45 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Nõmme · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 554 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +2.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Turu plats 5 AVM tase: €2 766/m² €2 606 2024 Q3 72 tehingut €2 422 2024 Q4 88 tehingut €2 485 2025 Q1 66 tehingut €2 612 2025 Q2 75 tehingut €2 478 2025 Q3 80 tehingut €2 860 2025 Q4 70 tehingut €2 549 2026 Q1 71 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 730 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 32 €2 730 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 766/m²
Hinnavahemik
€2 470–3 062
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 76,8 m²)
€214 502
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 793/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.388533, 24.682679 · katastritunnus 78404:401:0810.

🌳 Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
228 m · 3 min
🎓 Nõmme Erakool
Põhikool · Põhikool
253 m · 3 min
🎓 Tallinna Nõmme Põhikool
Põhikool · Põhikool
333 m · 4 min
🚏 Nõmme peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
371 m · 5 min
🚏 Võsu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
395 m · 5 min
🚏 Kõue peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
511 m · 7 min
🚏 Roheline peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
533 m · 7 min
🌳 Sütiste parkmets
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
925 m · 12 min
🎓 Tallinna 53. Keskkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 47.7/100
930 m · 12 min
🧒 Tallinna Rõõmupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1392 m · 19 min
🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
1530 m · 20 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 371 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Nõmme linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

34 680 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.2% · 7 011
18–64 (Tööealised) 59.7% · 20 690
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.1% · 6 979

Haridustase (15+)

28 980 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.9% · 4 023
Keskharidus või kutseharidus 36.2% · 10 479
Kõrgharidus või magistrikraad 48.1% · 13 935
Haridustase teadmata 1.9% · 543

Ehitusaeg & elamufond

15 620 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 16.3% · 2 545
Nõukogude periood (1946–1990) 68% · 10 629
Taasiseseisvunud (1991–2010) 11.9% · 1 866
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 3.2% · 506

Enim ehitatud periood: 1946–1960.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 1%
B-klass (Madalenergia) 2.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 3.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 8.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.5%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 16.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1998
Kortereid kokku53
Korruseid9
EnergiamärgisG
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 184 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte2
Müratase45 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101041740 · kanne muudetud 04.11.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 101041740) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78404:401:0810 · pindala 2 184 m².

Sihtotstarve: 50% Arimaa, 50% elamumaa.

Katastrikaart (78404:401:0810) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Turu plats 5 korteriühistu (registrikood 80272646). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,75/m² kuustüüpiline korter €247 kuus · k.a kommunaalid · Nõmme asum mediaan €2,77/m² kuus
Ühistu maksed€1,28/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,42/m² · Nõmme asum mediaan €1,00/m² kuus
Remondifond€111 597€26/m² · jääk aasta lõpus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€66 201€75 205
sh remondifondi maksed€21 899€31 544
Remondikulud€24 972€33 783
Remondifondi jääk€111 597€107 401
Raha€90 044€83 696
Reservkapital€21 584€21 584
Aasta tulem€377€251
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€4 0220,08
Tehnohooldus€2 0960,04
Haldustasud€24 4060,47
Valvetasud€1 1130,02
Heakorrastuse tasu€9 6250,19
Remonditasud€21 8990,42
Kindlustusmaksed€3 0400,06

53 korterit · liikmeid 48 eraisikut + 17 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (4 315 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Nõmme asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01963950) · Postiindeks: 11611

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Turu plats korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101041740 Maa- ja Ruumiamet 09.10.2026 (EHR kanne 04.11.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78404:401:0810 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Nõmme linnaosa (21 kuulutust) · tootlus 5,1–6,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=21 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 1998. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass G: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Turu plats 5, Tallinn?

Turu plats 5 on 1998. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu asukohas Nõmme linnaosa, milles on kokku 53 korterit. EHR kood on 101041740 ja katastritunnus 78404:401:0810. Estiqi andmetel energiaklass G.

Mis on Turu plats 5 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 766 €/m². Hinnangu vahemik on 2 470–3 062 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €204 288.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Turu plats 5?

2 766 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €138 300 ja 75 m² korteri väärtus umbes €207 450. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €108 482–€134 479; 2-toaline: €106 365–€131 854; 3-toaline: €184 805–€229 091; 4-toaline: €252 882–€313 483.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 793/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €214 502, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €860–€1 050 kuus ja brutotootluse hinnang 5,1–6,1%.

Kas Turu plats 5 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 371 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Turu plats 5 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 9 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 77% oli kahes parimas ja 5% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 45 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Turu plats 5?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,75/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €247 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,28/m² kuus, sh remondifond €0,42/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €111 597. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Nõmme asum 25 ühistu mediaan oli €2,77/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 09.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu