Estiq Value / Tallinn / Nõmme / Rännaku pst 16
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Nõmme · Tallinn

Rännaku pst 16, Tallinn

Rännaku pst 16 (Tallinn, Nõmme linnaosa) on 1981. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 54 korterit (EHR 101014959). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 500 €/m² (hinnanguvahemik 2 233–2 768 €/m², ±11%).

Rännaku pst 16, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
6 korrust 54 korterit EHR 101014959 ↗ Kataster 78404:408:9871 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Rännaku pst 16 on 1981. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 54 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 500/m², 6,9% alla Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28).

Rännaku pst 16 on 1981. aastal valminud 6-korruseline korterelamu Nõmme linnaosas, 54 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (24 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 500 €/m², mis on umbes 6,9% alla Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28). Tüüpiline korter (3-toaline, 63,3 m²) on ligikaudu €151 224.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1981. aasta ehitusaeg.

€620–€760/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (Nõmme linnaosa (5 kuulutust, sama ehitusperiood)).

📊 Turuandmed · Nõmme linnaosa (5 kuulutust, sama ehitusperiood)
Kommunaalid: suvel ~92 €, talvel ~147 €
5,0–6,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 5 30.2 – 37 m² €2 881 €81 556–€101 100
2-toaline 13 43.3 – 53 m² €2 613 €112 004–€138 844
3-toaline 24 57.9 – 79.6 m² €2 389 €137 603–€170 578
4-toaline 11 73.1 – 78 m² €2 118 €141 853–€175 847
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 31.7 m² 2-toaline · 48 m² 3-toaline · 64.5 m² 4-toaline · 75 m²
− 63,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€151 224
ca €2 389 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €158 785
Eeldatav üüritulu €620–€760/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 508/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Raba peatus 226 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase4,7

Tallinna Pääsküla Kool 232 m; riigieksamite tase 34.7/100; lasteaed 4225 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,8

73% tundidest hea, 5% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 45 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Glehni park 2270 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=45): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +521,5%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1981. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 14.05.2020); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Glehni park 2270 m; toidukauplused 4694 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 82 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Rännaku pst 16

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 45 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +522%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 670 tunninäidust (08.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 73% kahes parimas klassis, 22% keskmises ja 5% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

45 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Nõmme · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 185 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +2.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Rännaku pst 16 AVM tase: €2 500/m² €2 331 2024 Q3 21 tehingut €2 336 2024 Q4 30 tehingut €2 204 2025 Q1 21 tehingut €2 397 2025 Q2 31 tehingut €2 263 2025 Q3 25 tehingut €2 515 2025 Q4 20 tehingut €2 261 2026 Q1 26 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 562 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 11 €2 340 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 500/m²
Hinnavahemik
€2 233–2 768
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 63,3 m²)
€158 785
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 508/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.367656, 24.644590 · katastritunnus 78404:408:9871.

🚏 Raba peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
226 m · 3 min
🎓 Tallinna Pääsküla Kool
Põhikool · Riigieksamite tase: 34.7/100
232 m · 3 min
🚏 Pääsküla Gümnaasium peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
302 m · 4 min
🚏 Pääsküla jaam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
407 m · 5 min
🚏 Vikerkaare peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
430 m · 6 min
🎓 Tallinna Kivimäe Põhikool
Põhikool · Põhikool
852 m · 11 min
🎓 Hiiu Kool
Põhikool · Põhikool
1093 m · 15 min
🌳 Glehni park
Park · Roheala
2270 m · 30 min
🧒 Tallinna Männikäbi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
4225 m · 56 min
🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
4694 m · 63 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 226 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Nõmme linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

34 680 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.2% · 7 011
18–64 (Tööealised) 59.7% · 20 690
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.1% · 6 979

Haridustase (15+)

28 980 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.9% · 4 023
Keskharidus või kutseharidus 36.2% · 10 479
Kõrgharidus või magistrikraad 48.1% · 13 935
Haridustase teadmata 1.9% · 543

Ehitusaeg & elamufond

15 620 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 16.3% · 2 545
Nõukogude periood (1946–1990) 68% · 10 629
Taasiseseisvunud (1991–2010) 11.9% · 1 866
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 3.2% · 506

Enim ehitatud periood: 1946–1960.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 1%
B-klass (Madalenergia) 2.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 3.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 8.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.5%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 16.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1981
Kortereid kokku54
Korruseid6
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 772 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase45 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101014959 · kanne muudetud 31.05.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101014959) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78404:408:9871 · pindala 1 772 m².

Sihtotstarve: 90% Elamumaa, 10% arimaa.

Katastrikaart (78404:408:9871) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Rännaku pst 16 korteriühistu (registrikood 80070948). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,41/m² kuustüüpiline korter €147 kuus · k.a kommunaalid · Pääsküla asum mediaan €2,99/m² kuus
Ühistu maksed€0,69/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,34/m² · Pääsküla asum mediaan €1,16/m² kuus
Remondifond€93 059€28/m² · piirkonna kõrgeim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€27 061€17 902
sh remondifondi maksed€13 331€4 532
Remondikulud€13 331€3 526
Remondifondi jääk€93 059€86 143
Raha€134 667€127 280
Reservkapital€9 575€9 575
Aasta tulem€2 056€1 747
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€2390,01
Heakorratasud€6 6890,17
Haldustasud€6 3240,16
Viivised korteriomanikelt€4780,01
Remonditasud€13 3310,34

54 korterit · liikmeid 53 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 278 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Pääsküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00636370) · Postiindeks: 10917

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Rännaku pst korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 500/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Rännaku pst 9 1974 €2 351 ~€171 534 D Vaata →
Rännaku pst 10 1987 €2 802 ~€169 991 C Vaata →
Rännaku pst 16 See hoone 1981 €2 500 ~€151 224 E Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101014959 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 31.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78404:408:9871 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Nõmme linnaosa (5 kuulutust, sama ehitusperiood) · tootlus 5,0–6,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1981. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Rännaku pst 16, Tallinn?

Rännaku pst 16 on 1981. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu asukohas Nõmme linnaosa, milles on kokku 54 korterit. EHR kood on 101014959 ja katastritunnus 78404:408:9871. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Rännaku pst 16 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 500 €/m². Hinnangu vahemik on 2 233–2 768 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €151 224.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Rännaku pst 16?

2 500 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €100 000 ja 50 m² korteri väärtus umbes €125 000. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €81 556–€101 100; 2-toaline: €112 004–€138 844; 3-toaline: €137 603–€170 578; 4-toaline: €141 853–€175 847.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 508/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €158 785, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €620–€760 kuus ja brutotootluse hinnang 5,0–6,0%.

Kas Rännaku pst 16 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 226 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Rännaku pst 16 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 45 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 73% oli kahes parimas ja 5% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 45 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Rännaku pst 16?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,41/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €147 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,69/m² kuus, sh remondifond €0,34/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €93 059. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Pääsküla asum 52 ühistu mediaan oli €2,99/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu