Estiq Value / Tallinn / Nõmme / Raja tn 7a
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Nõmme · Tallinn

Raja tänav 7a, Tallinn

Raja tn 7a (Tallinn, Nõmme linnaosa) on 1979. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 30 korterit (EHR 101010704). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 722 €/m² (hinnanguvahemik 2 431–3 013 €/m², ±11%).

Raja tänav 7a, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 30 korterit EHR 101010704 ↗ Kataster 78404:409:4290 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Raja tn 7a on 1979. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 30 korterit, energiaklass F. Estiq AVM baastase on €2 722/m², 1,4% üle Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28).

Raja tn 7a on 1979. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Nõmme linnaosas, 30 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (14 tk). Energiaklass F (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 722 €/m², mis on umbes 1,4% üle Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28). Tüüpiline korter (3-toaline, 61,6 m²) on ligikaudu €166 628.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass F, maapealne parkimine ja 1979. aasta ehitusaeg.

€610–€750/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (Nõmme linnaosa (5 kuulutust, sama ehitusperiood)).

📊 Turuandmed · Nõmme linnaosa (5 kuulutust, sama ehitusperiood)
Kommunaalid: suvel ~92 €, talvel ~147 €
4,4–5,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 3 41.4 – 42.3 m² €2 728 €102 073–€126 534
2-toaline 1 55 m² €2 806 €137 817–€170 843
3-toaline 14 57.2 – 66.3 m² €2 705 €149 282–€185 056
4-toaline 12 67.1 – 91.4 m² €2 705 €187 931–€232 967
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 41.9 m² 2-toaline · 55 m² 3-toaline · 61.8 m² 4-toaline · 77.8 m²
− 61,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€166 628
ca €2 705 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €174 959
Eeldatav üüritulu €610–€750/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 840/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Trummi peatus 59 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,4

Tallinna Mustamäe Riigigümnaasium 839 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1284 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,7

78% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 54 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Glehni park 738 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=26): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +28,7%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1979. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud4,0

Energiamärgis F (väljastatud 16.11.2009, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,5

Glehni park 738 m; toidukauplused 1932 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 82 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Raja tn 7a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 26 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +29%.

Sagedasemad liigid: jalgratta mopeedi vargus, pisivargus, vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 632 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 78% kahes parimas klassis, 16% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

54 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang on 1 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Nõmme · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 185 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +2.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Raja tn 7a AVM tase: €2 722/m² €2 331 2024 Q3 21 tehingut €2 336 2024 Q4 30 tehingut €2 204 2025 Q1 21 tehingut €2 397 2025 Q2 31 tehingut €2 263 2025 Q3 25 tehingut €2 515 2025 Q4 20 tehingut €2 261 2026 Q1 26 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 562 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 11 €2 340 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 722/m²
Hinnavahemik
€2 431–3 013
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 61,6 m²)
€174 959
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 840/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.392495, 24.662588 · katastritunnus 78404:409:4290.

🚏 Trummi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
59 m · 1 min
🚏 Mäealuse peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
372 m · 5 min
🚏 Raja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
568 m · 8 min
🚏 Üliõpilaste tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
579 m · 8 min
🌳 Glehni park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
738 m · 10 min
🎓 Tallinna Mustamäe Riigigümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
839 m · 11 min
🌳 Männi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
891 m · 12 min
🎓 Tallinna Mustamäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 50.3/100
1228 m · 16 min
🎓 Tallinna Nõmme Põhikool
Põhikool · Põhikool
1240 m · 17 min
🧒 Tallinna Männikäbi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1284 m · 17 min
🛒 Mustika Keskus Prisma
Supermarket · Supermarket
1932 m · 26 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 59 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Nõmme linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

34 680 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.2% · 7 011
18–64 (Tööealised) 59.7% · 20 690
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.1% · 6 979

Haridustase (15+)

28 980 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.9% · 4 023
Keskharidus või kutseharidus 36.2% · 10 479
Kõrgharidus või magistrikraad 48.1% · 13 935
Haridustase teadmata 1.9% · 543

Ehitusaeg & elamufond

15 620 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 16.3% · 2 545
Nõukogude periood (1946–1990) 68% · 10 629
Taasiseseisvunud (1991–2010) 11.9% · 1 866
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 3.2% · 506

Enim ehitatud periood: 1946–1960.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 1%
B-klass (Madalenergia) 2.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 3.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 8.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.5%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 16.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1979
Kortereid kokku30
Korruseid5
EnergiamärgisF
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 877 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase54 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101010704 · kanne muudetud 31.07.2026.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101010704) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78404:409:4290 · pindala 2 877 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78404:409:4290) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Raja tn 7a korteriühistu (registrikood 80060186). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,67/m² kuustüüpiline korter €242 kuus · k.a kommunaalid · Nõmme linnaosa mediaan €3,02/m² kuus
Ühistu maksed€0,98/m² kuusilma kommunaalideta · Nõmme linnaosa mediaan €1,14/m² kuus
Remondifond€152 814€77/m² · piirkonna kõrgeim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€23 253€12 169
Remondikulud€11 373€0
Remondifondi jääk€152 814€150 393
Raha€155 237€149 820
Reservkapital€1 408€1 408
Aasta tulem€6 060€1 915

30 korterit · liikmeid 29 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 980 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Nõmme linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01747602) · Postiindeks: 12616

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Raja tn korterelamud

4 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 738/m² (n=4) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Raja tn 4d 2006 €2 753 ~€137 650 C ~ Vaata →
Raja tn 5a 1979 €2 901 ~€175 770 F Vaata →
Raja tn 7a See hoone 1979 €2 722 ~€166 628 F Aktiivne
Raja tn 11a 1976 €2 477 ~€126 898 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101010704 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 31.07.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78404:409:4290 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Nõmme linnaosa (5 kuulutust, sama ehitusperiood) · tootlus 4,4–5,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 1979. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass F: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Raja tn 7a, Tallinn?

Raja tn 7a on 1979. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Nõmme linnaosa, milles on kokku 30 korterit. EHR kood on 101010704 ja katastritunnus 78404:409:4290. Estiqi andmetel energiaklass F.

Mis on Raja tn 7a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 722 €/m². Hinnangu vahemik on 2 431–3 013 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €166 628.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Raja tn 7a?

2 722 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €108 880 ja 50 m² korteri väärtus umbes €136 100. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €102 073–€126 534; 2-toaline: €137 817–€170 843; 3-toaline: €149 282–€185 056; 4-toaline: €187 931–€232 967.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 840/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €174 959, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €610–€750 kuus ja brutotootluse hinnang 4,4–5,4%.

Kas Raja tn 7a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 59 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Raja tn 7a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 26 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 78% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 54 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Raja tn 7a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,67/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €242 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,98/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €152 814. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Nõmme linnaosa 203 ühistu mediaan oli €3,02/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu