Estiq Value / Tallinn / Pirita / Pune tee 4/2
Registriandmed seisuga 5. oktoober 2026 Pirita · Tallinn

Pune tee 4/2, Tallinn

Pune tee 4/2 (Tallinn, Pirita linnaosa) on 2006. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 17 korterit (EHR 120284415). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 05.10.2026 2 941 €/m² (hinnanguvahemik 2 615–3 267 €/m², ±11%).

Pune tee 4/2, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 17 korterit EHR 120284415 ↗ Kataster 78402:208:7360 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Pune tee 4/2 on 2006. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 17 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €2 941/m², 2,5% alla Pirita mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 015/m², 04.2026, n=13).

Pune tee 4/2 on 2006. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Pirita linnaosas, 17 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (7 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 941 €/m², mis on umbes 2,5% alla Pirita mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 015/m², 04.2026, n=13). Tüüpiline korter (2-toaline, 46,6 m²) on ligikaudu €147 116.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2006. aasta ehitusaeg.

€410–€510/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
3,3–4,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 3 34.1 – 35.4 m² €3 384 €104 090–€130 083
2-toaline 7 45.7 – 67.6 m² €3 157 €138 645–€173 267
3-toaline 7 63.8 – 78.9 m² €2 844 €167 375–€209 171
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 34.6 m² 2-toaline · 49.4 m² 3-toaline · 66.2 m²
− 46,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€147 116
ca €3 157 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €154 472
Eeldatav üüritulu €410–€510/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 315/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Metsakooli tee peatus 216 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,2

Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukool 277 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 990 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,2

75% tundidest hea, 8% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 46 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Priisle park 1091 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=8): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,8

2006. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 22.05.2014, aegunud märgis); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,4

Priisle park 1091 m; toidukauplused 887 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 66 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Pune tee 4/2

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 8 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +170%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 074 tunninäidust (07.12.2025–07.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 75% kahes parimas klassis, 17% keskmises ja 8% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

46 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pirita · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 150 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +7.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Pune tee 4/2 AVM tase: €2 941/m² €2 472 2024 Q3 19 tehingut €2 415 2024 Q4 22 tehingut €2 468 2025 Q1 16 tehingut €2 525 2025 Q2 27 tehingut €2 680 2025 Q3 29 tehingut €2 484 2025 Q4 17 tehingut €2 659 2026 Q1 12 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 768 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 8 €2 720 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 941/m²
Hinnavahemik
€2 615–3 267
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 46,6 m²)
€154 472
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 315/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.461506, 24.879386 · katastritunnus 78402:208:7360.

🚏 Metsakooli tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
216 m · 3 min
🚏 Puhkekodu tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
218 m · 3 min
🎓 Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukool
Põhikool · Põhikool
277 m · 4 min
🚏 Helmiku tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
518 m · 7 min
🚏 Nurmiku tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
627 m · 8 min
🛒 Priisle Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
887 m · 12 min
🧒 Tallinna Kuristiku Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
990 m · 13 min
🛒 Läänemere Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
996 m · 13 min
🎓 Tallinna Läänemere Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.7/100
1046 m · 14 min
🌳 Priisle park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1091 m · 15 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 216 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pirita linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

17 354 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 22.7% · 3 948
18–64 (Tööealised) 61.2% · 10 612
65 ja vanemad (Seeniorid) 16.1% · 2 794

Haridustase (15+)

14 110 elanikku
Põhiharidus või madalam 11.6% · 1 634
Keskharidus või kutseharidus 29.6% · 4 179
Kõrgharidus või magistrikraad 56.6% · 7 990
Haridustase teadmata 2.2% · 307

Ehitusaeg & elamufond

7 343 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 4.7% · 344
Nõukogude periood (1946–1990) 31.4% · 2 305
Taasiseseisvunud (1991–2010) 48% · 3 526
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 14.6% · 1 075

Enim ehitatud periood: 2001–2005.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.8%
B-klass (Madalenergia) 10.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 26.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.7%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 32.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 4.7%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2006
Kortereid kokku17
Korruseid4
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 806 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Müratase46 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120284415 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monteeritav raudbetoon.

EHR portaal (kood: 120284415) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78402:208:7360 · pindala 2 806 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78402:208:7360) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Pune tee 4 korteriühistu (registrikood 80242094). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,16/m² kuustüüpiline korter €166 kuus · k.a kommunaalid
Ühistu maksed€0,97/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,40/m² · Kose asum mediaan €1,00/m² kuus
Remondifond€6 676€3,64/m² · jääk aasta lõpus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€21 347€22 433
sh remondifondi maksed€8 743€8 702
Remondikulud€8 831€8 711
Remondifondi jääk€6 676€8 271
Raha€12 695€14 915
Reservkapital€5 387€5 387
Aasta tulem€445−€29
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€2 5860,12
Haldustasud€2 6290,12
Heakorratasud€7 3890,34
Remonditasud€8 7430,40

34 korterit · liikmeid 34 eraisikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 833 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kose asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00996389) · Postiindeks: 12015

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Pune tee korterelamud

6 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 021/m² (n=6) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Pune tee 4/1 2006 €3 175 ~€202 288 E Vaata →
Pune tee 4/2 See hoone 2006 €2 941 ~€147 116 B Aktiivne
Pune tee 5 2004 €2 958 ~€178 888 C ~ Vaata →
Pune tee 6 2005 €3 021 ~€185 420 E Vaata →
Pune tee 8 2005 €3 021 ~€206 078 H Vaata →
Pune tee 18 2004 €3 175 ~€185 420 D Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120284415 Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78402:208:7360 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,3–4,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2006. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Pune tee 4/2, Tallinn?

Pune tee 4/2 on 2006. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Pirita linnaosa, milles on kokku 17 korterit. EHR kood on 120284415 ja katastritunnus 78402:208:7360. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Pune tee 4/2 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 941 €/m². Hinnangu vahemik on 2 615–3 267 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €147 116.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Pune tee 4/2?

2 941 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €117 640 ja 50 m² korteri väärtus umbes €147 050. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €104 090–€130 083; 2-toaline: €138 645–€173 267; 3-toaline: €167 375–€209 171.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 315/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €154 472, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €410–€510 kuus ja brutotootluse hinnang 3,3–4,3%.

Kas Pune tee 4/2 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 216 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Pune tee 4/2 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 8 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 75% oli kahes parimas ja 8% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 46 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Pune tee 4/2?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,16/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €166 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,97/m² kuus, sh remondifond €0,40/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €6 676. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 05.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu