Estiq Value / Tallinn / Nõmme / Pääsküla tn 10
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Nõmme · Tallinn

Pääsküla tänav 10, Tallinn

Pääsküla tn 10 (Tallinn, Nõmme linnaosa) on 2002. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 20 korterit (EHR 101004510). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 553 €/m² (hinnanguvahemik 2 280–2 826 €/m², ±11%).

Pääsküla tänav 10, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 20 korterit EHR 101004510 ↗ Kataster 78404:408:8901 ↗ Eraomand · 10782501

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Pääsküla tn 10 on 2002. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 20 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 553/m², 4,9% alla Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28).

Pääsküla tn 10 on 2002. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Nõmme linnaosas, 20 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (12 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 553 €/m², mis on umbes 4,9% alla Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28). Tüüpiline korter (3-toaline, 78,9 m²) on ligikaudu €172 949.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 2002. aasta ehitusaeg.

€870–€1 070/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (Nõmme linnaosa (21 kuulutust)).

📊 Turuandmed · Nõmme linnaosa (21 kuulutust)
Kommunaalid: suvel ~81 €, talvel ~132 €
6,2–7,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 2 65.7 – 66.4 m² €2 192 €129 388–€160 395
3-toaline 12 65.7 – 91.6 m² €2 192 €158 554–€196 550
4-toaline 6 78.9 – 112.1 m² €2 150 €197 371–€244 669
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 66.1 m² 3-toaline · 81 m² 4-toaline · 102.8 m²
− 78,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€172 949
ca €2 192 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €181 596
Eeldatav üüritulu €870–€1 070/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 302/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,8

Raba peatus 237 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase4,3

Tallinna Pääsküla Kool 517 m; riigieksamite tase 34.7/100; lasteaed 4371 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,8

75% tundidest hea, 5% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 46 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Glehni park 2387 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=45): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +521,5%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,4

2002. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 19.12.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Glehni park 2387 m; toidukauplused 4913 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 253 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Pääsküla tn 10

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 45 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +522%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 134 tunninäidust (08.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 75% kahes parimas klassis, 20% keskmises ja 5% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

46 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Nõmme · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 554 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +2.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Pääsküla tn 10 AVM tase: €2 553/m² €2 606 2024 Q3 72 tehingut €2 422 2024 Q4 88 tehingut €2 485 2025 Q1 66 tehingut €2 612 2025 Q2 75 tehingut €2 478 2025 Q3 80 tehingut €2 860 2025 Q4 70 tehingut €2 549 2026 Q1 71 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 730 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 32 €2 730 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 553/m²
Hinnavahemik
€2 280–2 826
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 78,9 m²)
€181 596
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 302/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 9 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.367340, 24.639502 · katastritunnus 78404:408:8901.

🚏 Raba peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
237 m · 3 min
🚏 Pääsküla jaam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
248 m · 3 min
🚏 Naaritsa peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
305 m · 4 min
🎓 Tallinna Pääsküla Kool
Põhikool · Riigieksamite tase: 34.7/100
517 m · 7 min
🚏 Pääsküla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
542 m · 7 min
🎓 Tallinna Kivimäe Põhikool
Põhikool · Põhikool
932 m · 12 min
🌳 Glehni park
Park · Roheala
2387 m · 32 min
🧒 Tallinna Männikäbi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
4371 m · 58 min
🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
4913 m · 66 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 9 objekti, lähim peatus 237 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Nõmme linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

34 680 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.2% · 7 011
18–64 (Tööealised) 59.7% · 20 690
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.1% · 6 979

Haridustase (15+)

28 980 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.9% · 4 023
Keskharidus või kutseharidus 36.2% · 10 479
Kõrgharidus või magistrikraad 48.1% · 13 935
Haridustase teadmata 1.9% · 543

Ehitusaeg & elamufond

15 620 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 16.3% · 2 545
Nõukogude periood (1946–1990) 68% · 10 629
Taasiseseisvunud (1991–2010) 11.9% · 1 866
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 3.2% · 506

Enim ehitatud periood: 1946–1960.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 1%
B-klass (Madalenergia) 2.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 3.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 8.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.5%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 16.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2002
Kortereid kokku20
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · 10782501
Krundi suurus772 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase46 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101004510 · kanne muudetud 15.09.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101004510) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78404:408:8901 · pindala 772 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78404:408:8901) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Pääsküla tn 10, korteriühistu (registrikood 80132030). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€177 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€2,56/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,85/m² · Pääsküla asum mediaan €1,23/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€52 836€48 140
sh remondifondi maksed€17 645–
Remondikulud€17 645€17 851
Raha€48 240€45 327
Reservkapital€7 500€7 500
Aasta tulem€0−€487
Ühistu maksed liigiti2024€/m² kuus
Heakorratasud€13 7420,67
Haldustasud€17 8440,86
Majandus- ja hooldustasud€3 3610,16
Kindlustustulud€00,00
Puu raie Pääsküla 10 ja 14 piiril€2440,01
Remonditasud€17 6450,85

20 korterit · liikmeid 71 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 721 m²) ÷ 12. Võrdlus: Pääsküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00629057) · Postiindeks: 10917

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Pääsküla tn korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Pääsküla tn 10 See hoone 2002 €2 553 ~€172 949 D Aktiivne
Pääsküla tn 12 2002 €2 279 ~€172 949 D Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101004510 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 15.09.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78404:408:8901 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Nõmme linnaosa (21 kuulutust) · tootlus 6,2–7,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=21 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 2002. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Pääsküla tn 10, Tallinn?

Pääsküla tn 10 on 2002. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Nõmme linnaosa, milles on kokku 20 korterit. EHR kood on 101004510 ja katastritunnus 78404:408:8901. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Pääsküla tn 10 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 553 €/m². Hinnangu vahemik on 2 280–2 826 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €172 949.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Pääsküla tn 10?

2 553 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €127 650 ja 75 m² korteri väärtus umbes €191 475. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €129 388–€160 395; 3-toaline: €158 554–€196 550; 4-toaline: €197 371–€244 669.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 302/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €181 596, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €870–€1 070 kuus ja brutotootluse hinnang 6,2–7,2%.

Kas Pääsküla tn 10 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 237 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Pääsküla tn 10 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 45 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 75% oli kahes parimas ja 5% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 46 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Pääsküla tn 10?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €177 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €2,56/m² kuus, sh remondifond €0,85/m². Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu