Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Merekalju tn 1
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Haabersti · Tallinn

Merekalju tänav 1, Tallinn

Merekalju tn 1 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on 2026. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 6 korterit (EHR 120826755). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 5 116 €/m² (hinnanguvahemik 4 630–5 602 €/m², ±10%).

Merekalju tänav 1, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 6 korterit EHR 120826755 ↗ Kataster 78406:609:0062 ↗ Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Merekalju tn 1 on 2026. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 6 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €5 116/m², 90,2% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96).

Merekalju tn 1 on 2026. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Haabersti linnaosas, 6 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 4-toaline (4 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 5 116 €/m², mis on umbes 90,2% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96). Tüüpiline korter (4-toaline, 116,4 m²) on ligikaudu €512 393.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 2026. aasta ehitusaeg.

€2 340–€2 860/kuu

Tüüpilise 4-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
5,6–6,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
3-toaline 2 88.9 – 103.4 m² €4 587 €399 349–€483 190
4-toaline 4 92.4 – 127.4 m² €4 402 €450 569–€545 163
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

3-toaline · 96.2 m² 4-toaline · 113.1 m²
− 116,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€512 393
ca €4 402 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €538 013
Eeldatav üüritulu €2 340–€2 860/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 622/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,4

Paljandi peatus 25 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase4,8

Rocca al Mare Kool 1619 m; riigieksamite tase 60.2/100; lasteaed 3001 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,8

84% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Õismäe tiigi puhkeala 2876 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,2

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=5): mõõdukas risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2026. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 22.06.2017); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Õismäe tiigi puhkeala 2876 m; toidukauplused 2262 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 121 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Merekalju tn 1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 5 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +131%.

Sagedasemad liigid: jalgratta mopeedi vargus, kelmus, vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 1 642 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 84% kahes parimas klassis, 10% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Haabersti · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 292 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +6.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Merekalju tn 1 AVM tase: €5 116/m² €3 780 2024 Q3 44 tehingut €3 912 2024 Q4 52 tehingut €4 003 2025 Q1 37 tehingut €4 029 2025 Q2 38 tehingut €4 095 2025 Q3 30 tehingut €3 776 2025 Q4 45 tehingut €4 277 2026 Q1 27 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €4 010 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 19 €4 210 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€5 116/m²
Hinnavahemik
€4 630–5 602
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 4-toaline · 116,4 m²)
€538 013
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 622/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.439792, 24.624414 · katastritunnus 78406:609:0062.

🚏 Paljandi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
25 m · 1 min
🚏 Õismäe raba peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
394 m · 5 min
🚏 Hälli peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
731 m · 10 min
🚏 Alemaa peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
800 m · 11 min
🎓 Rocca al Mare Kool
Kool · 60.2/100
1619 m · 22 min
🛒 Rocca al Mare Prisma
Supermarket · Supermarket
2262 m · 30 min
🌳 Õismäe tiigi puhkeala
Park · Roheala
2876 m · 38 min
🧒 Rukkilill Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
3001 m · 40 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti, lähim peatus 25 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Haabersti linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

46 750 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.7% · 9 208
18–64 (Tööealised) 60% · 28 038
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.3% · 9 504

Haridustase (15+)

38 987 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.6% · 4 918
Keskharidus või kutseharidus 37.7% · 14 686
Kõrgharidus või magistrikraad 47.6% · 18 572
Haridustase teadmata 2.1% · 811

Ehitusaeg & elamufond

22 911 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0.3% · 80
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 15 057
Taasiseseisvunud (1991–2010) 16.1% · 3 691
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 16.8% · 3 860

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 7.5%
B-klass (Madalenergia) 9.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 10.8%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 5.3%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2026
Kortereid kokku6
Korruseid3
EnergiamärgisC
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte1
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120826755 · kanne muudetud 03.05.2026.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120826755) →

Katastriüksus (Maa-amet)

Registrist katastriüksust ei leitud — maa andmeid ei kuvata.

Katastrikaart (78406:609:0062) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Merekalju tn 1 // 2 // 3 // 4, Merekalju tn 5 // 6 // 7 // 8 korteriühistu (registrikood 80581123). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,25/m² kuustüüpiline korter €353 kuus · k.a kommunaalid · Haabersti linnaosa mediaan €2,71/m² kuus
Ühistu maksed€1,08/m² kuusilma kommunaalideta · Haabersti linnaosa mediaan €0,99/m² kuus
Remondifond€32 292€6,27/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€66 539€48 454
Remondikulud€1 934€75
Remondifondi jääk€32 292€22 111
Raha€30 200€28 724
Reservkapital€31 430€22 745
Aasta tulem€90€84

46 korterit · liikmeid 26 eraisikut + 15 juriidilist isikut · ühistu haldab 8 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (5 154 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Haabersti linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03665311) · Postiindeks: 13521

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Merekalju tn korterelamud

4 hoonet tänaval · tänava mediaan €5 170/m² (n=4) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Merekalju tn 1 See hoone 2026 €5 116 ~€512 393 C Aktiivne
Merekalju tn 2 2026 €5 170 ~€522 520 C Vaata →
Merekalju tn 3 2026 €5 170 ~€580 021 C Vaata →
Merekalju tn 4 2026 €5 170 ~€430 622 C Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120826755 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 03.05.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · avalikus registris puudub Maa- ja Ruumiamet — —
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 5,6–6,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2026. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Merekalju tn 1, Tallinn?

Merekalju tn 1 on 2026. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Haabersti linnaosa, milles on kokku 6 korterit. EHR kood on 120826755 ja katastritunnus 78406:609:0062. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Merekalju tn 1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 5 116 €/m². Hinnangu vahemik on 4 630–5 602 €/m². Tüüpilise 4-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €512 393.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Merekalju tn 1?

5 116 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €255 800 ja 75 m² korteri väärtus umbes €383 700. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

3-toaline: €399 349–€483 190; 4-toaline: €450 569–€545 163.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 622/m², tüüpilise 4-toalise puhul umbes €538 013, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 4-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 4-toalise korteri hinnanguline turuüür on €2 340–€2 860 kuus ja brutotootluse hinnang 5,6–6,6%.

Kas Merekalju tn 1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 25 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Merekalju tn 1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 5 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 84% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Merekalju tn 1?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,25/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €353 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,08/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €32 292. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Haabersti linnaosa 318 ühistu mediaan oli €2,71/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu