Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Liikuri tn 18a
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Liikuri tänav 18a, Tallinn

Liikuri tn 18a (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 2020. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu, 66 korterit (EHR 120832380). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 656 €/m² (hinnanguvahemik 3 378–3 934 €/m², ±8%).

Liikuri tänav 18a, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
7 korrust 66 korterit EHR 120832380 ↗ Kataster 78401:101:2361 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Liikuri tn 18a on 2020. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu, 66 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €3 656/m², 52,1% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Liikuri tn 18a on 2020. aastal valminud 7-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 66 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (36 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 656 €/m², mis on umbes 52,1% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (2-toaline, 40,1 m²) on ligikaudu €153 222.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2020. aasta ehitusaeg.

€570–€700/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~70 €, talvel ~162 € · 100% möbleeritud
4,5–5,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 3 29.3 m² €4 324 €117 065–€136 322
2-toaline 36 39.4 – 47.7 m² €3 821 €145 461–€169 390
3-toaline 27 50.4 – 61.6 m² €3 515 €191 624–€223 146
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 29.3 m² 2-toaline · 41.2 m² 3-toaline · 59 m²
− 40,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€153 222
ca €3 821 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €160 883
Eeldatav üüritulu €570–€700/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 012/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Paesilla peatus 196 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,7

Lasnamäe Gümnaasium 482 m; riigieksamite tase 54.1/100; lasteaed 870 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,8

71% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Pae park 1082 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=189): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -44,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2020. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 17.08.2017); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,1

Pae park 1082 m; toidukauplused 1136 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 95 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Liikuri tn 18a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,5 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 189 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -44%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, muu.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 511 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 71% kahes parimas klassis, 23% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 208 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Liikuri tn 18a AVM tase: €3 656/m² €3 204 2024 Q3 22 tehingut €3 344 2024 Q4 30 tehingut €3 335 2025 Q1 30 tehingut €3 417 2025 Q2 31 tehingut €3 468 2025 Q3 32 tehingut €3 588 2025 Q4 28 tehingut €3 568 2026 Q1 21 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 654 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 14 €3 720 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 656/m²
Hinnavahemik
€3 378–3 934
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 40,1 m²)
€160 883
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 012/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.438705, 24.813677 · katastritunnus 78401:101:2361.

🚏 Paesilla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
196 m · 3 min
🚏 Võidujooksu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
340 m · 5 min
🚏 Hundikuristiku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
444 m · 6 min
🚏 Uus-Pae peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
459 m · 6 min
🎓 Lasnamäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
482 m · 6 min
🧒 Tallinna Paekaare Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
870 m · 12 min
🎓 IZUM Erakool
Põhikool · Põhikool
1030 m · 14 min
🌳 Pae park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1082 m · 14 min
🎓 Tallinna Soome Kool
Põhikool · Põhikool
1088 m · 15 min
🛒 Pae Rimi Super
Supermarket · Supermarket
1136 m · 15 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 196 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2020
Kortereid kokku66
Korruseid7
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus8 398 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Lifte2
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120832380 · kanne muudetud 31.05.2024.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 120832380) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:2361 · pindala 8 398 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:101:2361) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Liikuri tn 18a // 18b korteriühistu (registrikood 80565972). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,82/m² kuustüüpiline korter €139 kuus · k.a kommunaalid · Kurepõllu asum mediaan €2,98/m² kuus
Ühistu maksed€0,77/m² kuusilma kommunaalideta · Kurepõllu asum mediaan €1,10/m² kuus
Remondifond€25 518€5,08/m² · jääk aasta lõpus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€46 243€51 336
Remondikulud€12 657€18 569
Remondifondi jääk€25 518€21 031
Raha€31 681€29 065
Reservkapital€11 396€11 396
Aasta tulem€340€202

102 korterit · liikmeid 143 eraisikut + 4 juriidilist isikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (5 026 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kurepõllu asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03682904) · Postiindeks: 13618

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Liikuri tn korterelamud

16 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 520/m² (n=16) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Liikuri tn 5b 2021 €3 702 ~€188 033 E ~ Vaata →
Liikuri tn 8a 2006 €2 637 ~€159 263 C ~ Vaata →
Liikuri tn 10 1999 €2 491 ~€130 528 E Vaata →
Liikuri tn 10a 2021 €3 637 ~€195 307 C Vaata →
Liikuri tn 18a See hoone 2020 €3 656 ~€153 222 B Aktiivne
Liikuri tn 18c 2021 €3 702 ~€161 964 A ~ Vaata →
Liikuri tn 20 1990 €2 486 ~€123 405 E ~ Vaata →
Liikuri tn 28 1986 €2 445 ~€140 389 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120832380 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 31.05.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:2361 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,5–5,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2020. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Liikuri tn 18a, Tallinn?

Liikuri tn 18a on 2020. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 66 korterit. EHR kood on 120832380 ja katastritunnus 78401:101:2361. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Liikuri tn 18a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 656 €/m². Hinnangu vahemik on 3 378–3 934 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €153 222.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Liikuri tn 18a?

3 656 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €146 240 ja 50 m² korteri väärtus umbes €182 800. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €117 065–€136 322; 2-toaline: €145 461–€169 390; 3-toaline: €191 624–€223 146.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 012/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €160 883, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €570–€700 kuus ja brutotootluse hinnang 4,5–5,5%.

Kas Liikuri tn 18a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 196 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Liikuri tn 18a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 189 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 71% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Liikuri tn 18a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,82/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €139 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,77/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €25 518. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kurepõllu asum 24 ühistu mediaan oli €2,98/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu