Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Liikuri tn 10a
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Liikuri tänav 10a, Tallinn

Liikuri tn 10a (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 2021. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu, 36 korterit (EHR 120863431). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 637 €/m² (hinnanguvahemik 3 361–3 913 €/m², ±8%).

Liikuri tänav 10a, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
8 korrust 36 korterit EHR 120863431 ↗ Kataster 78403:303:0038 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Liikuri tn 10a on 2021. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu, 36 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €3 637/m², 51,4% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Liikuri tn 10a on 2021. aastal valminud 8-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 36 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (14 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 637 €/m², mis on umbes 51,4% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (2-toaline, 53,7 m²) on ligikaudu €195 307.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 2021. aasta ehitusaeg.

€540–€660/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (2 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 2 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~89 €, talvel ~171 € · 100% möbleeritud
3,2–4,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 7 36.5 m² €4 147 €139 862–€162 869
2-toaline 14 52.3 – 55.1 m² €3 637 €180 464–€210 150
3-toaline 7 70.2 m² €3 457 €224 238–€261 125
4-toaline 7 86.3 m² €3 463 €276 144–€321 570
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 36.5 m² 2-toaline · 53.7 m² 3-toaline · 70.2 m² 4-toaline · 86.3 m²
− 53,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€195 307
ca €3 637 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €205 072
Eeldatav üüritulu €540–€660/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 819/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,7

Paesilla peatus 284 m / 4 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,6

Lasnamäe Gümnaasium 571 m; riigieksamite tase 54.1/100; lasteaed 876 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,8

71% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Pae park 1045 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=189): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -44,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2021. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 04.06.2018); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,2

Pae park 1045 m; toidukauplused 1075 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 53 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Liikuri tn 10a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,5 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 189 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -44%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, muu.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 511 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 71% kahes parimas klassis, 23% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 130 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +11.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Liikuri tn 10a AVM tase: €3 637/m² €3 840 2024 Q3 14 tehingut €3 474 2024 Q4 30 tehingut €3 469 2025 Q1 22 tehingut €3 750 2025 Q2 11 tehingut €3 738 2025 Q3 15 tehingut €3 793 2025 Q4 18 tehingut €3 875 2026 Q1 11 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 898 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 9 €4 070 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 637/m²
Hinnavahemik
€3 361–3 913
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 53,7 m²)
€205 072
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 819/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.438583, 24.811542 · katastritunnus 78403:303:0038.

🚏 Paesilla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
284 m · 4 min
🚏 Hundikuristiku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
356 m · 5 min
🚏 Võidujooksu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
370 m · 5 min
🚏 Mehaanikakool peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
489 m · 7 min
🎓 Lasnamäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
571 m · 8 min
🧒 Tallinna Paekaare Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
876 m · 12 min
🎓 Tallinna Soome Kool
Põhikool · Põhikool
1014 m · 14 min
🌳 Pae park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1045 m · 14 min
🎓 ''Eduson'' kool
Gümnaasium · Gümnaasium
1074 m · 14 min
🛒 Pae Rimi Super
Supermarket · Supermarket
1075 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 284 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2021
Kortereid kokku36
Korruseid8
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 007 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte1
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120863431 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120863431) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:303:0038 · pindala 2 007 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:303:0038) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Liikuri tn 10a korteriühistu (registrikood 80589202). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,24/m² kuustüüpiline korter €136 kuus · k.a kommunaalid · Kurepõllu asum mediaan €2,98/m² kuus
Ühistu maksed€0,93/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,05/m² · Kurepõllu asum mediaan €1,10/m² kuus
Remondifond€6 264€2,84/m² · jääk aasta lõpus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€24 560€26 156
sh remondifondi maksed€1 342€0
Remondikulud€2 311€852
Remondifondi jääk€6 264€4 958
Raha€14 703€12 987
Reservkapital€5 260€5 260
Aasta tulem−€159€17
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€4 1840,16
Haldustasud€9 0890,34
Heakorratasud€8 9760,34
Remonditasud€1 3420,05
Kindlustusmaksed€9690,04

36 korterit · liikmeid 30 eraisikut + 6 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 206 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kurepõllu asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03765162) · Postiindeks: 13618

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Liikuri tn korterelamud

16 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 520/m² (n=16) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Liikuri tn 5b 2021 €3 702 ~€188 033 E ~ Vaata →
Liikuri tn 8a 2006 €2 637 ~€159 263 C ~ Vaata →
Liikuri tn 10 1999 €2 491 ~€130 528 E Vaata →
Liikuri tn 10a See hoone 2021 €3 637 ~€195 307 C Aktiivne
Liikuri tn 18a 2020 €3 656 ~€153 222 B Vaata →
Liikuri tn 18c 2021 €3 702 ~€161 964 A ~ Vaata →
Liikuri tn 20 1990 €2 486 ~€123 405 E ~ Vaata →
Liikuri tn 28 1986 €2 445 ~€140 389 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120863431 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:303:0038 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 2 kuulutust selles hoones · tootlus 3,2–4,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2021. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Liikuri tn 10a, Tallinn?

Liikuri tn 10a on 2021. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 36 korterit. EHR kood on 120863431 ja katastritunnus 78403:303:0038. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Liikuri tn 10a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 637 €/m². Hinnangu vahemik on 3 361–3 913 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €195 307.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Liikuri tn 10a?

3 637 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €181 850 ja 75 m² korteri väärtus umbes €272 775. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €139 862–€162 869; 2-toaline: €180 464–€210 150; 3-toaline: €224 238–€261 125; 4-toaline: €276 144–€321 570.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 819/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €205 072, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €540–€660 kuus ja brutotootluse hinnang 3,2–4,2%.

Kas Liikuri tn 10a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 284 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Liikuri tn 10a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 189 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 71% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Liikuri tn 10a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,24/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €136 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,93/m² kuus, sh remondifond €0,05/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €6 264. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kurepõllu asum 24 ühistu mediaan oli €2,98/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu