Estiq Value / Tallinn / Nõmme / Lehola tn 9
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Nõmme · Tallinn

Lehola tänav 9, Tallinn

Lehola tn 9 (Tallinn, Nõmme linnaosa) on 1974. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 39 korterit (EHR 101015048). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 321 €/m² (hinnanguvahemik 2 073–2 569 €/m², ±11%).

Lehola tänav 9, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 39 korterit EHR 101015048 ↗ Kataster 78404:406:7180 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Lehola tn 9 on 1974. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 39 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 321/m², 13,6% alla Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28).

Lehola tn 9 on 1974. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Nõmme linnaosas, 39 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (15 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 321 €/m², mis on umbes 13,6% alla Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28). Tüüpiline korter (3-toaline, 72,9 m²) on ligikaudu €162 713.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1974. aasta ehitusaeg.

€690–€840/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (Nõmme linnaosa (5 kuulutust, sama ehitusperiood)).

📊 Turuandmed · Nõmme linnaosa (5 kuulutust, sama ehitusperiood)
Kommunaalid: suvel ~92 €, talvel ~147 €
5,1–6,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 9 29.7 – 30.2 m² €3 608 €96 658–€119 822
2-toaline 9 47.4 – 48.8 m² €2 426 €103 988–€128 908
3-toaline 15 71.7 – 73.7 m² €2 232 €145 103–€179 876
4-toaline 6 80.9 – 82.9 m² €2 232 €164 437–€203 843
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 30 m² 2-toaline · 48 m² 3-toaline · 72.8 m² 4-toaline · 82.5 m²
− 72,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€162 713
ca €2 232 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €170 849
Eeldatav üüritulu €690–€840/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 344/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,5

Hiiu peatus 368 m / 5 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,8

Hiiu Kool 1091 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 338 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond8,1

72% tundidest hea, 7% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 45 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Hiiu park 361 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,4

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=2): kõrgem risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1974. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 01.08.2022); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,0

Hiiu park 361 m; toidukauplused 890 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 82 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Lehola tn 9

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 2 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +38 900%.

Sagedasemad liigid: juhtum tulirelvaga.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 407 tunninäidust (07.12.2025–09.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 72% kahes parimas klassis, 21% keskmises ja 7% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

45 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Nõmme · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 185 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +2.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Lehola tn 9 AVM tase: €2 321/m² €2 331 2024 Q3 21 tehingut €2 336 2024 Q4 30 tehingut €2 204 2025 Q1 21 tehingut €2 397 2025 Q2 31 tehingut €2 263 2025 Q3 25 tehingut €2 515 2025 Q4 20 tehingut €2 261 2026 Q1 26 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 562 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 11 €2 340 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 321/m²
Hinnavahemik
€2 073–2 569
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 72,9 m²)
€170 849
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 344/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 9 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.373686, 24.680729 · katastritunnus 78404:406:7180.

🧒 Midrimaailm
Lasteaed · Alusharidus
338 m · 5 min
🌳 Hiiu park
Park · Roheala
361 m · 5 min
🚏 Hiiu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
368 m · 5 min
🚏 Pargi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
489 m · 7 min
🚏 Kaare peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
553 m · 7 min
🚏 Metsa peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
759 m · 10 min
🛒 Maxima X
Supermarket · Supermarket
890 m · 12 min
🎓 Hiiu Kool
Põhikool · Põhikool
1091 m · 15 min
🎓 Tallinna Nõmme Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 59/100
1111 m · 15 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 9 objekti, lähim peatus 368 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Nõmme linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

34 680 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.2% · 7 011
18–64 (Tööealised) 59.7% · 20 690
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.1% · 6 979

Haridustase (15+)

28 980 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.9% · 4 023
Keskharidus või kutseharidus 36.2% · 10 479
Kõrgharidus või magistrikraad 48.1% · 13 935
Haridustase teadmata 1.9% · 543

Ehitusaeg & elamufond

15 620 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 16.3% · 2 545
Nõukogude periood (1946–1990) 68% · 10 629
Taasiseseisvunud (1991–2010) 11.9% · 1 866
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 3.2% · 506

Enim ehitatud periood: 1946–1960.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 1%
B-klass (Madalenergia) 2.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 3.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 8.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.5%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 16.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1974
Kortereid kokku39
Korruseid5
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 457 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase45 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101015048 · kanne muudetud 16.01.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101015048) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78404:406:7180 · pindala 3 457 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78404:406:7180) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Lehola tn 9 korteriühistu (registrikood 80092140). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,03/m² kuustüüpiline korter €201 kuus · k.a kommunaalid
Ühistu maksed€1,74/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,91/m² · Hiiu asum mediaan €1,26/m² kuus
Remondifond€45 225€20/m² · jääk aasta lõpus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€47 777€22 783
sh remondifondi maksed€24 884€2 614
Remondikulud€24 884€2 614
Remondifondi jääk€45 225€48 167
Raha€55 196€57 975
Reservkapital€8 000€8 000
Aasta tulem€1 683€485
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Raamatupidamisteenus€1 4800,05
Heakorrateenus€11 2390,41
Hooldusteenus€1 3920,05
Juhatuse liikme tasu€7 5810,28
Muud majanduskulud€1 2010,04
Remonditasud€24 8840,91

39 korterit · liikmeid 37 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 288 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Hiiu asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00636429) · Postiindeks: 11619

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Lehola tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101015048 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 16.01.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78404:406:7180 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Nõmme linnaosa (5 kuulutust, sama ehitusperiood) · tootlus 5,1–6,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1974. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Lehola tn 9, Tallinn?

Lehola tn 9 on 1974. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Nõmme linnaosa, milles on kokku 39 korterit. EHR kood on 101015048 ja katastritunnus 78404:406:7180. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Lehola tn 9 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 321 €/m². Hinnangu vahemik on 2 073–2 569 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €162 713.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Lehola tn 9?

2 321 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €92 840 ja 50 m² korteri väärtus umbes €116 050. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €96 658–€119 822; 2-toaline: €103 988–€128 908; 3-toaline: €145 103–€179 876; 4-toaline: €164 437–€203 843.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 344/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €170 849, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €690–€840 kuus ja brutotootluse hinnang 5,1–6,1%.

Kas Lehola tn 9 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 368 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Lehola tn 9 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 2 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 72% oli kahes parimas ja 7% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 45 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Lehola tn 9?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,03/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €201 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,74/m² kuus, sh remondifond €0,91/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €45 225. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu