Estiq Value / Tallinn / Pirita / Kuukressi tee 3
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Pirita · Tallinn

Kuukressi tee 3, Tallinn

Kuukressi tee 3 (Tallinn, Pirita linnaosa) on 2020. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 12 korterit (EHR 121263668). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 336 €/m² (hinnanguvahemik 2 966–3 706 €/m², ±11%).

Kuukressi tee 3, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 12 korterit EHR 121263668 ↗ Kataster 78401:101:1145 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kuukressi tee 3 on 2020. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 12 korterit, eeldatav energiaklass A. Estiq AVM baastase on €3 336/m², 10,6% üle Pirita mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 015/m², 04.2026, n=13).

Kuukressi tee 3 on 2020. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Pirita linnaosas, 12 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (6 tk). Energiaklass A (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 336 €/m², mis on umbes 10,6% üle Pirita mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 015/m², 04.2026, n=13). Tüüpiline korter (3-toaline, 68,3 m²) on ligikaudu €218 082.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass A, maapealne parkimine ja 2020. aasta ehitusaeg.

€840–€1 030/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (Pirita linnaosa (20 kuulutust)).

📊 Turuandmed · Pirita linnaosa (20 kuulutust)
Kommunaalid: suvel ~189 €, talvel ~306 €
4,6–5,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 3 54.1 m² €3 344 €160 829–€200 991
3-toaline 6 66.2 – 70.4 m² €3 193 €193 875–€242 289
4-toaline 3 87 m² €3 369 €260 569–€325 637
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 54.1 m² 3-toaline · 68.3 m² 4-toaline · 87 m²
− 68,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€218 082
ca €3 193 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €228 986
Eeldatav üüritulu €840–€1 030/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 353/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Tondi mägi peatus 116 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,3

Tallinna Linnamäe Vene Lütseum 969 m; riigieksamite tase 65.8/100; lasteaed 396 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

77% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 56 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Priisle park 507 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=452): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -23,3%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2020. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2020) põhjal on eeldatav klass A. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,8

Priisle park 507 m; toidukauplused 128 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 119 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kuukressi tee 3

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 452 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -23%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 506 tunninäidust (07.12.2025–08.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 77% kahes parimas klassis, 17% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

56 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 3 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 150–250 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pirita · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 243 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +7.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kuukressi tee 3 AVM tase: €3 336/m² €2 472 2024 Q3 27 tehingut €2 415 2024 Q4 33 tehingut €2 468 2025 Q1 25 tehingut €2 638 2025 Q2 39 tehingut €2 724 2025 Q3 44 tehingut €2 822 2025 Q4 35 tehingut €2 659 2026 Q1 25 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 768 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 15 €2 880 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 336/m²
Hinnavahemik
€2 966–3 706
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 68,3 m²)
€228 986
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 353/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.455288, 24.886950 · katastritunnus 78401:101:1145.

🚏 Tondi mägi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
116 m · 2 min
🛒 Priisle Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
128 m · 2 min
🚏 Reidumägi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
369 m · 5 min
🧒 Tallinna Läänemere Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
396 m · 5 min
🚏 Helmiku tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
422 m · 6 min
🚏 Kelluka tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
449 m · 6 min
🧒 Tallinna Kuristiku Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
481 m · 6 min
🌳 Priisle park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
507 m · 7 min
🛒 Linnamäe Maxima XXX
Supermarket · Igapäevakaubad
657 m · 9 min
🛒 Läänemere Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
754 m · 10 min
🛒 Lidl Linnamäe
Supermarket · Igapäevakaubad
795 m · 11 min
🧒 Tallinna Priisle Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
839 m · 11 min
🎓 Tallinna Linnamäe Vene Lütseum
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.8/100
969 m · 13 min
🎓 Tallinna Kuristiku Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 59.7/100
1085 m · 14 min
🎓 Tallinna Läänemere Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.7/100
1102 m · 15 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 116 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pirita linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

17 354 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 22.7% · 3 948
18–64 (Tööealised) 61.2% · 10 612
65 ja vanemad (Seeniorid) 16.1% · 2 794

Haridustase (15+)

14 110 elanikku
Põhiharidus või madalam 11.6% · 1 634
Keskharidus või kutseharidus 29.6% · 4 179
Kõrgharidus või magistrikraad 56.6% · 7 990
Haridustase teadmata 2.2% · 307

Ehitusaeg & elamufond

7 343 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 4.7% · 344
Nõukogude periood (1946–1990) 31.4% · 2 305
Taasiseseisvunud (1991–2010) 48% · 3 526
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 14.6% · 1 075

Enim ehitatud periood: 2001–2005.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.8%
B-klass (Madalenergia) 10.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 26.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.7%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 32.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 4.7%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2020
Kortereid kokku12
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)A ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 677 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Müratase56 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121263668 · kanne muudetud 30.05.2025.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

EHR portaal (kood: 121263668) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:1145 · pindala 1 677 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:101:1145) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Kuukressi tee 3 korteriühistu (registrikood 80579801). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,06/m² kuustüüpiline korter €232 kuus · k.a kommunaalid
Ühistu maksed€1,11/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,09/m² · Kose asum mediaan €1,00/m² kuus
Remondifond€7 082€8,50/m² · jääk aasta lõpus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€11 075€9 729
sh remondifondi maksed€943€624
Remondikulud€1 402€1 257
Remondifondi jääk€7 082€4 334
Raha€12 581€7 663
Reservkapital€5 257€3 382
Aasta tulem€297€86
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldusteenus€1 9840,20
Heakord€4 1920,42
Tehnohooldus€2 4220,24
Jooksvad hooldustööd€2290,02
Side€3950,04
Kindlustus€4510,05
Remonditasud€9430,09
Täiendavalt eraldi kogutavad vahendid konkreetsete kulude katmiseks€4590,05

12 korterit · liikmeid 12 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (833 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kose asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03729468) · Postiindeks: 12015

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kuukressi tee korterelamud

5 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 336/m² (n=5) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kuukressi tee 1 2020 €3 634 ~€225 279 A ~ Vaata →
Kuukressi tee 3 See hoone 2020 €3 336 ~€218 082 A ~ Aktiivne
Kuukressi tee 5 2020 €3 336 ~€218 082 A Vaata →
Kuukressi tee 7 2020 €3 336 ~€228 942 C Vaata →
Kuukressi tee 9 2020 €3 336 ~€218 082 A ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121263668 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:1145 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Pirita linnaosa (20 kuulutust) · tootlus 4,6–5,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=20 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2020. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Eeldatav energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kuukressi tee 3, Tallinn?

Kuukressi tee 3 on 2020. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Pirita linnaosa, milles on kokku 12 korterit. EHR kood on 121263668 ja katastritunnus 78401:101:1145. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass A.

Mis on Kuukressi tee 3 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 336 €/m². Hinnangu vahemik on 2 966–3 706 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €218 082.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Kuukressi tee 3?

3 336 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €166 800 ja 75 m² korteri väärtus umbes €250 200. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €160 829–€200 991; 3-toaline: €193 875–€242 289; 4-toaline: €260 569–€325 637.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 353/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €228 986, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €840–€1 030 kuus ja brutotootluse hinnang 4,6–5,6%.

Kas Kuukressi tee 3 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 116 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kuukressi tee 3 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 452 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 77% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 56 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (150–250 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kuukressi tee 3?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,06/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €232 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,11/m² kuus, sh remondifond €0,09/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €7 082. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu