Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Kotkapoja tn 2
Registriandmed seisuga 5. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Kotkapoja tänav 2, Tallinn

Kotkapoja tn 2 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 2005. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 70 korterit (EHR 120275332). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 05.10.2026 3 416 €/m² (hinnanguvahemik 3 095–3 737 €/m², ±9%).

Kotkapoja tänav 2, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
6 korrust 70 korterit EHR 120275332 ↗ Kataster 78407:701:2800 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kotkapoja tn 2 on 2005. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 70 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €3 416/m², 9,8% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Kotkapoja tn 2 on 2005. aastal valminud 6-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 70 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (40 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 416 €/m², mis on umbes 9,8% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (2-toaline, 54,1 m²) on ligikaudu €184 806.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 2005. aasta ehitusaeg.

€580–€710/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~75 €, talvel ~150 € · 100% möbleeritud
3,7–4,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 16 36.2 – 37.3 m² €3 840 €128 377–€155 015
2-toaline 40 49.3 – 66.6 m² €3 416 €168 053–€202 925
3-toaline 12 80 – 84 m² €3 310 €245 907–€296 933
4-toaline 2 105 m² €3 301 €314 024–€379 186
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 36.9 m² 2-toaline · 54.3 m² 3-toaline · 82 m² 4-toaline · 105 m²
− 54,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€184 806
ca €3 416 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €194 046
Eeldatav üüritulu €580–€710/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 587/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,8

Lilleküla peatus 238 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,8

Tallinna Humanitaargümnaasium 670 m; riigieksamite tase 56.1/100; lasteaed 666 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,5

62% tundidest hea, 16% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Cederhelmi park 946 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=764): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -60,6%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,4

2005. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 08.05.2020); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Cederhelmi park 946 m; toidukauplused 427 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 33 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kotkapoja tn 2

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 764 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -61%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 140 tunninäidust (07.12.2025–08.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 62% kahes parimas klassis, 22% keskmises ja 16% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 83 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -3.1% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kotkapoja tn 2 AVM tase: €3 416/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid5 tehingut liiga vähe tehinguid— €2 779 2024 Q3 14 tehingut €2 923 2024 Q4 16 tehingut €3 137 2025 Q1 10 tehingut €3 004 2025 Q2 10 tehingut €3 140 2025 Q3 11 tehingut €3 190 2025 Q4 7 tehingut €3 041 2026 Q1 10 tehingut €3 130 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 416/m²
Hinnavahemik
€3 095–3 737
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 54,1 m²)
€194 046
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 587/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 14 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.424191, 24.727485 · katastritunnus 78407:701:2800.

🚏 Lilleküla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
238 m · 3 min
🚏 Hauka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
246 m · 3 min
🚏 Lilleküla jaam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
289 m · 4 min
🚏 Kotka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
291 m · 4 min
🛒 Kristiine Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
427 m · 6 min
🛒 Kotka Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
614 m · 8 min
🧒 Tallinna Virmalise Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
666 m · 9 min
🎓 Tallinna Humanitaargümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 56.1/100
670 m · 9 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
685 m · 9 min
🎓 Jakob Westholmi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 67.6/100
705 m · 9 min
🎓 Tallinna Kristiine Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
714 m · 10 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
744 m · 10 min
🌳 Cederhelmi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
946 m · 13 min
🌳 Räägu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1017 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 14 objekti, lähim peatus 238 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2005
Kortereid kokku70
Korruseid6
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 658 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte3
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120275332 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 3.

EHR portaal (kood: 120275332) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:701:2800 · pindala 3 658 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78407:701:2800) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Kotkapoja tn 2 korteriühistu (registrikood 80234338). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,78/m² kuustüüpiline korter €148 kuus · k.a kommunaalid · Lilleküla asum mediaan €3,03/m² kuus
Ühistu maksed€1,00/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,46/m² · Lilleküla asum mediaan €1,12/m² kuus
Remondifond€69 073€17/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€47 602€35 759
sh remondifondi maksed€21 884€8 703
Remondikulud€21 884€8 703
Remondifondi jääk€69 073€71 183
Raha€79 225€78 577
Reservkapital€6 837€6 837
Aasta tulem€1 510€464
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€25 7180,54
Remonditasud€21 8840,46

70 korterit · liikmeid 68 eraisikut + 4 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 957 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Lilleküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01172209) · Postiindeks: 10615

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kotkapoja tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120275332 Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:701:2800 ↗ Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,7–4,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 2005. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kotkapoja tn 2, Tallinn?

Kotkapoja tn 2 on 2005. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 70 korterit. EHR kood on 120275332 ja katastritunnus 78407:701:2800. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Kotkapoja tn 2 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 416 €/m². Hinnangu vahemik on 3 095–3 737 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €184 806.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Kotkapoja tn 2?

3 416 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €170 800 ja 75 m² korteri väärtus umbes €256 200. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €128 377–€155 015; 2-toaline: €168 053–€202 925; 3-toaline: €245 907–€296 933; 4-toaline: €314 024–€379 186.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 587/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €194 046, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €580–€710 kuus ja brutotootluse hinnang 3,7–4,7%.

Kas Kotkapoja tn 2 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 238 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kotkapoja tn 2 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 764 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 62% oli kahes parimas ja 16% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kotkapoja tn 2?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,78/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €148 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,00/m² kuus, sh remondifond €0,46/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €69 073. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Lilleküla asum 236 ühistu mediaan oli €3,03/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 05.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu