Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Arbu tn 8
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Arbu tänav 8, Tallinn

Arbu tn 8 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 1981. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 108 korterit (EHR 101010794). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 208 €/m² (hinnanguvahemik 2 040–2 376 €/m², ±8%).

Arbu tänav 8, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
9 korrust 108 korterit EHR 101010794 ↗ Kataster 78403:311:0620 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Arbu tn 8 on 1981. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 108 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 208/m², 8,1% alla Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Arbu tn 8 on 1981. aastal valminud 9-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 108 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (54 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 208 €/m², mis on umbes 8,1% alla Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (3-toaline, 64,7 m²) on ligikaudu €134 641.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1981. aasta ehitusaeg.

€610–€750/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (H3-9 klaster (Arbu tn)).

📊 Turuandmed · H3-9 klaster (Arbu tn)
Kommunaalid: suvel ~80 €, talvel ~150 €
5,6–6,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 17 32.7 m² €2 863 €86 505–€100 735
2-toaline 29 32.6 – 55.8 m² €2 308 €104 924–€122 184
3-toaline 54 59.9 – 70.7 m² €2 081 €123 062–€143 306
4-toaline 8 79.2 – 79.8 m² €2 081 €152 866–€178 013
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 32.7 m² 2-toaline · 49.2 m² 3-toaline · 64 m² 4-toaline · 79.5 m²
− 64,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€134 641
ca €2 081 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €141 373
Eeldatav üüritulu €610–€750/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 185/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Virbi peatus 141 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,4

Eurogümnaasium 582 m; riigieksamite tase 40.9/100; lasteaed 244 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,3

72% tundidest hea, 7% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Tondiraba park 330 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,2

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=288): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +52,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1981. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1981) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,4

Tondiraba park 330 m; toidukauplused 594 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 1036 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Arbu tn 8

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 288 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +53%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 330 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 72% kahes parimas klassis, 21% keskmises ja 7% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 2 205 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Laagna asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 340 (2026 Q1) +8.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Arbu tn 8 AVM tase: €2 208/m² €2 100 2024 Q3 269 tehingut €2 098 2024 Q4 314 tehingut €2 128 2025 Q1 301 tehingut €2 199 2025 Q2 285 tehingut €2 260 2025 Q3 307 tehingut €2 234 2025 Q4 319 tehingut €2 307 2026 Q1 280 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 359 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 130 €2 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 208/m²
Hinnavahemik
€2 040–2 376
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 64,7 m²)
€141 373
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 185/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.442455, 24.846763 · katastritunnus 78403:311:0620.

🚏 Virbi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
141 m · 2 min
🧒 Tallinna Arbu Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
244 m · 3 min
🚏 Laagna peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
303 m · 4 min
🌳 Tondiraba park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
330 m · 4 min
🚏 Varraku (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
389 m · 5 min
🚏 Lendtähe peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
434 m · 6 min
🎓 Eurogümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 40.9/100
582 m · 8 min
🛒 Tähesaju Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
594 m · 8 min
🌳 Koorti park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
627 m · 8 min
🎓 Tallinna Laagna Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 56.8/100
653 m · 9 min
🎓 Tähesaju Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 53.1/100
658 m · 9 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 141 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1981
Kortereid kokku108
Korruseid9
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 759 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte3
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101010794 · kanne muudetud 19.03.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 3.

EHR portaal (kood: 101010794) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:311:0620 · pindala 1 759 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:311:0620) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Arbu tn 8 korteriühistu (registrikood 80272474). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,13/m² kuustüüpiline korter €122 kuus · k.a kommunaalid · Laagna asum mediaan €2,59/m² kuus
Ühistu maksed€0,55/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,24/m² · Laagna asum mediaan €0,81/m² kuus
Remondifond€73 375€12/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€40 308€23 583
sh remondifondi maksed€17 802€1 175
Remondikulud€19 158€2 433
Remondifondi jääk€73 375€72 504
Raha€85 706€85 141
Reservkapital€15 207€15 207
Aasta tulem−€117€774
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€21 1500,29
Remonditasud€17 8020,24
Hoone kindlustus€1 3560,02

108 korterit · liikmeid 106 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (6 079 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Laagna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00633614) · Postiindeks: 13617

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Arbu tn korterelamud

11 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 280/m² (n=11) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Arbu tn 1 1983 €2 280 ~€137 995 E Vaata →
Arbu tn 1a 1987 €2 301 ~€138 728 D Vaata →
Arbu tn 2 1981 €2 477 ~€140 763 E Vaata →
Arbu tn 5 1981 €2 262 ~€139 164 E ~ Vaata →
Arbu tn 7 1981 €2 208 ~€87 701 E ~ Vaata →
Arbu tn 8 See hoone 1981 €2 208 ~€134 641 E ~ Aktiivne
Arbu tn 9 1981 €2 302 ~€140 755 E ~ Vaata →
Arbu tn 11 1981 €2 337 ~€122 693 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101010794 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 19.03.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:311:0620 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · H3-9 klaster (Arbu tn) · tootlus 5,6–6,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1981. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Arbu tn 8, Tallinn?

Arbu tn 8 on 1981. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 108 korterit. EHR kood on 101010794 ja katastritunnus 78403:311:0620. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Arbu tn 8 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 208 €/m². Hinnangu vahemik on 2 040–2 376 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €134 641.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Arbu tn 8?

2 208 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €88 320 ja 50 m² korteri väärtus umbes €110 400. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €86 505–€100 735; 2-toaline: €104 924–€122 184; 3-toaline: €123 062–€143 306; 4-toaline: €152 866–€178 013.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 185/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €141 373, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €610–€750 kuus ja brutotootluse hinnang 5,6–6,6%.

Kas Arbu tn 8 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 141 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Arbu tn 8 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 288 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 72% oli kahes parimas ja 7% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Arbu tn 8?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,13/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €122 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,55/m² kuus, sh remondifond €0,24/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €73 375. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Laagna asum 86 ühistu mediaan oli €2,59/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu