Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Arbu tn 5
Registriandmed seisuga 29. september 2026 Lasnamäe · Tallinn

Arbu tänav 5, Tallinn

Arbu tn 5 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 1981. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 45 korterit (EHR 101010796). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 29.09.2026 2 262 €/m² (hinnanguvahemik 2 090–2 434 €/m², ±8%).

Arbu tänav 5, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 45 korterit EHR 101010796 ↗ Kataster 78403:311:0610 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Arbu tn 5 on 1981. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 45 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 262/m², 5,9% alla Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Arbu tn 5 on 1981. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 45 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (17 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 262 €/m², mis on umbes 5,9% alla Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (3-toaline, 66,3 m²) on ligikaudu €139 164.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1981. aasta ehitusaeg.

€630–€760/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (H3-9 klaster (Arbu tn)).

📊 Turuandmed · H3-9 klaster (Arbu tn)
Kommunaalid: suvel ~80 €, talvel ~150 €
5,5–6,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 15 32.7 m² €2 734 €82 607–€96 196
2-toaline 13 52.5 m² €2 216 €107 498–€125 182
3-toaline 17 52.5 – 66.4 m² €2 099 €125 484–€146 127
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 32.7 m² 2-toaline · 52.5 m² 3-toaline · 64.7 m²
− 66,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€139 164
ca €2 099 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €146 122
Eeldatav üüritulu €630–€760/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 204/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Laagna peatus 202 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,5

Tallinna Laagna Gümnaasium 551 m; riigieksamite tase 56.8/100; lasteaed 184 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

79% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Tondiraba park 431 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,2

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=288): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +52,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1981. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1981) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Tondiraba park 431 m; toidukauplused 686 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 1036 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Arbu tn 5

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 288 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +53%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 491 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 79% kahes parimas klassis, 15% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 2 205 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Laagna asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 340 (2026 Q1) +8.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Arbu tn 5 AVM tase: €2 262/m² €2 100 2024 Q3 269 tehingut €2 098 2024 Q4 314 tehingut €2 128 2025 Q1 301 tehingut €2 199 2025 Q2 285 tehingut €2 260 2025 Q3 307 tehingut €2 234 2025 Q4 319 tehingut €2 307 2026 Q1 280 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 359 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 130 €2 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 262/m²
Hinnavahemik
€2 090–2 434
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 66,3 m²)
€146 122
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 204/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.442157, 24.845575 · katastritunnus 78403:311:0610.

🧒 Tallinna Arbu Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
184 m · 2 min
🚏 Laagna peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
202 m · 3 min
🚏 Virbi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
233 m · 3 min
🚏 Varraku (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
372 m · 5 min
🚏 Loitsu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
429 m · 6 min
🌳 Tondiraba park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
431 m · 6 min
🌳 Koorti park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
531 m · 7 min
🎓 Tallinna Laagna Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 56.8/100
551 m · 7 min
🎓 Eurogümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 40.9/100
558 m · 7 min
🎓 Tähesaju Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 53.1/100
614 m · 8 min
🛒 Tähesaju Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
686 m · 9 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 202 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1981
Kortereid kokku45
Korruseid5
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus784 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101010796 · kanne muudetud 01.09.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101010796) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:311:0610 · pindala 784 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:311:0610) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Anni tn 5, Arbu tn 11 // 13, Arbu tn 14, Arbu tn 5, Arbu tn 7 // 9, Kivila tn 16 // 18, Kivila tn 4 // 6, Mahtra tn 24 // 26, Mahtra tn 72 // Raadiku tn 7, Pikri tn 5, Raadiku tn 1 korteriühistu (registrikood 80070977). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,45/m² kuustüüpiline korter €135 kuus · k.a kommunaalid · Laagna asum mediaan €2,59/m² kuus
Ühistu maksed€0,92/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,44/m² · Laagna asum mediaan €0,81/m² kuus
Remondifond€531 756€5,85/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€1 005 173€568 103
sh remondifondi maksed€483 246€186 208
Remondikulud€500 182€186 208
Remondifondi jääk€531 756€668 595
Raha€736 334€811 211
Reservkapital€107 210€107 210
Aasta tulem€56 182€24 900
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€505 5770,46
Remonditasud€483 2460,44
Kindlustus€16 3500,02

1675 korterit · liikmeid 1671 eraisikut + 4 juriidilist isikut · ühistu haldab 17 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (90 823 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Laagna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00633616) · Postiindeks: 13617

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Arbu tn korterelamud

11 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 280/m² (n=11) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Arbu tn 1 1983 €2 280 ~€137 995 E Vaata →
Arbu tn 1a 1987 €2 301 ~€138 728 D Vaata →
Arbu tn 2 1981 €2 477 ~€140 763 E Vaata →
Arbu tn 5 See hoone 1981 €2 262 ~€139 164 E ~ Aktiivne
Arbu tn 7 1981 €2 208 ~€87 701 E ~ Vaata →
Arbu tn 8 1981 €2 208 ~€134 641 E ~ Vaata →
Arbu tn 9 1981 €2 302 ~€140 755 E ~ Vaata →
Arbu tn 11 1981 €2 337 ~€122 693 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101010796 Maa- ja Ruumiamet 29.09.2026 (EHR kanne 01.09.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:311:0610 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · H3-9 klaster (Arbu tn) · tootlus 5,5–6,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1981. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Arbu tn 5, Tallinn?

Arbu tn 5 on 1981. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 45 korterit. EHR kood on 101010796 ja katastritunnus 78403:311:0610. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Arbu tn 5 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 262 €/m². Hinnangu vahemik on 2 090–2 434 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €139 164.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Arbu tn 5?

2 262 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €90 480 ja 50 m² korteri väärtus umbes €113 100. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €82 607–€96 196; 2-toaline: €107 498–€125 182; 3-toaline: €125 484–€146 127.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 204/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €146 122, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €630–€760 kuus ja brutotootluse hinnang 5,5–6,5%.

Kas Arbu tn 5 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 202 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Arbu tn 5 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 288 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 79% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Arbu tn 5?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,45/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €135 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,92/m² kuus, sh remondifond €0,44/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €531 756. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Laagna asum 86 ühistu mediaan oli €2,59/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 29.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu