Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / Metsa tn 7
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Pärnu linn · Pärnu

Metsa tänav 7, Pärnu

Metsa tn 7 (Pärnu, Pärnu linn) on 1910. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 12 korterit (EHR 103015164). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 1 896 €/m² (hinnanguvahemik 1 615–2 177 €/m², ±15%).

Metsa tänav 7, Pärnu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 03.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 12 korterit EHR 103015164 ↗ Kataster 62513:168:0002 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Metsa tn 7 on 1910. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 12 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €1 896/m², 22,5% alla Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950).

Metsa tn 7 on 1910. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Pärnu linn linnaosas, 12 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (10 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 1 896 €/m², mis on umbes 22,5% alla Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950). Tüüpiline korter (1-toaline, 34,5 m²) on ligikaudu €68 690.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1910. aasta ehitusaeg.

€300–€360/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (7 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 7 kuulutust 500 m raadiuses
5,3–6,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 10 32.9 – 49.8 m² €1 991 €60 729–€81 827
2-toaline 2 35.9 – 51.6 m² €1 896 €70 754–€95 335
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 35.8 m² 2-toaline · 43.8 m²
− 34,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€68 690
ca €1 991 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €72 125
Eeldatav üüritulu €300–€360/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 091/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Allpool "–" märgitud mõõtmed ei ole selle hoone kohta mõõdetud; koondskooris arvestatakse neid neutraalse (mitte langetava ega tõstva) hinnanguna.

Asukoht & ühendused4,5

Lehetu peatus 76378 m / 1018 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

Pärnu Mai Kool 423 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 2203 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,2

28% tundidest hea, 48% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 47 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Rannapark 2406 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk–

Selle ala kohta PPA avaandmed puuduvad.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1910. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1910) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Ahi, kamin, pliit.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,5

Rannapark 2406 m; toidukauplused 706 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 49 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Metsa tn 7

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Andmed puuduvad

PPA avaandmetes pole selle ala kohta sündmusi. See ei tähenda tingimata, et sündmusi ei toimu: väikese asustusega aladel on andmed hõredad.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 26 817 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, 18 ruutu ~600 m raadiuses): 28% kahes parimas klassis, 24% keskmises ja 48% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

47 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pärnu linn · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 109 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +20.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Metsa tn 7 AVM tase: €1 896/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid5 tehingut liiga vähe tehinguid— €1 521 2024 Q3 16 tehingut €2 025 2024 Q4 14 tehingut €1 666 2025 Q1 14 tehingut €1 883 2025 Q2 16 tehingut €2 011 2025 Q3 13 tehingut €2 089 2025 Q4 16 tehingut €2 013 2026 Q1 15 tehingut €2 150 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€1 896/m²
Hinnavahemik
€1 615–2 177
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 34,5 m²)
€72 125
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 091/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.373056, 24.537677 · katastritunnus 62513:168:0002.

🎓 Pärnu Mai Kool
Põhikool · Põhikool
423 m · 6 min
🛒 Kaubamajakas Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
706 m · 9 min
🎓 Pärnu Koidula Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 68.6/100
880 m · 12 min
🎓 Pärnu Kristlik Erakool
Põhikool · Põhikool
1144 m · 15 min
🧒 Pärnu Kesklinna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
2203 m · 29 min
🌳 Rannapark
Park · Roheala
2406 m · 32 min
🚏 Lehetu peatus
Bussipeatus · Buss
76378 m · 1018 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pärnu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

40 228 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.9% · 7 597
18–64 (Tööealised) 57.7% · 23 200
65 ja vanemad (Seeniorid) 23.4% · 9 431

Haridustase (15+)

42 815 elanikku
Põhiharidus või madalam 21.6% · 9 250
Keskharidus või kutseharidus 46% · 19 690
Kõrgharidus või magistrikraad 30.1% · 12 895
Haridustase teadmata 2.3% · 980

Ehitusaeg & elamufond

28 884 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 15.8% · 4 569
Nõukogude periood (1946–1990) 50.6% · 14 606
Taasiseseisvunud (1991–2010) 27.9% · 8 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 5.2% · 1 496

Enim ehitatud periood: 1991–2000.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 2.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 51.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 15.8%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1910
Kortereid kokku12
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 555 m²
KüttesüsteemAhi, kamin, pliit
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase47 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 103015164 · kanne muudetud 07.07.2026.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 103015164) →

Katastriüksus (Maa-amet)

62513:168:0002 · pindala 2 555 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (62513:168:0002) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Pärnu linn, Metsa tn 7 korteriühistu (registrikood 80545392). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€1,16/m² kuustüüpiline korter €38 kuus · k.a kommunaalid · Kesklinna linnaosa, Mai asum mediaan €2,57/m² kuus
Ühistu maksed€0,60/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,37/m² · Kesklinna linnaosa, Mai asum mediaan €0,83/m² kuus
Laenud€12 745€29/m²
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€3 211€3 840
sh remondifondi maksed€1 987€2 400
Remondikulud€881€4 655
Laenujääk€12 745€0
Raha€2 942€2 281
Aasta tulem€606−€2 036
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€1 2240,23
Remonditasud€1 9870,37

12 korterit · liikmeid 12 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (445 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kesklinna linnaosa, Mai asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00705175) · Postiindeks: 80024

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Metsa tn korterelamud

13 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 243/m² (n=13) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Metsa tn 2 1910 €1 945 ~€95 694 E ~ Vaata →
Metsa tn 4 1910 €1 967 ~€96 776 E ~ Vaata →
Metsa tn 5 1910 €2 669 ~€131 315 E ~ Vaata →
Metsa tn 7 See hoone 1910 €1 896 ~€68 690 E ~ Aktiivne
Metsa tn 7a 2005 €2 243 ~€110 356 C ~ Vaata →
Metsa tn 12 1992 €2 166 ~€106 567 A Vaata →
Metsa tn 14 1989 €2 029 ~€126 815 D Vaata →
Metsa tn 15a 2004 €2 253 ~€110 848 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 103015164 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 07.07.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 62513:168:0002 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 7 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,3–6,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=7 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1910. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Metsa tn 7, Pärnu?

Metsa tn 7 on 1910. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Pärnu linn, milles on kokku 12 korterit. EHR kood on 103015164 ja katastritunnus 62513:168:0002. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Metsa tn 7 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 1 896 €/m². Hinnangu vahemik on 1 615–2 177 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €68 690.

Kui palju maksab 30 m² või 40 m² korter aadressil Metsa tn 7?

1 896 €/m² benchmarki põhjal on 30 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €56 880 ja 40 m² korteri väärtus umbes €75 840. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €60 729–€81 827; 2-toaline: €70 754–€95 335.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 091/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €72 125, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €300–€360 kuus ja brutotootluse hinnang 5,3–6,3%.

Kas Metsa tn 7 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 76378 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Metsa tn 7 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 28% oli kahes parimas ja 48% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 47 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Metsa tn 7?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €1,16/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €38 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,60/m² kuus, sh remondifond €0,37/m². Ühistu laenujääk oli €12 745. Võrdluseks: Kesklinna linnaosa, Mai asum 70 ühistu mediaan oli €2,57/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu