Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / Metsa tn 16
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Pärnu linn · Pärnu

Metsa tänav 16, Pärnu

Metsa tn 16 (Pärnu, Pärnu linn) on 1990. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 101 korterit (EHR 103015721). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 297 €/m² (hinnanguvahemik 1 957–2 637 €/m², ±15%).

Metsa tänav 16, Pärnu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 03.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 101 korterit EHR 103015721 ↗ Kataster 62513:171:9080 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Metsa tn 16 on 1990. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 101 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 297/m², 6,1% alla Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950).

Metsa tn 16 on 1990. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Pärnu linn linnaosas, 101 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (35 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 297 €/m², mis on umbes 6,1% alla Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950). Tüüpiline korter (1-toaline, 30,2 m²) on ligikaudu €72 842.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1990. aasta ehitusaeg.

€250–€310/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (7 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 7 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~100 €, talvel ~200 € · 100% möbleeritud
4,1–5,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 35 28 – 33.3 m² €2 412 €63 295–€85 284
2-toaline 22 45.7 – 61.7 m² €2 297 €94 525–€127 365
3-toaline 34 58.3 – 69.3 m² €2 205 €121 925–€164 284
4-toaline 10 68.2 – 80.8 m² €2 136 €141 040–€190 040
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 30.8 m² 2-toaline · 48.3 m² 3-toaline · 64.9 m² 4-toaline · 77.5 m²
− 30,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€72 842
ca €2 412 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €76 484
Eeldatav üüritulu €250–€310/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 533/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Lehetu peatus 76589 m / 1021 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,2

Pärnu Koidula Gümnaasium 583 m; riigieksamite tase 68.6/100; lasteaed 2515 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,2

24% tundidest hea, 47% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 47 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Rannapark 2710 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=142): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +16,5%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1990. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 17.05.2011, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,6

Rannapark 2710 m; toidukauplused 434 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 160 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Metsa tn 16

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,4 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 142 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +17%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 1 594 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 24% kahes parimas klassis, 29% keskmises ja 47% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

47 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pärnu linn · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 349 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +3.2% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Metsa tn 16 AVM tase: €2 297/m² €1 556 2024 Q3 56 tehingut €1 753 2024 Q4 48 tehingut €1 699 2025 Q1 42 tehingut €1 686 2025 Q2 43 tehingut €1 739 2025 Q3 54 tehingut €1 644 2025 Q4 44 tehingut €1 753 2026 Q1 42 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €1 729 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 20 €1 720 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 297/m²
Hinnavahemik
€1 957–2 637
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 30,2 m²)
€76 484
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 533/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 6 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.371636, 24.542304 · katastritunnus 62513:171:9080.

🛒 Kaubamajakas Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
434 m · 6 min
🎓 Pärnu Koidula Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 68.6/100
583 m · 8 min
🎓 Pärnu Mai Kool
Põhikool · Põhikool
721 m · 10 min
🧒 Pärnu Kesklinna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
2515 m · 34 min
🌳 Rannapark
Park · Roheala
2710 m · 36 min
🚏 Lehetu peatus
Bussipeatus · Buss
76589 m · 1021 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 6 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pärnu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

40 228 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.9% · 7 597
18–64 (Tööealised) 57.7% · 23 200
65 ja vanemad (Seeniorid) 23.4% · 9 431

Haridustase (15+)

42 815 elanikku
Põhiharidus või madalam 21.6% · 9 250
Keskharidus või kutseharidus 46% · 19 690
Kõrgharidus või magistrikraad 30.1% · 12 895
Haridustase teadmata 2.3% · 980

Ehitusaeg & elamufond

28 884 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 15.8% · 4 569
Nõukogude periood (1946–1990) 50.6% · 14 606
Taasiseseisvunud (1991–2010) 27.9% · 8 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 5.2% · 1 496

Enim ehitatud periood: 1991–2000.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 2.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 51.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 15.8%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1990
Kortereid kokku101
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus5 922 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Müratase47 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 103015721 · kanne muudetud 06.09.2025.

Monteeritav raudbetoon.

EHR portaal (kood: 103015721) →

Katastriüksus (Maa-amet)

62513:171:9080 · pindala 5 922 m².

Sihtotstarve: 95% Elamumaa, 5% arimaa.

Katastrikaart (62513:171:9080) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Pärnu linn, Metsa tn 16 korteriühistu (registrikood 80146522). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,89/m² kuustüüpiline korter €140 kuus · k.a kommunaalid · Kesklinna linnaosa, Mai asum mediaan €2,57/m² kuus
Ühistu maksed€1,07/m² kuusilma kommunaalideta · Kesklinna linnaosa, Mai asum mediaan €0,83/m² kuus
Remondifond€14 289€2,79/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€65 856€37 868
Remondikulud€24 082€7 631
Remondifondi jääk€14 289€9 123
Raha€20 288€10 661
Aasta tulem€6 804€1 116

101 korterit · liikmeid 76 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (5 123 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kesklinna linnaosa, Mai asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00705677) · Postiindeks: 80024

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Metsa tn korterelamud

13 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 243/m² (n=13) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Metsa tn 2 1910 €1 945 ~€95 694 E ~ Vaata →
Metsa tn 4 1910 €1 967 ~€96 776 E ~ Vaata →
Metsa tn 5 1910 €2 669 ~€131 315 E ~ Vaata →
Metsa tn 7 1910 €1 896 ~€68 655 E ~ Vaata →
Metsa tn 7a 2005 €2 243 ~€110 356 C ~ Vaata →
Metsa tn 12 1992 €2 166 ~€106 567 A Vaata →
Metsa tn 14 1989 €2 029 ~€126 815 D Vaata →
Metsa tn 15a 2004 €2 253 ~€110 848 E ~ Vaata →
Metsa tn 16 See hoone 1990 €2 297 ~€72 842 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 103015721 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 06.09.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 62513:171:9080 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 7 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,1–5,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=7 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1990. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Metsa tn 16, Pärnu?

Metsa tn 16 on 1990. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Pärnu linn, milles on kokku 101 korterit. EHR kood on 103015721 ja katastritunnus 62513:171:9080. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Metsa tn 16 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 297 €/m². Hinnangu vahemik on 1 957–2 637 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €72 842.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Metsa tn 16?

2 297 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €91 880 ja 50 m² korteri väärtus umbes €114 850. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €63 295–€85 284; 2-toaline: €94 525–€127 365; 3-toaline: €121 925–€164 284; 4-toaline: €141 040–€190 040.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 533/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €76 484, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €250–€310 kuus ja brutotootluse hinnang 4,1–5,1%.

Kas Metsa tn 16 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 76589 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Metsa tn 16 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 142 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 24% oli kahes parimas ja 47% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 47 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Metsa tn 16?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,89/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €140 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,07/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €14 289. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kesklinna linnaosa, Mai asum 70 ühistu mediaan oli €2,57/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu