Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Niidi tn 40
Rekisteritiedot 3.10.2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Niidi tänav 40, Tallinn

Niidi tn 40 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on vuonna 1963 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 60 asuntoa (EHR 101020588). Estiq AVM -malliarvio on 2 600 €/m² (vaihteluväli 2 353–2 847 €/m²) 3.10.2026.

Niidi tänav 40, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
5 kerrosta 60 asuntoa EHR 101020588 ↗ Kiinteistötunnus 78408:806:0004 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Niidi tn 40 on vuonna 1963 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 60 asuntoa, energialuokka F. Estiq AVM -vertailuarvo on €2 600/m², 18,0 % alle alueen Põhja-Tallinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 169/m², 4/2026, n=120).

Niidi tn 40 on vuonna 1963 valmistunut 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Põhja-Tallinna, 60 asuntoa. Kantava rakenne: Kevytbetoniharkko (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 2h (40 kpl). Energialuokka F (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 2 600 €/m², noin 18,0 % alle alueen Põhja-Tallinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 169/m², 4/2026, n=120). Tyypillinen asunto (2h, 46,6 m²) on noin €127 591.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka F, maantason pysäköinti ja 1963 rakennusvuosi.

€560–€680/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 2h asunnolle (11 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi).

📊 Markkinadata · 11 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi
Ylläpitokulut: kesä ~€107, talvi ~€167 · 100% kalustettu
5,4–6,4%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 10 26.4 – 28 m² €3 136 €78 047–€94 433
2h 40 37.6 – 48 m² €2 738 €110 762–€134 016
3h 10 57 – 58.4 m² €2 581 €134 776–€163 071
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 27.5 m² 2h · 44.7 m² 3h · 57.7 m²
− 46,6 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€127 591
ca €2 738 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €133 971
Arvioitu vuokratuotto €560–€680/kk
Pyyntihinta / m² €2 875/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet9,4

Niidi pysäkki 37 m / 1 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut6,7

Tallinna Vaba Waldorfkool 401 m; ylioppilaskokeiden taso 58.1/100; päiväkoti 280 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö5,6

80% tunneista hyvä, 4% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohtalainen), melutaso 60 dB (meluisa), mallinnettu (Lden), lähin puisto Kopli kalmistupark 1055 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski7,3

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=104): kohtalainen riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: -62,9%.

Paino 10%
Kunto ja ikä5,9

Rakennettu 1963; kantava rakenne Kevytbetoniharkko.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys4,0

EHR-energiatodistus F (myönnetty 05.04.2009, vanhentunut); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut7,8

Kopli kalmistupark 1055 m; ruokakaupat 636 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä8,3

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (540 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 1940-1970”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Niidi tn 40

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: keskimääräistä korkeampi · indeksi 6,1 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 104 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: -63%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohtalainen

Viimeisen 12 kk:n 2 544 tuntilukemasta (07.12.2025–12.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 80% kahdessa parhaassa luokassa, 16% keskimmäisessä ja 4% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

60 dB Lden · meluisa

Arvioitu tieliikennemelu on 7 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Tavanomainen · 30–50 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se jää alle 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Põhja-Tallinna · otos: rakennusvuosi 1940-1970.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 1 149 kauppaa · rakennusvuosi 1940-1970)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. +1.5% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Niidi tn 40 AVM-taso: €2 600/m² €2 625 2024 Q3 157 kauppaa €2 668 2024 Q4 159 kauppaa €2 650 2025 Q1 139 kauppaa €2 851 2025 Q2 154 kauppaa €2 669 2025 Q3 194 kauppaa €2 684 2025 Q4 128 kauppaa €2 691 2026 Q1 148 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €2 977 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 70 €2 680 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€2 600/m²
Hintahaarukka
€2 353–2 847
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 2h · 46,6 m²)
€133 971
Indikatiivinen pyyntihinta€2 875/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 12 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.449715, 24.698622 · kiinteistötunnus 78408:806:0004.

🚏 Niidi pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
37 m · 1 min
🚏 Madala pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
57 m · 1 min
🚏 Kari pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
211 m · 3 min
🧒 Ilmapuu Waldorflasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
280 m · 4 min
🚏 Ehte pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
310 m · 4 min
🧒 Pelguranna Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
336 m · 4 min
🎓 Tallinna Vaba Waldorfkool
Lukio · Arvosana: 58.1/100
401 m · 5 min
🎓 Karjamaa Põhikool
Peruskoulu · Peruskoulu
579 m · 8 min
🛒 Sõle Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
636 m · 8 min
🛒 Stroomi Keskus Maxima XX
Supermarketti · Päivittäistavarat
711 m · 9 min
🎓 Tallinna Heleni Kool
Peruskoulu · Peruskoulu
816 m · 11 min
🌳 Kopli kalmistupark
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
1055 m · 14 min
10 minuutin kävelymatkalla: 12 kohdetta, lähin pysäkki 37 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Põhja-Tallinna linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

437 817 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 18.7% · 81 762
18–64 (Työikäiset) 62.4% · 273 008
65 ja vanhemmat (Seniorit) 19% · 83 047

Koulutustaso (15+)

368 377 asukasta
Perusaste tai alempi 12.7% · 46 946
Keskiaste tai ammatillinen 37.4% · 137 875
Korkeakoulututkinto 47.1% · 173 485
Koulutustaso tuntematon 2.7% · 10 071

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

225 177 asuntoa
Historialliset (< 1945) 11.1% · 25 046
Neuvostoaika (1946–1990) 65.7% · 147 900
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 13% · 29 357
Uudiskohteet (2011+) 9.2% · 20 698

Eniten rakennettu aikakausi: 1981–1990.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 3.6%
Luokka B (Matalaenergia) 5.5%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 6.9%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 6.1%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 66.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 11.1%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi1963
Asuntoja yhteensä60
Kerroksia5
EnergialuokkaF
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala3 196 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneKevytbetoniharkko
Hissejä0
Melutaso60 dB (meluisa)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101020588 · tietue päivitetty 19.05.2026.

Kevytbetoniharkko · hissejä EHR:n mukaan: 0.

EHR-portaali (koodi: 101020588) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78408:806:0004 · pinta-ala 3 196 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78408:806:0004) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Niidi tn 40 korteriühistu (rekisteritunnus 80148679). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€3,93/m² / kktyypillinen asunto €176/kk · sis. käyttömaksut · Sitsi (asum) mediaani €3,03/m² / kk
Vastikkeet€1,41/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €0,76/m² · Sitsi (asum) mediaani €1,31/m² / kk
Korjausrahasto€34 478€13/m² · alueen tavanomaisella välillä
Lainat€444 662€169/m² · Euribor · 2038 · Swedbank
Tilikausi20252024
Vastikkeet€44 600€32 594
josta korjausrahasto€24 009€12 003
Korjauskulut€2 905€3 213
Korjausrahaston saldo€34 478€25 251
Lainaa jäljellä€444 662€470 661
Rahavarat€50 007€34 384
Vararahasto€7 710€7 710
Tilikauden tulos€4 310€3 973
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Hooldustasud€20 5910,65
Remonditasud€24 0090,76

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

60 asuntoa · jäseniä 71 yksityistä + 1 yritystä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (2 638 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Sitsi (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE01957390) · Postinumero: 10313

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Niidi tn

5 taloa kadulla · kadun mediaani €2 692/m² (n=5) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Niidi tn 4 1939 €2 702 ~€377 445 E ~ Katso →
Niidi tn 6 1930 €2 702 ~€51 588 E ~ Katso →
Niidi tn 9 1946 €2 692 ~€110 788 E ~ Katso →
Niidi tn 32a 1938 €2 618 ~€100 067 C Katso →
Niidi tn 40 Tämä talo 1963 €2 600 ~€127 591 F Aktiivinen

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101020588 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR-tietue 19.05.2026) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78408:806:0004 ↗ Maanmittauslaitos 14.09.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 11 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi · tuotto 5,4–6,4 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=11 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

F–G · tämä rakennus Erittäin korkea kulutus Vaatii merkittäviä energiatehokkuustoimia

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1963 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Energialuokka F: yleensä suurempi lämmitystarve kuin uusissa A/B-taloissa. Energiatodistus on vanhentunut, joten voimassa oleva luokka voi poiketa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Niidi tn 40, Tallinn?

Niidi tn 40 on vuonna 1963 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Põhja-Tallinna linnaosa, jossa on 60 asuntoa. EHR-koodi on 101020588 ja kiinteistötunnus 78408:806:0004. Estiqin mukaan energialuokka F.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Niidi tn 40?

Estiq AVM -arvio on 2 600 €/m². Arvoväli on 2 353–2 847 €/m². Tyypillisen 2h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €127 591.

Paljonko maksaa 40 m² tai 50 m² asunto osoitteessa Niidi tn 40?

2 600 €/m² vertailutason mukaan 40 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €104 000 ja 50 m² asunnon noin €130 000. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €78 047–€94 433; 2h: €110 762–€134 016; 3h: €134 776–€163 071.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €2 875/m² (tyypilliselle 2h asunnolle noin €133 971), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 2h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 2h asunnon arvioitu markkinavuokra on €560–€680 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 5,4–6,4 %.

Sopiiko Niidi tn 40 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 37 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Niidi tn 40 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 104 tapahtumaa (taso: keskimääräistä korkeampi). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 80 % oli kahdessa parhaassa ja 4 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohtalainen). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 60 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: tavanomainen (30–50 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Niidi tn 40?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €3,93/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €176 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €1,41/m² / kk, josta korjausrahastoon €0,76/m². Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €34 478. Taloyhtiön lainaa oli jäljellä €444 662. Vertailun vuoksi alueen Sitsi (asum) 37 taloyhtiön mediaani oli €3,03/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 03.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä