Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / lai 36c-5
Rekisteritiedot 4.10.2026 Kesklinna · Tallinn

lai 36c-5, Tallinn

lai 36c-5 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on vuonna 1450 rakennettu 4-kerroksinen asuinkerrostalo, 15 asuntoa (EHR 101023165). Estiq AVM -malliarvio on 3 099 €/m² (vaihteluväli 2 805–3 393 €/m²) 4.10.2026.

lai 36c-5, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
4 kerrosta 15 asuntoa EHR 101023165 ↗ Kiinteistötunnus 78401:101:4370 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

lai 36c-5 on vuonna 1450 rakennettu 4-kerroksinen asuinkerrostalo, 15 asuntoa, arvioitu energialuokka E. Estiq AVM -vertailuarvo on €3 099/m², 21,3 % alle alueen Kesklinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 939/m², 4/2026, n=156).

lai 36c-5 on 4-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kesklinna, 15 asuntoa. Kantava rakenne: Teräsbetoni (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 2h (9 kpl). Energialuokka E (arvio rakennusvuoden perusteella).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 3 099 €/m², noin 21,3 % alle alueen Kesklinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 939/m², 4/2026, n=156). Tyypillinen asunto (2h, 56,6 m²) on noin €175 403.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Arvioitu energialuokka E, maantason pysäköinti ja 1450 rakennusvuosi.

€810–€990/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 2h asunnolle (62 ilmoitusta 500 m säteellä).

📊 Markkinadata · 62 ilmoitusta 500 m säteellä
Ylläpitokulut: kesä ~€122, talvi ~€213 · 93% kalustettu
5,6–6,6%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 4 27.7 – 59.6 m² €3 254 €113 377–€137 181
2h 9 40.6 – 65.7 m² €3 099 €155 935–€188 673
3h 2 52.8 – 113.5 m² €2 975 €224 006–€271 034
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 38.5 m² 2h · 55.6 m² 3h · 83.2 m²
− 56,6 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€175 403
ca €3 099 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €184 173
Arvioitu vuokratuotto €810–€990/kk
Pyyntihinta / m² €3 254/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet8,6

Rannamäe tee pysäkki 336 m / 4 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut7,0

Püha Miikaeli Kool 115 m; ylioppilaskokeiden taso 55/100; päiväkoti 406 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö5,3

51% tunneista hyvä, 15% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohonnut), melutaso 63 dB (meluisa), mallinnettu (Lden), lähin puisto Toompark ja Snelli tiik 535 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski7,2

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=27): kohtalainen riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: +17,9%.

Paino 10%
Kunto ja ikä5,9

Rakennettu 1450; kantava rakenne Teräsbetoni.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys5,2

Rekisteröityä todistusta ei ole; rakennusvuoden perusteella odotettu luokka on E. Lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut8,1

Toompark ja Snelli tiik 535 m; ruokakaupat 693 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä7,9

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (241 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi <1939”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: lai 36c-5

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: keskimääräistä korkeampi · indeksi 6,3 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 27 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: +18%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohonnut

Viimeisen 12 kk:n 58 585 tuntilukemasta (07.12.2025–09.10.2026, 19 ruutua ~600 m säteellä): 51% kahdessa parhaassa luokassa, 34% keskimmäisessä ja 15% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

63 dB Lden · meluisa

Arvioitu tieliikennemelu on 10 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Matala · 10–30 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se jää alle 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Keskmine või madal.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Kesklinna · otos: rakennusvuosi <1939.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 470 kauppaa · rakennusvuosi <1939)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. -1.5% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
lai 36c-5 AVM-taso: €3 099/m² €3 225 2024 Q3 59 kauppaa €3 114 2024 Q4 49 kauppaa €3 457 2025 Q1 55 kauppaa €3 582 2025 Q2 66 kauppaa €3 591 2025 Q3 72 kauppaa €3 636 2025 Q4 67 kauppaa €3 404 2026 Q1 72 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €3 778 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 30 €3 560 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€3 099/m²
Hintahaarukka
€2 805–3 393
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 2h · 56,6 m²)
€184 173
Indikatiivinen pyyntihinta€3 254/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 16 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.440178, 24.746896 · kiinteistötunnus 78401:101:4370.

🎓 Püha Miikaeli Kool
Peruskoulu · Peruskoulu
115 m · 2 min
🎓 Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium
Lukio · Lukio
223 m · 3 min
🎓 Vanalinna Hariduskolleegium
Lukio · Arvosana: 63.5/100
224 m · 3 min
🚏 Rannamäe tee pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
336 m · 4 min
🚏 Kanuti pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
356 m · 5 min
🚏 Suur Rannavärav pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
368 m · 5 min
🚏 Admiraliteedi pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
378 m · 5 min
🧒 Mudila Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
406 m · 5 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
535 m · 7 min
🌳 Tammsaare park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
586 m · 8 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
693 m · 9 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarketti · Päivittäistavarat
698 m · 9 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
715 m · 10 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarketti · Päivittäistavarat
743 m · 10 min
🛒 Nautica Rimi Hyper
Supermarketti · Päivittäistavarat
781 m · 10 min
🌳 Hirvepark
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
927 m · 12 min
10 minuutin kävelymatkalla: 16 kohdetta, lähin pysäkki 336 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Kesklinna linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

64 551 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 19.9% · 12 854
18–64 (Työikäiset) 67.2% · 43 399
65 ja vanhemmat (Seniorit) 12.9% · 8 298

Koulutustaso (15+)

53 514 asukasta
Perusaste tai alempi 9.4% · 5 016
Keskiaste tai ammatillinen 28% · 14 969
Korkeakoulututkinto 59% · 31 582
Koulutustaso tuntematon 3.6% · 1 947

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

36 655 asuntoa
Historialliset (< 1945) 34.5% · 12 631
Neuvostoaika (1946–1990) 33.1% · 12 127
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 19.2% · 7 050
Uudiskohteet (2011+) 11.7% · 4 298

Eniten rakennettu aikakausi: 1919–1945.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 4%
Luokka B (Matalaenergia) 7.7%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 9.7%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 9.6%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 34.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 34.5%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Asuntoja yhteensä15
Kerroksia4
Energialuokka (arvio)E ~
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala884 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneTeräsbetoni
Hissejä0
Melutaso63 dB (meluisa)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101023165 · tietue päivitetty 24.11.2025.

Teräsbetoni · hissejä EHR:n mukaan: 0.

EHR-portaali (koodi: 101023165) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78401:101:4370 · pinta-ala 884 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78401:101:4370) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Lai tn 36c // Pikk tn 51 korteriühistu (rekisteritunnus 80150340). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€2,24/m² / kktyypillinen asunto €106/kk · sis. käyttömaksut · Vanalinna (asum) mediaani €3,73/m² / kk
Vastikkeet€1,71/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €1,00/m² · Vanalinna (asum) mediaani €1,54/m² / kk
Korjausrahasto€5 692€6,23/m² · alueen tavanomaisella välillä
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€18 781€63 367
josta korjausrahasto€10 958€55 609
Korjauskulut€12 027€56 598
Korjausrahaston saldo€5 692€3 139
Rahavarat€14 810€3 837
Vararahasto€1 987€447
Tilikauden tulos€245€92
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Hooldustasud€3 8380,35
Haldustasud€2 9160,27
Remonditasud€10 9581,00
Muud sihtotstarbelised tasud€00,00
Elamu kindlustus€1 0690,10

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

16 asuntoa · jäseniä 10 yksityistä + 5 yritystä · taloyhtiöllä on 2 rakennusta.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (914 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Vanalinna (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: ER01322025) · Postinumero: 10133

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla lai

1 taloa kadulla · reaaliaikainen vertailu.

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101023165 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR-tietue 24.11.2025) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78401:101:4370 ↗ Maanmittauslaitos 04.10.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 62 ilmoitusta 500 m säteellä · tuotto 5,6–6,6 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=62 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

E · tämä rakennus Korkeampi energiankulutus Havaittava lämpöhäviö; tyypillinen vanhemmalle kannalle

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1450 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Arvioitu energialuokka E: yleensä suurempi lämmitystarve kuin uusissa A/B-taloissa. Virallista todistusta ei ole; luokka on arvioitu rakennusvuoden perusteella. Tarkista todellinen luokka ja lämmityskulut todistuksesta ja todellisista laskuista.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa lai 36c-5, Tallinn?

lai 36c-5 on vuonna 1450 rakennettu 4-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kesklinna linnaosa, jossa on 15 asuntoa. EHR-koodi on 101023165 ja kiinteistötunnus 78401:101:4370. Estiqin mukaan arvioitu energialuokka E.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa lai 36c-5?

Estiq AVM -arvio on 3 099 €/m². Arvoväli on 2 805–3 393 €/m². Tyypillisen 2h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €175 403.

Paljonko maksaa 40 m² tai 50 m² asunto osoitteessa lai 36c-5?

3 099 €/m² vertailutason mukaan 40 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €123 960 ja 50 m² asunnon noin €154 950. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €113 377–€137 181; 2h: €155 935–€188 673; 3h: €224 006–€271 034.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €3 254/m² (tyypilliselle 2h asunnolle noin €184 173), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 2h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 2h asunnon arvioitu markkinavuokra on €810–€990 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 5,6–6,6 %.

Sopiiko lai 36c-5 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 336 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen lai 36c-5 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 27 tapahtumaa (taso: keskimääräistä korkeampi). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 51 % oli kahdessa parhaassa ja 15 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohonnut). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 63 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: matala (10–30 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa lai 36c-5?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €2,24/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €106 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €1,71/m² / kk, josta korjausrahastoon €1,00/m². Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €5 692. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Vanalinna (asum) 36 taloyhtiön mediaani oli €3,73/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 04.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä