Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / lai 36c-5
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

lai 36c-5, Tallinn

lai 36c-5 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1450. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 15 korterit (EHR 101023165). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 099 €/m² (hinnanguvahemik 2 805–3 393 €/m², ±10%).

lai 36c-5, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 15 korterit EHR 101023165 ↗ Kataster 78401:101:4370 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

lai 36c-5 on 1450. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 15 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 099/m², 21,3% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

lai 36c-5 on 4-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 15 korterit. Kandekonstruktsioon: Looduslik kivi (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (9 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 099 €/m², mis on umbes 21,3% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 56,6 m²) on ligikaudu €175 403.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1450. aasta ehitusaeg.

€810–€990/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (62 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 62 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~122 €, talvel ~213 € · 93% möbleeritud
5,6–6,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 4 27.7 – 59.6 m² €3 254 €113 377–€137 181
2-toaline 9 40.6 – 65.7 m² €3 099 €155 935–€188 673
3-toaline 2 52.8 – 113.5 m² €2 975 €224 006–€271 034
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 38.5 m² 2-toaline · 55.6 m² 3-toaline · 83.2 m²
− 56,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€175 403
ca €3 099 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €184 173
Eeldatav üüritulu €810–€990/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 254/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,4

Balti jaam 6 (train station) peatus 393 m / 5 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,0

Püha Miikaeli Kool 111 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 474 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

51% tundidest hea, 15% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 63 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Toompark ja Snelli tiik 471 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,2

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=27): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +17,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1450. a; kandekonstruktsioon Looduslik kivi.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Toompark ja Snelli tiik 471 m; toidukauplused 670 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,9

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 241 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: lai 36c-5

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 27 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +18%.

Sagedasemad liigid: avaliku korra rikkumine, vargus, muu.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 58 585 tunninäidust (07.12.2025–09.10.2026, 19 ruutu ~600 m raadiuses): 51% kahes parimas klassis, 34% keskmises ja 15% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

63 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 10 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 470 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
lai 36c-5 AVM tase: €3 099/m² €3 225 2024 Q3 59 tehingut €3 114 2024 Q4 49 tehingut €3 457 2025 Q1 55 tehingut €3 582 2025 Q2 66 tehingut €3 591 2025 Q3 72 tehingut €3 636 2025 Q4 67 tehingut €3 404 2026 Q1 72 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 778 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 30 €3 560 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 099/m²
Hinnavahemik
€2 805–3 393
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 56,6 m²)
€184 173
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 254/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 16 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.440178, 24.746896 · katastritunnus 78401:101:4370.

🎓 Püha Miikaeli Kool
Põhikool · Põhikool
111 m · 1 min
🎓 Vanalinna Hariduskolleegium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 63.5/100
183 m · 2 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75.1/100
192 m · 3 min
🚏 Balti jaam 6 (train station) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
393 m · 5 min
🚏 Balti jaam 5 (train station) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
404 m · 5 min
🚏 Balti jaam 2 (train station) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
406 m · 5 min
🚏 Kanuti peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
408 m · 5 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
471 m · 6 min
🧒 Mudila Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
474 m · 6 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
541 m · 7 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
670 m · 9 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
676 m · 9 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
686 m · 9 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
764 m · 10 min
🛒 Nautica Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
815 m · 11 min
🌳 Hirvepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
848 m · 11 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 16 objekti, lähim peatus 393 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Kortereid kokku15
Korruseid4
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus884 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonLooduslik kivi
Lifte0
Müratase63 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101023165 · kanne muudetud 24.11.2025.

Looduslik kivi · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101023165) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:4370 · pindala 884 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:101:4370) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Lai tn 36c // Pikk tn 51 korteriühistu (registrikood 80150340). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,24/m² kuustüüpiline korter €106 kuus · k.a kommunaalid · Vanalinna asum mediaan €3,73/m² kuus
Ühistu maksed€1,71/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €1,00/m² · Vanalinna asum mediaan €1,54/m² kuus
Remondifond€5 692€6,23/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€18 781€63 367
sh remondifondi maksed€10 958€55 609
Remondikulud€12 027€56 598
Remondifondi jääk€5 692€3 139
Raha€14 810€3 837
Reservkapital€1 987€447
Aasta tulem€245€92
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€3 8380,35
Haldustasud€2 9160,27
Remonditasud€10 9581,00
Muud sihtotstarbelised tasud€00,00
Elamu kindlustus€1 0690,10

16 korterit · liikmeid 10 eraisikut + 5 juriidilist isikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (914 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Vanalinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: ER01322025) · Postiindeks: 10133

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

lai korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101023165 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 24.11.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:4370 ↗ Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 62 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,6–6,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=62 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1450. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil lai 36c-5, Tallinn?

lai 36c-5 on 1450. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 15 korterit. EHR kood on 101023165 ja katastritunnus 78401:101:4370. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on lai 36c-5 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 099 €/m². Hinnangu vahemik on 2 805–3 393 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €175 403.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil lai 36c-5?

3 099 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €123 960 ja 50 m² korteri väärtus umbes €154 950. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €113 377–€137 181; 2-toaline: €155 935–€188 673; 3-toaline: €224 006–€271 034.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 254/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €184 173, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €810–€990 kuus ja brutotootluse hinnang 5,6–6,6%.

Kas lai 36c-5 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 393 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi lai 36c-5 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 27 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 51% oli kahes parimas ja 15% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 63 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones lai 36c-5?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,24/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €106 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,71/m² kuus, sh remondifond €1,00/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €5 692. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Vanalinna asum 36 ühistu mediaan oli €3,73/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu