Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Savi tn
KÕNEALUNE TÄNAV Tartu linn Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Savi tänav, Tartu

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Savi tn, Tartu linn linnaosa. Sisaldab 1 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

Hoonepõhine AVM benchmark (1 hoone)
€1 787 €/m²
-22.2% vs Tartu linn · -30.4% vs Tartu

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 1 korterelamule.

Korterelamuid 1
Tüüpiline korter €87 920
Ehitusperiood 1991

Korterelamud tänaval Savi tn

Kõik 1 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Savi tn 31 1991 C €1 787/m² €87 920 ~49.2 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Savi tn suhestub Tartu linn ja linna Tartu keskmise hinnatasemega.

Savi tn
€1 787

Hoonepõhine AVM benchmark (1 hoone)

Tartu linn
€2 297

vs Piirkond (Tartu linn): -22.2% 10.2026, n=1997

Tartu
€2 569

vs Linn (Tartu): -30.4% 04.2026, n=163

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 6.7 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 5.8/10

Lähim peatus „Nõmmeküla peatus" 111354 m; 1 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 7.4/10

Pood „Kvartal Maksimarket" 2999 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 1 poodi, 3 kooli, 1 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 7.7/10

Elamufond ehitatud aastatel 1991; valdav on 1981–2000 (100%). Hinnanguliselt 100% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 6.4/10

Estiqi andmebaasis on 1 hinnangut selle tänava 1 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Savi tn

TURVALISUSE INDEKS
6.6 / 10
Trend (1a): -73.8%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
6 (hea)
PM10: 2.3 µg/m³ · NO2: 1.9 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
50 dB (mõõdukas)
Öine tase: 40 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
3 kooli
1 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Savi tn ümbruses asub 7 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

7 kohta lähedal lähim 11 min jalgsi
Tartu Tamme Gümnaasium Lähim Gümnaasium · Riigieksamite tase: 71.5/100 11 min 828 m
Tartu Täiskasvanute Gümnaasium Gümnaasium · Gümnaasium 11 min 828 m
Tartu Kristlik Põhikool Põhikool · Põhikool 12 min 932 m
Tartu Lasteaed Karoliine Lähim Lasteaed 27 min 2032 m
Toomemägi Lähim Park 37 min 2743 m
Kvartal Maksimarket Lähim Supermarket 40 min 2999 m
Nõmmeküla peatus Lähim Bussipeatus 1485 min 111354 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Savi tn tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tartu korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€1 787/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €87 920. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite ruutmeetrihind tänaval Savi tn, Tartu? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Savi tn** (1 korterelamu) hinnatase **1 787 €/м²**.

Mitu korterelamut asub tänaval Savi tn? ▼

Tänaval **Savi tn** on Estiqi kataloogis **1** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **1991**, enamik neist 1981–2000 (100%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Savi tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Savi tn maksab ca **87 920 €** (taseme 1 787 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 96 712 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 74 732 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Savi tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Savi tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **1 787 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Savi tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Savi tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **87 920 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Savi tn hinnad piirkonna Tartu linn keskmisega? ▼

Tänava Savi tn hinnatase on 1 787 €/m², mis on **22.2% madalam kui** piirkonna Tartu linn mediaan (2 297 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Savi tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Savi tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Nõmmeküla peatus**, ligikaudu **111354 m** kaugusel (~1485 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 1 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Savi tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Savi tn** juures ligikaudu **50 dB** (mõõdukas). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **6**, hinnang hea. Lähim roheala on Toomemägi, ligikaudu 2743 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.