Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Savi tn
KATUPROFIILI Tartu linn Vahvistettu: EHR & Maanmittauslaitos

Savi tänav, Tartu

Virallinen rekisterikatsaus kohteesta Savi tn, Tartu linn (kaupunginosa). Sisältää 1 asuinrakennuksen luettelon, keskimääräisen neliöhinnan, arvojakaumat ja väestöprofiilin.

RAKENNUSKOHTAINEN AVM-VERTAILUARVO (1 rakennus)
€1 787 €/m²
-22.2% vs Tartu linn · -30.4% vs Tartu

Algoritminen markkina-arvon vertailuarvo Maanmittauslaitoksen kauppojen ja EHR-rekisterin perusteella 1 asuinrakennukselle.

Asuinkerrostaloja 1
Tyypillinen asunto €87 920
Rakennuskausi 1991

Asuinrakennukset kadulla Savi tn

Täydellinen luettelo kaikista 1 asuinrakennuksesta rakennusvuosineen, energialuokkineen ja neliöhinta-arvioineen.

Osoite Vuosi Energialuokka Arvio €/m² Tyypillinen asunto Profiili
Savi tn 31 1991 C €1 787/m² €87 920 ~49.2 m² Talon tiedot →
Energialuokka haetaan EHR / KredEx -energiatodistusrekisteristä. ”~”-merkityt ovat arvioita rakennusvuoden perusteella (ei rekisteröityä todistusta); ”–” = ei tietoa.

Kadun markkina-asema ja aluevertailu

Miten Savi tn vertautuu alueen Tartu linn ja kaupungin Tartu hintatasoon.

Savi tn
€1 787

RAKENNUSKOHTAINEN AVM-VERTAILUARVO (1 rakennus)

Tartu linn
€2 297

vs Kaupunginosa (Tartu linn): -22.2% 10.2026, n=1997

Tartu
€2 569

vs Kaupunki (Tartu): -30.4% 04.2026, n=163

Estiq Street Scorecard™

Kattava elinympäristön arviointi: saavutettavuus, palvelut ja markkinalikviditeetti.

Kadun kokonaispisteet: 6.7 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 5.8/10

Lähim peatus „Nõmmeküla pysäkki" 111380 m; 1 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 7.4/10

Pood „Kvartal Maksimarket" 2978 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 1 poodi, 3 kooli, 1 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 7.7/10

Elamufond ehitatud aastatel 1991; valdav on 1981–2000 (100%). Hinnanguliselt 100% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 6.4/10

Estiqi andmebaasis on 1 hinnangut selle tänava 1 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvallisuus, ympäristö ja asuinmukavuus

Poliisin rikostilastot, reaaliaikainen ilmanlaatu ja melutaso kadulla Savi tn

TURVALLISUUSINDEKSI
6.6 / 10
Trendi (1v): -73.8%

Poliisi- ja rajavartiolaitoksen (PPA) viralliset rikostilastot.

ILMANLAATU (AQI)
6 (hyvä)
PM10: 2.3 µg/m³ · NO2: 1.9 µg/m³

Ympäristötutkimuskeskuksen reaaliaikaiset seuranta-asemat.

MELUTASO (PÄIVÄ/YÖ)
50 dB (kohtalainen)
Yömelu: 40 dB

Maa-ametin ja kunnan strateginen melumalli.

KOULUTUSPALVELUT
3 koulua
1 päiväkotia

Koulutuspalvelut 10 minuutin kävelyetäisyydellä.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Savi tn ümbruses asub 7 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

7 kohdetta lähellä lähin 11 min päässä
Tartu Tamme Gümnaasium Lähin Lukio · Arvosana: 71.5/100 11 min 841 m
Tartu Täiskasvanute Gümnaasium Lukio · Lukio 11 min 841 m
Tartu Kristlik Põhikool Peruskoulu · Peruskoulu 12 min 898 m
Tartu Lasteaed Karoliine Lähin Lasteaed 27 min 2013 m
Toomemägi Lähin Park 36 min 2729 m
Kvartal Maksimarket Lähin Supermarket 40 min 2978 m
Nõmmeküla pysäkki Lähin Bussipeatus 1485 min 111380 m

Mitä nämä luvut merkitsevät käytännössä?

Analüütilised soovitused tänava Savi tn tehinguteks

Asunnonostajille

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tartu korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Asunnonmyyjille

Hinnasta tänava taseme lähedale (€1 787/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Vuokrasijoittajille

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €87 920. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Usein kysytyt kysymykset

Faktoihin perustuvat vastaukset virallisten rekisterien ja Estiq AVM -mallin pohjalta.

Milline on korterite ruutmeetrihind tänaval Savi tn, Tartu? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Savi tn** (1 korterelamu) hinnatase **1 787 €/м²**.

Mitu korterelamut asub tänaval Savi tn? ▼

Tänaval **Savi tn** on Estiqi kataloogis **1** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **1991**, enamik neist 1981–2000 (100%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Savi tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Savi tn maksab ca **87 920 €** (taseme 1 787 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 96 712 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 74 732 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Savi tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Savi tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **1 787 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Savi tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Savi tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **87 920 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Savi tn hinnad piirkonna Tartu linn keskmisega? ▼

Tänava Savi tn hinnatase on 1 787 €/m², mis on **22.2% madalam kui** piirkonna Tartu linn mediaan (2 297 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Savi tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Savi tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Nõmmeküla pysäkki**, ligikaudu **111380 m** kaugusel (~1485 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 1 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Savi tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Savi tn** juures ligikaudu **50 dB** (kohtalainen). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **6**, hinnang hyvä. Lähim roheala on Toomemägi, ligikaudu 2729 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.