Estiq Value / Tartu / Tartu linn / Ringtee tn 3
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Tartu linn · Tartu

Ringtee tänav 3, Tartu

Ringtee tn 3 (Tartu, Tartu linn) on 1978. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 76 korterit (EHR 104017748). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 1 960 €/m² (hinnanguvahemik 1 699–2 221 €/m², ±13%).

Ringtee tänav 3, Tartu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 27.04.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 76 korterit EHR 104017748 ↗ Kataster 79511:006:0018 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Ringtee tn 3 on 1978. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 76 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €1 960/m², 14,9% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061).

Ringtee tn 3 on 1978. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Tartu linn linnaosas, 76 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (35 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 1 960 €/m², mis on umbes 14,9% alla Tartu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 302/m², 10.2026, n=2061). Tüüpiline korter (3-toaline, 65,4 m²) on ligikaudu €123 083.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1978. aasta ehitusaeg.

€470–€550/kuu

Mudelipõhine tüüpilise 3-toalise korteri üürihinnang (ei ole turumõõtmine).

📐 Mudeli hinnang
4,6–5,4%

Hinnanguline brutotootlus üüriinvesteeringul.

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 5 33.8 m² €2 058 €60 309–€78 812
2-toaline 31 46 – 49.9 m² €1 960 €80 888–€105 704
3-toaline 35 62.5 – 66 m² €1 882 €105 081–€137 321
4-toaline 5 75.8 – 77 m² €1 823 €120 437–€157 388
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 33.8 m² 2-toaline · 47.6 m² 3-toaline · 64.4 m² 4-toaline · 76.2 m²
− 65,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€123 083
ca €1 882 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €129 237
Eeldatav üüritulu €470–€550/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €1 976/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
5,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Nõmmeküla peatus 113688 m / 1516 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,0

Tartu Variku Kool 1102 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 3328 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,2

50% tundidest hea, 20% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Toomemägi 4160 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=165): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -48,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1978. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 17.09.2025); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Toomemägi 4160 m; toidukauplused 3941 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 504 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Ringtee tn 3

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 165 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -49%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 1 384 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 50% kahes parimas klassis, 30% keskmises ja 20% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Tartu linn · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 143 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Ringtee tn 3 AVM tase: €1 960/m² €2 003 2024 Q3 173 tehingut €1 862 2024 Q4 166 tehingut €1 926 2025 Q1 139 tehingut €1 916 2025 Q2 161 tehingut €1 951 2025 Q3 195 tehingut €1 903 2025 Q4 132 tehingut €1 897 2026 Q1 116 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 124 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 61 €1 910 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€1 960/m²
Hinnavahemik
€1 699–2 221
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 65,4 m²)
€129 237
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€1 976/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 6 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.341093, 26.717330 · katastritunnus 79511:006:0018.

🎓 Tartu Variku Kool
Põhikool · Põhikool
1102 m · 15 min
🎓 Tartu Pärli Kool
Põhikool · Põhikool
1293 m · 17 min
🧒 Tartu Lasteaed Karoliine
Lasteaed · Alusharidus
3328 m · 44 min
🛒 Kvartal Maksimarket
Supermarket · Supermarket
3941 m · 53 min
🌳 Toomemägi
Park · Roheala
4160 m · 55 min
🚏 Nõmmeküla peatus
Bussipeatus · Buss
113688 m · 1516 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 6 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Tartu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

95 190 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.4% · 19 455
18–64 (Tööealised) 61.1% · 58 192
65 ja vanemad (Seeniorid) 18.4% · 17 543

Haridustase (15+)

81 212 elanikku
Põhiharidus või madalam 17.5% · 14 245
Keskharidus või kutseharidus 38% · 30 868
Kõrgharidus või magistrikraad 42.9% · 34 807
Haridustase teadmata 1.6% · 1 292

Ehitusaeg & elamufond

52 443 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 5.2% · 2 714
Nõukogude periood (1946–1990) 66.6% · 34 911
Taasiseseisvunud (1991–2010) 20% · 10 484
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 7.4% · 3 875

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 3.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 14.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 67.4%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 5.2%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1978
Kortereid kokku76
Korruseid5
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus8 487 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 104017748 · kanne muudetud 17.09.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 104017748) →

Katastriüksus (Maa-amet)

79511:006:0018 · pindala 8 487 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (79511:006:0018) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tartu linn, Ringtee tn 3 korteriühistu (registrikood 80016699). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,04/m² kuustüüpiline korter €156 kuus · k.a kommunaalid · Tartu linn mediaan €2,54/m² kuus
Ühistu maksed€0,49/m² kuusilma kommunaalideta · Tartu linn mediaan €1,01/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€25 386€20 309
Raha€215 285€184 487
Reservkapital€15 000€15 000
Aasta tulem€9 120€2 606
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€25 3860,49

76 korterit · liikmeid 74 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (4 280 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Tartu linn korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00751628) · Postiindeks: 50105

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Ringtee tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 104017748 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 17.09.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 79511:006:0018 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Mudelieeldus: 4,6–5,4% brutotootlust Estiq AVM väärtuselt; kuuüür on sellest tuletatud, mitte mõõdetud Estiq AVM 2026 mudeli parameetrid Statistiline
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1978. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Ringtee tn 3, Tartu?

Ringtee tn 3 on 1978. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Tartu linn, milles on kokku 76 korterit. EHR kood on 104017748 ja katastritunnus 79511:006:0018. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Ringtee tn 3 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 1 960 €/m². Hinnangu vahemik on 1 699–2 221 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €123 083.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Ringtee tn 3?

1 960 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €78 400 ja 50 m² korteri väärtus umbes €98 000. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €60 309–€78 812; 2-toaline: €80 888–€105 704; 3-toaline: €105 081–€137 321; 4-toaline: €120 437–€157 388.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €1 976/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €129 237, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €470–€550 kuus ja brutotootluse hinnang 4,6–5,4%.

Kas Ringtee tn 3 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 113688 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Ringtee tn 3 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 165 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 50% oli kahes parimas ja 20% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Ringtee tn 3?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,04/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €156 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,49/m² kuus. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Tartu linn 1110 ühistu mediaan oli €2,54/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu