Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Võru tn
KÕNEALUNE TÄNAV Lasnamäe Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Võru tänav, Tallinn

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Võru tn, Lasnamäe linnaosa. Sisaldab 7 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK
€2 293 €/m²
-4.6% vs Lasnamäe · -21.2% vs Tallinn
Tänava mediaan: €2 296/m² (n=7)

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 7 korterelamule.

Korterelamuid 7
Tüüpiline korter (hoonete mediaan, n=7) €134 058
Hinnavahemik €2 151 – €2 390
Ehitusperiood 1980–1987

Korterelamud tänaval Võru tn

Kõik 7 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Võru tn 1 1981 E~ €2 296/m² €137 164 3-toal., 64.7 m² Hoone analüüs →
Võru tn 2 1980 E €2 376/m² €134 354 3-toal., 64.5 m² Hoone analüüs →
Võru tn 8 1981 E~ €2 151/m² €130 306 3-toal., 64.7 m² Hoone analüüs →
Võru tn 9 1980 E~ €2 294/m² €87 538 1-toal., 32.7 m² Hoone analüüs →
Võru tn 12 1987 D €2 387/m² €139 170 3-toal., 64.7 m² Hoone analüüs →
Võru tn 13 1982 E €2 390/m² €99 408 1-toal., 32.7 m² Hoone analüüs →
Võru tn 16 1981 D €2 155/m² €134 058 3-toal., 64.7 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Võru tn suhestub Lasnamäe ja linna Tallinn keskmise hinnatasemega.

Võru tn
€2 293

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK

Lasnamäe
€2 404

vs Piirkond (Lasnamäe): -4.6% 04.2026, n=151

Tallinn
€2 911

vs Linn (Tallinn): -21.2% 04.2026, n=760

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 8 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 9.2/10

Lähim peatus „Kotka kauplus peatus" 148 m; 4 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 7.4/10

Pood „Tähesaju Prisma" 1388 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 1 poodi, 3 kooli, 1 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 7.1/10

Elamufond ehitatud aastatel 1980–1987; valdav on 1981–2000 (71%). Hinnanguliselt 0% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 9/10

Estiqi andmebaasis on 37 hinnangut selle tänava 7 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Võru tn

TURVALISUSE INDEKS
7.2 / 10
Trend (1a): +6.7%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
20 (hea)
PM10: 3.0 µg/m³ · NO2: 40.0 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
57 dB (märgatav)
Öine tase: 49 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
3 kooli
1 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Võru tn ümbruses asub 10 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

10 kohta lähedal lähim 2 min jalgsi
Kotka kauplus peatus Lähim Bussipeatus 2 min 148 m
IZUM Erakool Lähim Põhikool · Põhikool 3 min 241 m
Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikool Põhikool · Põhikool 4 min 279 m
Tähesaju Gümnaasium Gümnaasium · Riigieksamite tase: 53.1/100 4 min 289 m
Koorti park Lähim Park ja roheala 4 min 314 m
Vana-Kuuli peatus Bussipeatus 5 min 376 m
Loitsu peatus Bussipeatus 7 min 546 m
Kalevipoja peatus Bussipeatus 7 min 561 m
Tähesaju Prisma Lähim Supermarket 19 min 1388 m
Tallinna Paekaare Lasteaed Lähim Lasteaed 22 min 1632 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Võru tn tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tallinn korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€2 293/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €134 058. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite keskmine ruutmeetrihind tänaval Võru tn, Tallinn? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Võru tn** korterite keskmine hinnatase **2 293 €/m²**. Sõltuvalt hoone ehitusaastast, renoveerituse tasemest ja korrusest jäävad korterite hinnad vahemikku 2 151 €/m² kuni 2 390 €/m².

Mitu korterelamut asub tänaval Võru tn? ▼

Tänaval **Võru tn** on Estiqi kataloogis **7** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **1980–1987**, enamik neist 1981–2000 (71%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Võru tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Võru tn (hoonete mediaan; iga hoone puhul EHR-i levinuim korteritüüp mediaanpinnaga) maksab ca **134 058 €** (keskmise taseme 2 293 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 147 464 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 113 949 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Võru tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Võru tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **2 293 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Võru tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Võru tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **134 058 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Võru tn hinnad piirkonna Lasnamäe keskmisega? ▼

Tänava Võru tn hinnatase on 2 293 €/m², mis on **4.6% madalam kui** piirkonna Lasnamäe mediaan (2 404 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Võru tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Võru tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Kotka kauplus peatus**, ligikaudu **148 m** kaugusel (~2 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 4 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Võru tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Võru tn** juures ligikaudu **57 dB** (märgatav). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **20**, hinnang hea. Lähim roheala on Koorti park, ligikaudu 314 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.