Estiq Value / Tallinn / Pirita / Vabaõhukooli tee 76

Vabaõhukooli tee 76, Tallinn

Vabaõhukooli tee 76 (Tallinn, Pirita linnaosa) on 2016. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 3 korterit. Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 13.10.2026 3 951 €/m² (hinnanguvahemik 3 512–4 390 €/m², ±11%).

Vabaõhukooli tee 76, Tallinn – hoone ja korterite väärtuskaart, €/m²
5 korrust 3 korterit

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Vabaõhukooli tee 76 on 2016. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 3 korterit, eeldatav energiaklass B. Estiq AVM baastase on €3 951/m², 31,0% üle Pirita mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 015/m², 04.2026, n=13).

Vabaõhukooli tee 76 on 2016. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Pirita linnaosas, 3 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Energiaklass B (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 951 €/m², mis on umbes 31,0% üle Pirita mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 015/m², 04.2026, n=13). Tüüpiline korter (2-toaline) on ligikaudu €194 389.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass B, maapealne parkimine ja 2016. aasta ehitusaeg.

€430–€520/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses
2,4–3,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

− 49,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€194 389
ca €3 951 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €204 108
Eeldatav üüritulu €430–€520/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 149/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,7

Metsakooli tee peatus 285 m / 4 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,2

Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukool 230 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1151 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond8,1

77% tundidest hea, 8% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 46 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Kose park 374 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=8): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2016. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2016) põhjal on eeldatav klass B. Kütteliik Kaugküte (Municipal District Heating).

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,9

Kose park 374 m; toidukauplused 1020 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 119 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Vabaõhukooli tee 76

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 8 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +170%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 953 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 77% kahes parimas klassis, 15% keskmises ja 8% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

46 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 150–250 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pirita · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 243 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +7.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Vabaõhukooli tee 76 AVM tase: €3 951/m² €2 472 2024 Q3 27 tehingut €2 415 2024 Q4 33 tehingut €2 468 2025 Q1 25 tehingut €2 638 2025 Q2 39 tehingut €2 724 2025 Q3 44 tehingut €2 822 2025 Q4 35 tehingut €2 659 2026 Q1 25 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 768 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 15 €2 880 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 951/m²
Hinnavahemik
€3 512–4 390
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline)
€204 108
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 149/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 9 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.462991, 24.878790 · katastritunnus avalikus registris puudub.

🎓 Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukool
Põhikool · Põhikool
230 m · 3 min
🚏 Metsakooli tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
285 m · 4 min
🌳 Kose park
Park · Roheala
374 m · 5 min
🚏 Puhkekodu tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
390 m · 5 min
🚏 Helmiku tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
676 m · 9 min
🚏 Nurmiku tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
742 m · 10 min
🛒 Priisle Selver
Supermarket · Supermarket
1020 m · 14 min
🧒 Tallinna Kuristiku Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1151 m · 15 min
🎓 Tallinna Läänemere Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.7/100
1209 m · 16 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 9 objekti, lähim peatus 285 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pirita linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

17 354 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 22.7% · 3 948
18–64 (Tööealised) 61.2% · 10 612
65 ja vanemad (Seeniorid) 16.1% · 2 794

Haridustase (15+)

14 110 elanikku
Põhiharidus või madalam 11.6% · 1 634
Keskharidus või kutseharidus 29.6% · 4 179
Kõrgharidus või magistrikraad 56.6% · 7 990
Haridustase teadmata 2.2% · 307

Ehitusaeg & elamufond

7 343 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 4.7% · 344
Nõukogude periood (1946–1990) 31.4% · 2 305
Taasiseseisvunud (1991–2010) 48% · 3 526
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 14.6% · 1 075

Enim ehitatud periood: 2001–2005.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.8%
B-klass (Madalenergia) 10.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 26.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.7%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 32.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 4.7%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2016
Kortereid kokku3
Korruseid5
Energiaklass (hinnang)B ~
KüttesüsteemKaugküte (Municipal District Heating)
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Müratase46 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Hoonet EHR-ist ei leitud.

Monoliitne raudbetoon.

Katastriüksus (Maa-amet)

Registrist katastriüksust ei leitud — maa andmeid ei kuvata.

Maa- ja Ruumiamet →

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Vabaõhukooli tee 76 korteriühistu (registrikood 80226273). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€207 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€3,45/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €2,62/m² · Kose asum mediaan €1,00/m² kuus
Laenud€39 213€14/m² · Euribor · kuni 2040
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€113 904€81 356
sh remondifondi maksed€86 536€55 977
Remondikulud€87 459€56 388
Laenujääk€39 213€9 279
Raha€26 965€45 023
Reservkapital€7 225€7 225
Aasta tulem€17€44
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€5 2590,16
Haldustasud€7 7470,23
Koristustasud€13 0040,39
Remonditasud€86 5362,62
Kindlustus€1 3580,04

43 korterit · liikmeid 43 eraisikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 747 m²) ÷ 12. Võrdlus: Kose asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: CU00454135) · Postiindeks: 12015

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Vabaõhukooli tee korterelamud

2 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Vabaõhukooli tee 76 See hoone 2016 €3 951 ~€194 389 B ~ Aktiivne
Vabaõhukooli tee 76/1 2019 €2 823 ~€143 691 C Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · avalikus registris puudub Maa- ja Ruumiamet — —
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · avalikus registris puudub Maa- ja Ruumiamet — —
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 2,4–3,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2016. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Vabaõhukooli tee 76, Tallinn?

Vabaõhukooli tee 76 on 2016. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Pirita linnaosa, milles on kokku 3 korterit. EHR kood on avalikus registris puudub ja katastritunnus avalikus registris puudub. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass B.

Mis on Vabaõhukooli tee 76 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 951 €/m². Hinnangu vahemik on 3 512–4 390 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €194 389.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Vabaõhukooli tee 76?

3 951 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €158 040 ja 50 m² korteri väärtus umbes €197 550. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

Tubade jaotuse andmed täpsustamisel.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 149/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €204 108, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €430–€520 kuus ja brutotootluse hinnang 2,4–3,4%.

Kas Vabaõhukooli tee 76 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 285 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Vabaõhukooli tee 76 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 8 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 77% oli kahes parimas ja 8% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 46 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (150–250 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Vabaõhukooli tee 76?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €207 kuus, lisaks kommunaalteenused. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €3,45/m² kuus, sh remondifond €2,62/m². Ühistu laenujääk oli €39 213. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu