Estiq Value / Tallinn / Nõmme / Teelise tn 8
Registriandmed seisuga 2. oktoober 2026 Nõmme · Tallinn

Teelise tänav 8, Tallinn

Teelise tn 8 (Tallinn, Nõmme linnaosa) on 2023. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 43 korterit (EHR 121315271). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 02.10.2026 3 448 €/m² (hinnanguvahemik 3 079–3 817 €/m², ±11%).

Teelise tänav 8, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 43 korterit EHR 121315271 ↗ Kataster 78404:408:6650 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Teelise tn 8 on 2023. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 43 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €3 448/m², 28,4% üle Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28).

Teelise tn 8 on 2023. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Nõmme linnaosas, 43 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (16 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 448 €/m², mis on umbes 28,4% üle Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28). Tüüpiline korter (2-toaline, 51,3 m²) on ligikaudu €176 882.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2023. aasta ehitusaeg.

€730–€900/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (Nõmme linnaosa (4 kuulutust, sama ehitusperiood)).

📊 Turuandmed · Nõmme linnaosa (4 kuulutust, sama ehitusperiood)
Kommunaalid: suvel ~95 €, talvel ~ €
5,0–6,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 3 40.8 – 41.3 m² €3 620 €132 862–€164 702
2-toaline 16 39.6 – 63.1 m² €3 448 €153 953–€190 847
3-toaline 15 72.4 – 86.6 m² €3 310 €233 806–€289 836
4-toaline 9 93.3 – 124.5 m² €3 207 €283 808–€351 820
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 41.1 m² 2-toaline · 50 m² 3-toaline · 79.1 m² 4-toaline · 99.1 m²
− 51,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€176 882
ca €3 448 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €185 726
Eeldatav üüritulu €730–€900/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 620/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Teelise peatus 199 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,6

Saue Riigigümnaasium 1188 m; riigieksamite tase 70.9/100; lasteaed 5354 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,8

75% tundidest hea, 4% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 46 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Glehni park 3377 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=11): mõõdukas risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2023. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 20.11.2019); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Glehni park 3377 m; toidukauplused 5815 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 253 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Teelise tn 8

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 11 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +160%.

Sagedasemad liigid: vargus, mootorsoiduki vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 540 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 75% kahes parimas klassis, 21% keskmises ja 4% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

46 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Nõmme · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 554 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +2.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Teelise tn 8 AVM tase: €3 448/m² €2 606 2024 Q3 72 tehingut €2 422 2024 Q4 88 tehingut €2 485 2025 Q1 66 tehingut €2 612 2025 Q2 75 tehingut €2 478 2025 Q3 80 tehingut €2 860 2025 Q4 70 tehingut €2 549 2026 Q1 71 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 730 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 32 €2 730 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 448/m²
Hinnavahemik
€3 079–3 817
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 51,3 m²)
€185 726
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 620/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.358791, 24.634559 · katastritunnus 78404:408:6650.

🚏 Teelise peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
199 m · 3 min
🚏 Pärnu maantee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
256 m · 3 min
🚏 Vana-Pääsküla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
358 m · 5 min
🚏 Laagri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
635 m · 8 min
🎓 Saue Riigigümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 70.9/100
1188 m · 16 min
🌳 Glehni park
Park · Roheala
3377 m · 45 min
🧒 Tallinna Männikäbi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
5354 m · 71 min
🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
5815 m · 78 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti, lähim peatus 199 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Nõmme linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

34 680 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.2% · 7 011
18–64 (Tööealised) 59.7% · 20 690
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.1% · 6 979

Haridustase (15+)

28 980 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.9% · 4 023
Keskharidus või kutseharidus 36.2% · 10 479
Kõrgharidus või magistrikraad 48.1% · 13 935
Haridustase teadmata 1.9% · 543

Ehitusaeg & elamufond

15 620 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 16.3% · 2 545
Nõukogude periood (1946–1990) 68% · 10 629
Taasiseseisvunud (1991–2010) 11.9% · 1 866
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 3.2% · 506

Enim ehitatud periood: 1946–1960.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 1%
B-klass (Madalenergia) 2.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 3.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 8.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.5%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 16.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2023
Kortereid kokku43
Korruseid4
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus13 545 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte6
Müratase46 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121315271 · kanne muudetud 31.07.2026.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 6.

EHR portaal (kood: 121315271) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78404:408:6650 · pindala 13 545 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78404:408:6650) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Teelise tn 6 // 8 // 10 korteriühistu (registrikood 80623761). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€166 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€0,97/m² kuusilma kommunaalideta · Pääsküla asum mediaan €1,16/m² kuus
Remondifond€10 819€1,82/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€69 218€77 149
Remondikulud€7 880€10 311
Remondifondi jääk€10 819€4 085
Raha€22 203€10 241
Reservkapital€17 996€17 996
Aasta tulem€149€190

87 korterit · liikmeid 125 eraisikut + 5 juriidilist isikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (5 950 m²) ÷ 12. Võrdlus: Pääsküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03881369) · Postiindeks: 10916

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Teelise tn korterelamud

5 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 448/m² (n=5) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Teelise tn 6 2023 €3 628 ~€263 420 B Vaata →
Teelise tn 7 1972 €2 386 ~€119 463 D Vaata →
Teelise tn 8 See hoone 2023 €3 448 ~€176 882 B Aktiivne
Teelise tn 9 1976 €2 287 ~€112 377 D Vaata →
Teelise tn 10 2023 €3 613 ~€185 347 B Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121315271 Maa- ja Ruumiamet 02.10.2026 (EHR kanne 31.07.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78404:408:6650 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Nõmme linnaosa (4 kuulutust, sama ehitusperiood) · tootlus 5,0–6,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2023. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Teelise tn 8, Tallinn?

Teelise tn 8 on 2023. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Nõmme linnaosa, milles on kokku 43 korterit. EHR kood on 121315271 ja katastritunnus 78404:408:6650. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Teelise tn 8 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 448 €/m². Hinnangu vahemik on 3 079–3 817 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €176 882.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Teelise tn 8?

3 448 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €172 400 ja 75 m² korteri väärtus umbes €258 600. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €132 862–€164 702; 2-toaline: €153 953–€190 847; 3-toaline: €233 806–€289 836; 4-toaline: €283 808–€351 820.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 620/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €185 726, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €730–€900 kuus ja brutotootluse hinnang 5,0–6,0%.

Kas Teelise tn 8 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 199 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Teelise tn 8 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 11 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 75% oli kahes parimas ja 4% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 46 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Teelise tn 8?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €166 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,97/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €10 819. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 02.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu