Registriandmed seisuga 1. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Sepa tänav 28, Tallinn

Sepa tn 28 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2025. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 34 korterit (EHR 121375082). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 01.10.2026 4 341 €/m² (hinnanguvahemik 3 929–4 753 €/m², ±10%).

Sepa tänav 28, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 34 korterit EHR 121375082 ↗ Kataster 78408:808:0089 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Sepa tn 28 on 2025. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 34 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 341/m², 37,0% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Sepa tn 28 on 2025. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 34 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (16 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 341 €/m², mis on umbes 37,0% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (3-toaline, 66,8 m²) on ligikaudu €309 217.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2025. aasta ehitusaeg.

€1 120–€1 370/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (3 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust selles hoones
4,3–5,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 25.3 m² €5 134 €117 551–€142 230
2-toaline 13 35.6 – 54.9 m² €4 472 €192 645–€233 090
3-toaline 16 63.6 – 86 m² €4 629 €293 247–€354 813
4-toaline 1 85.6 m² €5 070 €392 763–€475 221
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 25.3 m² 2-toaline · 47.6 m² 3-toaline · 70 m² 4-toaline · 85.6 m²
− 66,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€309 217
ca €4 629 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €324 678
Eeldatav üüritulu €1 120–€1 370/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 860/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Allpool "–" märgitud mõõtmed ei ole selle hoone kohta mõõdetud; koondskooris arvestatakse neid neutraalse (mitte langetava ega tõstva) hinnanguna.

Asukoht & ühendused8,6

Kopli liinid (ajutine) peatus 306 m / 4 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,2

Tallinna Kunstigümnaasium 764 m; riigieksamite tase 54.8/100; lasteaed 1645 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,4

76% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Kopli kalmistupark 1094 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk–

Selle ala kohta PPA avaandmed puuduvad.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2025. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 17.02.2022); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu5,8

Kopli kalmistupark 1094 m; toidukauplused 2271 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 128 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Sepa tn 28

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Andmed puuduvad

PPA avaandmetes pole selle ala kohta sündmusi. See ei tähenda tingimata, et sündmusi ei toimu: väikese asustusega aladel on andmed hõredad.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 1 679 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 76% kahes parimas klassis, 18% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 220 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +14.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Sepa tn 28 AVM tase: €4 341/m² €4 300 2024 Q3 21 tehingut €4 457 2024 Q4 19 tehingut €4 520 2025 Q1 16 tehingut €4 661 2025 Q2 36 tehingut €5 244 2025 Q3 48 tehingut €5 452 2025 Q4 39 tehingut €5 184 2026 Q1 34 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €5 954 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 7 €5 760 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 341/m²
Hinnavahemik
€3 929–4 753
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 66,8 m²)
€324 678
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 860/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.463305, 24.679906 · katastritunnus 78408:808:0089.

🚏 Kopli liinid (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
306 m · 4 min
🚏 Kopli liinid peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
335 m · 4 min
🚏 Neeme peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
559 m · 7 min
🚏 Sepa (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
584 m · 8 min
🎓 Tallinna Kunstigümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.8/100
764 m · 10 min
🌳 Kopli kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1094 m · 15 min
🧒 Ilmapuu Waldorflasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1645 m · 22 min
🛒 Stroomi Keskus Maxima XX
Supermarket · Supermarket
2271 m · 30 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti, lähim peatus 306 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2025
Kortereid kokku34
Korruseid5
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus6 362 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte2
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121375082 · kanne muudetud 14.11.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 121375082) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:808:0089 · pindala 6 362 m².

Sihtotstarve: 95% Elamumaa, 5% arimaa.

Katastrikaart (78408:808:0089) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Sepa tn 28 korteriühistu (registrikood 80653621). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,12/m² kuustüüpiline korter €120 kuus · k.a kommunaalid · Kopli asum mediaan €3,13/m² kuus
Ühistu maksed€0,93/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,01/m² · Kopli asum mediaan €1,41/m² kuus
Remondifond€1 114€0,50/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€24 955€0
sh remondifondi maksed€297–
Remondikulud€297€0
Remondifondi jääk€1 114€0
Raha€5 850€0
Aasta tulem€3€0
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€4 5490,17
Heakorratasu€12 1450,45
Haldustasu€7 1070,26
Remonditasud€2970,01
Kindlustusmaksed€8570,03

34 korterit · liikmeid 25 eraisikut + 12 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 237 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kopli asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03997186) · Postiindeks: 11712

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Sepa tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121375082 Maa- ja Ruumiamet 01.10.2026 (EHR kanne 14.11.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:808:0089 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust selles hoones · tootlus 4,3–5,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2025. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Sepa tn 28, Tallinn?

Sepa tn 28 on 2025. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 34 korterit. EHR kood on 121375082 ja katastritunnus 78408:808:0089. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Sepa tn 28 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 341 €/m². Hinnangu vahemik on 3 929–4 753 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €309 217.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Sepa tn 28?

4 341 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €217 050 ja 75 m² korteri väärtus umbes €325 575. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €117 551–€142 230; 2-toaline: €192 645–€233 090; 3-toaline: €293 247–€354 813; 4-toaline: €392 763–€475 221.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 860/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €324 678, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 120–€1 370 kuus ja brutotootluse hinnang 4,3–5,3%.

Kas Sepa tn 28 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 306 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Sepa tn 28 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 76% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Sepa tn 28?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,12/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €120 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,93/m² kuus, sh remondifond €0,01/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €1 114. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kopli asum 64 ühistu mediaan oli €3,13/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 01.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu