Estiq Value / Tallinn / Pirita / Randvere tee 142
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Pirita · Tallinn

Randvere tee 142, Tallinn

Randvere tee 142 (Tallinn, Pirita linnaosa) on 1993. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 2 korterit (EHR 101041005). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 582 €/m² (hinnanguvahemik 2 295–2 869 €/m², ±11%).

Randvere tee 142, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 2 korterit EHR 101041005 ↗ Kataster 78402:203:1781 ↗ Eraomand · 1767901

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Randvere tee 142 on 1993. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 2 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 582/m², 14,4% alla Pirita mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 015/m², 04.2026, n=13).

Randvere tee 142 on 1993. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Pirita linnaosas, 2 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 4-toaline (2 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 582 €/m², mis on umbes 14,4% alla Pirita mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 015/m², 04.2026, n=13). Tüüpiline korter (4-toaline, 165,8 m²) on ligikaudu €272 741.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1993. aasta ehitusaeg.

€2 630–€3 220/kuu

Tüüpilise 4-toalise korteri turuüür (Pirita linnaosa (6 kuulutust)).

📊 Turuandmed · Pirita linnaosa (6 kuulutust)
Kommunaalid: suvel ~140 €, talvel ~305 €
12,4–13,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
4-toaline 2 165.8 m² €1 645 €242 467–€303 015
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

4-toaline · 165.8 m²
− 165,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€272 741
ca €1 645 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €286 378
Eeldatav üüritulu €2 630–€3 220/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €1 727/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Allpool "–" märgitud mõõtmed ei ole selle hoone kohta mõõdetud; koondskooris arvestatakse neid neutraalse (mitte langetava ega tõstva) hinnanguna.

Asukoht & ühendused9,4

Pojengi tee peatus 35 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase4,8

Merivälja Kool 1705 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1119 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond8,1

81% tundidest hea, 4% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 46 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Mähe park 403 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk–

Selle ala kohta PPA avaandmed puuduvad.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1993. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1993) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik õhk-vesi soojuspump.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,8

Mähe park 403 m; toidukauplused 208 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 119 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Randvere tee 142

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Andmed puuduvad

PPA avaandmetes pole selle ala kohta sündmusi. See ei tähenda tingimata, et sündmusi ei toimu: väikese asustusega aladel on andmed hõredad.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 1 425 tunninäidust (07.12.2025–04.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 81% kahes parimas klassis, 15% keskmises ja 4% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

46 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Väga kõrge · 250–500 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pirita · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 243 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Mähe asum · kõik hooned · €2 464 (2025 Q4) +7.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Randvere tee 142 AVM tase: €2 582/m² €2 472 2024 Q3 27 tehingut €2 415 2024 Q4 33 tehingut €2 468 2025 Q1 25 tehingut €2 638 2025 Q2 39 tehingut €2 724 2025 Q3 44 tehingut €2 822 2025 Q4 35 tehingut €2 659 2026 Q1 25 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 768 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 15 €2 880 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 582/m²
Hinnavahemik
€2 295–2 869
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 4-toaline · 165,8 m²)
€286 378
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€1 727/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.489613, 24.876510 · katastritunnus 78402:203:1781.

🚏 Pojengi tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
35 m · 1 min
🛒 Grossi Toidukaubad
Supermarket · Supermarket
208 m · 3 min
🚏 Mähe aedlinn peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
225 m · 3 min
🚏 Aianduse tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
353 m · 5 min
🌳 Mähe park
Park · Roheala
403 m · 5 min
🚏 Liilia tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
510 m · 7 min
🧒 Eralasteaed Adelion
Lasteaed · Alusharidus
1119 m · 15 min
🎓 Merivälja Kool
Kool · Kool
1705 m · 23 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti, lähim peatus 35 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pirita linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

17 354 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 22.7% · 3 948
18–64 (Tööealised) 61.2% · 10 612
65 ja vanemad (Seeniorid) 16.1% · 2 794

Haridustase (15+)

14 110 elanikku
Põhiharidus või madalam 11.6% · 1 634
Keskharidus või kutseharidus 29.6% · 4 179
Kõrgharidus või magistrikraad 56.6% · 7 990
Haridustase teadmata 2.2% · 307

Ehitusaeg & elamufond

7 343 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 4.7% · 344
Nõukogude periood (1946–1990) 31.4% · 2 305
Taasiseseisvunud (1991–2010) 48% · 3 526
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 14.6% · 1 075

Enim ehitatud periood: 2001–2005.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.8%
B-klass (Madalenergia) 10.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 26.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.7%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 32.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 4.7%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1993
Kortereid kokku2
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · 1767901
Krundi suurus600 m²
Küttesüsteemõhk-vesi soojuspump
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Lifte0
Müratase46 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101041005 · kanne muudetud 14.03.2025.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101041005) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78402:203:1781 · pindala 600 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78402:203:1781) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00657154) · Postiindeks: 11913

KÜ registrikood täpsustamisel

Randvere tee korterelamud

4 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 955/m² (n=4) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Randvere tee 23 1936 €3 012 ~€224 084 E ~ Vaata →
Randvere tee 29 1961 €3 015 ~€143 101 E ~ Vaata →
Randvere tee 37 1956 €2 898 ~€195 078 E ~ Vaata →
Randvere tee 142 See hoone 1993 €2 582 ~€272 741 E ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101041005 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 14.03.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78402:203:1781 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Pirita linnaosa (6 kuulutust) · tootlus 12,4–13,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1993. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Randvere tee 142, Tallinn?

Randvere tee 142 on 1993. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Pirita linnaosa, milles on kokku 2 korterit. EHR kood on 101041005 ja katastritunnus 78402:203:1781. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Randvere tee 142 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 582 €/m². Hinnangu vahemik on 2 295–2 869 €/m². Tüüpilise 4-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €272 741.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Randvere tee 142?

2 582 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €129 100 ja 75 m² korteri väärtus umbes €193 650. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

4-toaline: €242 467–€303 015.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €1 727/m², tüüpilise 4-toalise puhul umbes €286 378, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 4-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 4-toalise korteri hinnanguline turuüür on €2 630–€3 220 kuus ja brutotootluse hinnang 12,4–13,4%.

Kas Randvere tee 142 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 35 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Randvere tee 142 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 81% oli kahes parimas ja 4% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 46 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: väga kõrge (250–500 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu