Estiq Value / Tallinn / Nõmme / Ränduri tn 39
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Nõmme · Tallinn

Ränduri tänav 39, Tallinn

Ränduri tn 39 (Tallinn, Nõmme linnaosa) on 1965. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 24 korterit (EHR 101022513). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 961 €/m² (hinnanguvahemik 2 644–3 278 €/m², ±11%).

Ränduri tänav 39, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 24 korterit EHR 101022513 ↗ Kataster 78404:408:6331 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Ränduri tn 39 on 1965. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 24 korterit, energiaklass F. Estiq AVM baastase on €2 961/m², 10,3% üle Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28).

Ränduri tn 39 on 1965. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Nõmme linnaosas, 24 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (16 tk). Energiaklass F (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 961 €/m², mis on umbes 10,3% üle Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28). Tüüpiline korter (2-toaline, 39,7 m²) on ligikaudu €131 685.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass F, maapealne parkimine ja 1965. aasta ehitusaeg.

€500–€620/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (Nõmme linnaosa (3 kuulutust, sama ehitusperiood)).

📊 Turuandmed · Nõmme linnaosa (3 kuulutust, sama ehitusperiood)
Kommunaalid: suvel ~20 €, talvel ~60 €
4,6–5,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 2 27.6 m² €3 502 €86 313–€106 997
2-toaline 16 38.9 – 48.9 m² €3 317 €119 668–€148 346
3-toaline 5 48.5 – 51.1 m² €3 095 €135 704–€168 225
4-toaline 1 60.2 m² €2 847 €153 051–€189 728
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 27.6 m² 2-toaline · 40.4 m² 3-toaline · 49.1 m² 4-toaline · 60.2 m²
− 39,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€131 685
ca €3 317 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €138 269
Eeldatav üüritulu €500–€620/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 483/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,6

Pääsküla jaam peatus 329 m / 4 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase4,7

Tallinna Pääsküla Kool 245 m; riigieksamite tase 34.7/100; lasteaed 4096 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,8

80% tundidest hea, 5% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 45 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Glehni park 2131 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=45): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +521,5%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1965. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud4,0

Energiamärgis F (väljastatud 20.06.2011, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Glehni park 2131 m; toidukauplused 4599 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 101 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Ränduri tn 39

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 45 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +522%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 689 tunninäidust (08.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 80% kahes parimas klassis, 15% keskmises ja 5% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

45 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Nõmme · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 196 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +18.2% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Ränduri tn 39 AVM tase: €2 961/m² €2 533 2024 Q3 23 tehingut €2 488 2024 Q4 33 tehingut €2 342 2025 Q1 17 tehingut €2 723 2025 Q2 22 tehingut €2 708 2025 Q3 35 tehingut €2 961 2025 Q4 30 tehingut €2 768 2026 Q1 24 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 884 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 12 €3 050 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 961/m²
Hinnavahemik
€2 644–3 278
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 39,7 m²)
€138 269
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 483/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.369007, 24.644123 · katastritunnus 78404:408:6331.

🎓 Tallinna Pääsküla Kool
Põhikool · Riigieksamite tase: 34.7/100
245 m · 3 min
🚏 Pääsküla jaam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
329 m · 4 min
🚏 Pääsküla Gümnaasium peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
340 m · 5 min
🚏 Raba peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
356 m · 5 min
🚏 Värsi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
404 m · 5 min
🎓 Tallinna Kivimäe Põhikool
Põhikool · Põhikool
703 m · 9 min
🎓 Hiiu Kool
Põhikool · Põhikool
1057 m · 14 min
🌳 Glehni park
Park · Roheala
2131 m · 28 min
🧒 Tallinna Männikäbi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
4096 m · 55 min
🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
4599 m · 61 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 329 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Nõmme linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

34 680 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.2% · 7 011
18–64 (Tööealised) 59.7% · 20 690
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.1% · 6 979

Haridustase (15+)

28 980 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.9% · 4 023
Keskharidus või kutseharidus 36.2% · 10 479
Kõrgharidus või magistrikraad 48.1% · 13 935
Haridustase teadmata 1.9% · 543

Ehitusaeg & elamufond

15 620 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 16.3% · 2 545
Nõukogude periood (1946–1990) 68% · 10 629
Taasiseseisvunud (1991–2010) 11.9% · 1 866
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 3.2% · 506

Enim ehitatud periood: 1946–1960.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 1%
B-klass (Madalenergia) 2.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 3.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 8.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.5%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 16.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1965
Kortereid kokku24
Korruseid3
EnergiamärgisF
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 493 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase45 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101022513 · kanne muudetud 05.12.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101022513) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78404:408:6331 · pindala 2 493 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78404:408:6331) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Ränduri tn 39 korteriühistu (registrikood 80097982). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,12/m² kuustüüpiline korter €124 kuus · k.a kommunaalid · Pääsküla asum mediaan €2,99/m² kuus
Ühistu maksed€0,48/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,15/m² · Pääsküla asum mediaan €1,16/m² kuus
Remondifond€21 079€21/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€5 834€18 141
sh remondifondi maksed€1 838€9 188
Remondikulud€1 838€9 188
Remondifondi jääk€21 079€14 865
Raha€21 707€16 427
Reservkapital€2 801€2 801
Aasta tulem−€301€2
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€00,00
Heakorratasud€1 2600,10
Haldustasud€2 7360,23
Remonditasud€1 8380,15

24 korterit · liikmeid 24 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 007 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Pääsküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00641812) · Postiindeks: 10921

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Ränduri tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101022513 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 05.12.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78404:408:6331 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Nõmme linnaosa (3 kuulutust, sama ehitusperiood) · tootlus 4,6–5,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 1965. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass F: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Ränduri tn 39, Tallinn?

Ränduri tn 39 on 1965. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Nõmme linnaosa, milles on kokku 24 korterit. EHR kood on 101022513 ja katastritunnus 78404:408:6331. Estiqi andmetel energiaklass F.

Mis on Ränduri tn 39 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 961 €/m². Hinnangu vahemik on 2 644–3 278 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €131 685.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Ränduri tn 39?

2 961 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €118 440 ja 50 m² korteri väärtus umbes €148 050. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €86 313–€106 997; 2-toaline: €119 668–€148 346; 3-toaline: €135 704–€168 225; 4-toaline: €153 051–€189 728.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 483/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €138 269, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €500–€620 kuus ja brutotootluse hinnang 4,6–5,6%.

Kas Ränduri tn 39 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 329 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Ränduri tn 39 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 45 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 80% oli kahes parimas ja 5% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 45 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Ränduri tn 39?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,12/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €124 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,48/m² kuus, sh remondifond €0,15/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €21 079. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Pääsküla asum 52 ühistu mediaan oli €2,99/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu