Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Põhja pst 17b
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Põhja pst 17b, Tallinn

Põhja pst 17b (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2012. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 37 korterit (EHR 120606320). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 4 788 €/m² (hinnanguvahemik 4 333–5 243 €/m², ±10%).

Põhja pst 17b, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 37 korterit EHR 120606320 ↗ Kataster 78408:801:0224 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Põhja pst 17b on 2012. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 37 korterit, eeldatav energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 788/m², 51,1% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Põhja pst 17b on 2012. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 37 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (16 tk). Energiaklass B (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 788 €/m², mis on umbes 51,1% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (3-toaline, 74,2 m²) on ligikaudu €341 023.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass B, maapealne parkimine ja 2012. aasta ehitusaeg.

€1 270–€1 550/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (43 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 43 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~129 €, talvel ~234 € · 93% möbleeritud
4,5–5,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 6 35.4 – 45.7 m² €5 027 €169 239–€204 770
2-toaline 10 45.7 – 53.7 m² €4 788 €226 623–€274 202
3-toaline 16 53.7 – 91.5 m² €4 596 €306 130–€370 401
4-toaline 3 106.4 – 109.9 m² €4 453 €433 624–€524 661
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 37.2 m² 2-toaline · 52.3 m² 3-toaline · 73.6 m² 4-toaline · 107.6 m²
− 74,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€341 023
ca €4 596 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €358 074
Eeldatav üüritulu €1 270–€1 550/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 826/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Põhja puiestee peatus 149 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,9

Gustav Adolfi Gümnaasium 283 m; riigieksamite tase 75.1/100; lasteaed 209 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

66% tundidest hea, 8% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 61 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 600 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=189): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +4,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2012. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2012) põhjal on eeldatav klass B. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,3

Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 600 m; toidukauplused 511 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus6,9

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 24 tehingut kohordis „2011-2015 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Põhja pst 17b

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 189 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +4%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 689 tunninäidust (07.12.2025–10.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 66% kahes parimas klassis, 26% keskmises ja 8% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

61 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 8 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2011-2015 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 60 tehingut · 2011-2015 ehitusaasta)
Tehingud
Põhja pst 17b AVM tase: €4 788/m² 2024 Q4 liiga vähe tehinguid10 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q1 liiga vähe tehinguid2 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q1 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid3 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 538 2024 Q3 14 tehingut €4 282 2025 Q2 10 tehingut €4 266 2025 Q3 10 tehingut €4 531 2025 Q4 7 tehingut

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 788/m²
Hinnavahemik
€4 333–5 243
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 74,2 m²)
€358 074
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 826/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.444148, 24.741589 · katastritunnus 78408:801:0224.

🚏 Põhja puiestee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
149 m · 2 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
209 m · 3 min
🧒 Mudila Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
250 m · 3 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75.1/100
283 m · 4 min
🚏 Kalamaja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
287 m · 4 min
🚏 Balti jaam 6 (train station) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
335 m · 4 min
🚏 Balti jaam 5 (train station) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
345 m · 5 min
🧒 Kelluke Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
449 m · 6 min
🎓 Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
451 m · 6 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
511 m · 7 min
🌳 Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
600 m · 8 min
🎓 Püha Miikaeli Kool
Põhikool · Põhikool
639 m · 9 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
699 m · 9 min
🛒 Telliskivi Rimi
Supermarket · Igapäevakaubad
896 m · 12 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1059 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 149 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2012
Kortereid kokku37
Korruseid4
Energiaklass (hinnang)B ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus6 778 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte3
Müratase61 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120606320 · kanne muudetud 25.04.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 3.

EHR portaal (kood: 120606320) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:801:0224 · pindala 6 778 m².

Sihtotstarve: 85% Elamumaa, 15% arimaa.

Katastrikaart (78408:801:0224) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Põhja pst 17b // Soo tn 1b korteriühistu (registrikood 80338345). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,61/m² kuustüüpiline korter €191 kuus · k.a kommunaalid · Kalamaja asum mediaan €2,97/m² kuus
Ühistu maksed€1,93/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,71/m² · Kalamaja asum mediaan €1,46/m² kuus
Remondifond€33 699€6,59/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€118 332€95 856
sh remondifondi maksed€43 648€27 362
Remondikulud€48 163€31 559
Remondifondi jääk€33 699€27 197
Raha€52 086€45 476
Reservkapital€22 574€22 574
Aasta tulem€214€807
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€31 6120,52
Heakorratasud€17 7530,29
Haldustasud€21 9430,36
Remonditasud€43 6480,71
Kindlustusmaksed€3 3760,06

75 korterit · liikmeid 79 eraisikut + 10 juriidilist isikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (5 110 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kalamaja asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE02058997) · Postiindeks: 10414

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Põhja pst korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120606320 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 25.04.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:801:0224 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 43 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,5–5,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=43 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2012. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Põhja pst 17b, Tallinn?

Põhja pst 17b on 2012. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 37 korterit. EHR kood on 120606320 ja katastritunnus 78408:801:0224. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass B.

Mis on Põhja pst 17b korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 788 €/m². Hinnangu vahemik on 4 333–5 243 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €341 023.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Põhja pst 17b?

4 788 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €239 400 ja 75 m² korteri väärtus umbes €359 100. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €169 239–€204 770; 2-toaline: €226 623–€274 202; 3-toaline: €306 130–€370 401; 4-toaline: €433 624–€524 661.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 826/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €358 074, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 270–€1 550 kuus ja brutotootluse hinnang 4,5–5,5%.

Kas Põhja pst 17b sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 149 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Põhja pst 17b ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 189 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 66% oli kahes parimas ja 8% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 61 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Põhja pst 17b?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,61/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €191 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,93/m² kuus, sh remondifond €0,71/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €33 699. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kalamaja asum 184 ühistu mediaan oli €2,97/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu