Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Asunduse tn 6
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Asunduse tänav 6, Tallinn

Asunduse tn 6 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 1972. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 56 korterit (EHR 101020060). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 434 €/m² (hinnanguvahemik 2 249–2 619 €/m², ±8%).

Asunduse tänav 6, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 56 korterit EHR 101020060 ↗ Kataster 78403:301:2150 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Asunduse tn 6 on 1972. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 56 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 434/m², 1,3% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Asunduse tn 6 on 1972. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 56 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (26 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 434 €/m², mis on umbes 1,3% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (2-toaline, 47,7 m²) on ligikaudu €123 066.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1972. aasta ehitusaeg.

€470–€570/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~85 €, talvel ~150 € · 100% möbleeritud
4,5–5,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 9 27.7 – 28.9 m² €2 950 €77 140–€89 830
2-toaline 26 26.7 – 50.8 m² €2 580 €106 323–€123 813
3-toaline 17 47.9 – 60.6 m² €2 426 €128 445–€149 575
4-toaline 4 72.7 – 75.1 m² €2 333 €159 952–€186 265
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 28.3 m² 2-toaline · 44.6 m² 3-toaline · 57.3 m² 4-toaline · 74.2 m²
− 47,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€123 066
ca €2 580 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €129 219
Eeldatav üüritulu €470–€570/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 709/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Asunduse peatus 113 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase4,8

Erakool Garant 314 m; riigieksamite tase 23.6/100; lasteaed 221 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,5

67% tundidest hea, 9% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 45 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Pae park 631 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=83): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +27,3%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1972. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 05.08.2009, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,3

Pae park 631 m; toidukauplused 443 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 1036 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Asunduse tn 6

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,5 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 83 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +27%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, muu.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 725 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 67% kahes parimas klassis, 24% keskmises ja 9% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

45 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 2 205 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Sikupilli asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 553 (2026 Q1) +8.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Asunduse tn 6 AVM tase: €2 434/m² €2 100 2024 Q3 269 tehingut €2 098 2024 Q4 314 tehingut €2 128 2025 Q1 301 tehingut €2 199 2025 Q2 285 tehingut €2 260 2025 Q3 307 tehingut €2 234 2025 Q4 319 tehingut €2 307 2026 Q1 280 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 359 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 130 €2 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 434/m²
Hinnavahemik
€2 249–2 619
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 47,7 m²)
€129 219
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 709/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.430270, 24.790940 · katastritunnus 78403:301:2150.

🚏 Asunduse peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
113 m · 2 min
🧒 Tallinna Asunduse Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
221 m · 3 min
🚏 Majaka (ajutine peatus)
Bussipeatus · Bussiliinid
223 m · 3 min
🚏 Sikupilli peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
249 m · 3 min
🚏 Majaka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
252 m · 3 min
🎓 Erakool Garant
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 23.6/100
314 m · 4 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
314 m · 4 min
🧒 Tallinna Sikupilli Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
400 m · 5 min
🛒 Paepargi Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
443 m · 6 min
🛒 Pae Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
458 m · 6 min
🎓 ''Eduson'' kool
Gümnaasium · Gümnaasium
477 m · 6 min
🛒 Sikupilli Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
489 m · 7 min
🌳 Pae park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
631 m · 8 min
🛒 T1 Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
709 m · 9 min
🌳 Kadrioru park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
919 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 113 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1972
Kortereid kokku56
Korruseid5
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 808 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase45 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101020060 · kanne muudetud 26.07.2026.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101020060) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:301:2150 · pindala 2 808 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:301:2150) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Asunduse tn 6 korteriühistu (registrikood 80118661). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,16/m² kuustüüpiline korter €153 kuus · k.a kommunaalid · Sikupilli asum mediaan €3,06/m² kuus
Ühistu maksed€1,22/m² kuusilma kommunaalideta · Sikupilli asum mediaan €1,26/m² kuus
Remondifond€53 926€20/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€39 347€24 466
Remondikulud€25 565€10 794
Remondifondi jääk€53 926€28 361
Raha€60 397€40 938
Reservkapital€2 574€2 574
Aasta tulem−€8 204€3 006

56 korterit · liikmeid 56 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 685 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Sikupilli asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00639928) · Postiindeks: 11416

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Asunduse tn korterelamud

10 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 609/m² (n=10) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Asunduse tn 2 1972 €2 477 ~€123 754 D Vaata →
Asunduse tn 3 1966 €2 593 ~€116 530 D Vaata →
Asunduse tn 4 1971 €2 499 ~€124 545 E ~ Vaata →
Asunduse tn 5 1965 €2 609 ~€116 335 D Vaata →
Asunduse tn 6 See hoone 1972 €2 434 ~€123 066 E Aktiivne
Asunduse tn 7 1987 €2 625 ~€117 400 E Vaata →
Asunduse tn 9 1987 €2 618 ~€119 988 C Vaata →
Asunduse tn 11 1987 €2 635 ~€116 309 D Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101020060 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 26.07.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:301:2150 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,5–5,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1972. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Asunduse tn 6, Tallinn?

Asunduse tn 6 on 1972. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 56 korterit. EHR kood on 101020060 ja katastritunnus 78403:301:2150. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Asunduse tn 6 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 434 €/m². Hinnangu vahemik on 2 249–2 619 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €123 066.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Asunduse tn 6?

2 434 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €97 360 ja 50 m² korteri väärtus umbes €121 700. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €77 140–€89 830; 2-toaline: €106 323–€123 813; 3-toaline: €128 445–€149 575; 4-toaline: €159 952–€186 265.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 709/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €129 219, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €470–€570 kuus ja brutotootluse hinnang 4,5–5,5%.

Kas Asunduse tn 6 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 113 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Asunduse tn 6 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 83 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 67% oli kahes parimas ja 9% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 45 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Asunduse tn 6?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,16/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €153 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,22/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €53 926. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Sikupilli asum 137 ühistu mediaan oli €3,06/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu