Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Asunduse tn 5
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Lasnamäe · Tallinn

Asunduse tänav 5, Tallinn

Asunduse tn 5 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on 1965. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 80 korterit (EHR 101010773). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 609 €/m² (hinnanguvahemik 2 411–2 807 €/m², ±8%).

Asunduse tänav 5, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 80 korterit EHR 101010773 ↗ Kataster 78403:301:1190 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Asunduse tn 5 on 1965. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 80 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 609/m², 8,6% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151).

Asunduse tn 5 on 1965. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Lasnamäe linnaosas, 80 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (60 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 609 €/m², mis on umbes 8,6% üle Lasnamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 403/m², 04.2026, n=151). Tüüpiline korter (2-toaline, 39,8 m²) on ligikaudu €116 335.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1965. aasta ehitusaeg.

€470–€570/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
4,9–5,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 60 38.7 – 41.4 m² €2 923 €107 764–€125 491
3-toaline 20 47 – 49.5 m² €2 727 €122 208–€142 311
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 39.9 m² 3-toaline · 48.5 m²
− 39,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€116 335
ca €2 923 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €122 152
Eeldatav üüritulu €470–€570/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 069/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Asunduse peatus 181 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,0

''Eduson'' kool 413 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 44 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

65% tundidest hea, 8% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Pae park 701 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=427): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +10,4%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1965. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 31.08.2020); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,3

Pae park 701 m; toidukauplused 430 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 165 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Asunduse tn 5

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 427 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +10%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 912 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 65% kahes parimas klassis, 27% keskmises ja 8% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Lasnamäe · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 347 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Sikupilli asum · 1940-1970 ehitusaasta · €2 673 (2026 Q1) +19% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Asunduse tn 5 AVM tase: €2 609/m² €2 269 2024 Q3 41 tehingut €2 219 2024 Q4 56 tehingut €2 217 2025 Q1 41 tehingut €2 363 2025 Q2 44 tehingut €2 549 2025 Q3 46 tehingut €2 523 2025 Q4 50 tehingut €2 638 2026 Q1 48 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 474 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 21 €2 840 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 609/m²
Hinnavahemik
€2 411–2 807
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 39,8 m²)
€122 152
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 069/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.431858, 24.789726 · katastritunnus 78403:301:1190.

🧒 Tallinna Asunduse Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
44 m · 1 min
🚏 Asunduse peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
181 m · 2 min
🚏 Majaka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
277 m · 4 min
🚏 Majaka (ajutine peatus)
Bussipeatus · Bussiliinid
385 m · 5 min
🎓 ''Eduson'' kool
Gümnaasium · Gümnaasium
413 m · 6 min
🚏 Vesivärava peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
424 m · 6 min
🛒 Pae Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
430 m · 6 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
453 m · 6 min
🛒 Paepargi Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
468 m · 6 min
🎓 Erakool Garant
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 23.6/100
486 m · 6 min
🧒 Tallinna Sikupilli Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
549 m · 7 min
🛒 Sikupilli Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
623 m · 8 min
🌳 Pae park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
701 m · 9 min
🌳 Kadrioru park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
739 m · 10 min
🛒 T1 Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
895 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 181 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Lasnamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

115 038 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.9% · 20 581
18–64 (Tööealised) 60.3% · 69 411
65 ja vanemad (Seeniorid) 21.8% · 25 046

Haridustase (15+)

97 565 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.8% · 13 499
Keskharidus või kutseharidus 42.6% · 41 563
Kõrgharidus või magistrikraad 40.3% · 39 336
Haridustase teadmata 3.2% · 3 167

Ehitusaeg & elamufond

55 815 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 1.1% · 598
Nõukogude periood (1946–1990) 79.4% · 44 295
Taasiseseisvunud (1991–2010) 12.9% · 7 173
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.5% · 3 613

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.8%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.8%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 79.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 1.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1965
Kortereid kokku80
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 482 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101010773 · kanne muudetud 19.12.2024.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101010773) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78403:301:1190 · pindala 3 482 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78403:301:1190) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Asunduse tn 5 korteriühistu (registrikood 80040404). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,97/m² kuustüüpiline korter €122 kuus · k.a kommunaalid · Sikupilli asum mediaan €3,06/m² kuus
Ühistu maksed€1,16/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,37/m² · Sikupilli asum mediaan €1,26/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€46 776€59 374
sh remondifondi maksed€14 799€29 078
Remondikulud€14 799€29 078
Raha€25 503€23 989
Reservkapital€9 705€9 705
Aasta tulem€472−€82
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€31 9770,79
Remonditasud€14 7990,37

80 korterit · liikmeid 78 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 366 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Sikupilli asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01654599) · Postiindeks: 11413

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Asunduse tn korterelamud

10 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 609/m² (n=10) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Asunduse tn 2 1972 €2 477 ~€123 754 D Vaata →
Asunduse tn 3 1966 €2 593 ~€116 530 D Vaata →
Asunduse tn 4 1971 €2 499 ~€124 545 E ~ Vaata →
Asunduse tn 5 See hoone 1965 €2 609 ~€116 335 D Aktiivne
Asunduse tn 6 1972 €2 434 ~€123 066 E Vaata →
Asunduse tn 7 1987 €2 625 ~€117 400 E Vaata →
Asunduse tn 9 1987 €2 618 ~€119 988 C Vaata →
Asunduse tn 11 1987 €2 635 ~€116 309 D Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101010773 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 19.12.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78403:301:1190 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,9–5,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1965. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Asunduse tn 5, Tallinn?

Asunduse tn 5 on 1965. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Lasnamäe linnaosa, milles on kokku 80 korterit. EHR kood on 101010773 ja katastritunnus 78403:301:1190. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Asunduse tn 5 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 609 €/m². Hinnangu vahemik on 2 411–2 807 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €116 335.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Asunduse tn 5?

2 609 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €104 360 ja 50 m² korteri väärtus umbes €130 450. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €107 764–€125 491; 3-toaline: €122 208–€142 311.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 069/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €122 152, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €470–€570 kuus ja brutotootluse hinnang 4,9–5,9%.

Kas Asunduse tn 5 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 181 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Asunduse tn 5 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 427 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 65% oli kahes parimas ja 8% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Asunduse tn 5?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,97/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €122 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,16/m² kuus, sh remondifond €0,37/m². Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Sikupilli asum 137 ühistu mediaan oli €3,06/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu