Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / Tammsaare pst 10/2
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Pärnu linn · Pärnu

Tammsaare pst 10/2, Pärnu

Tammsaare pst 10/2 (Pärnu, Pärnu linn) on 2022. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 19 korterit (EHR 121337594). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 4 440 €/m² (hinnanguvahemik 3 783–5 097 €/m², ±15%).

Tammsaare pst 10/2, Pärnu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 03.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 19 korterit EHR 121337594 ↗ Kataster 62512:034:0005 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tammsaare pst 10/2 on 2022. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 19 korterit, energiaklass A. Estiq AVM baastase on €4 440/m², 81,4% üle Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950).

Tammsaare pst 10/2 on 2022. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Pärnu linn linnaosas, 19 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (12 tk). Energiaklass A (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 440 €/m², mis on umbes 81,4% üle Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950). Tüüpiline korter (2-toaline, 49 m²) on ligikaudu €217 560.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass A, maapealne parkimine ja 2022. aasta ehitusaeg.

€360–€440/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (16 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 16 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~69 €, talvel ~100 € · 100% möbleeritud
2,0–2,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 12 41.4 – 50.7 m² €4 440 €183 848–€247 720
3-toaline 7 53.4 – 92.1 m² €4 262 €228 767–€308 245
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 48.6 m² 3-toaline · 63 m²
− 49 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€217 560
ca €4 440 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €228 438
Eeldatav üüritulu €360–€440/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 662/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Lehetu peatus 75545 m / 1007 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,0

Pärnu Tammsaare Kool 530 m; riigieksamite tase 55.4/100; lasteaed 664 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,5

33% tundidest hea, 50% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 46 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Rannapark 372 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=17): mõõdukas risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2022. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Energiamärgis A (väljastatud 12.05.2020); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,9

Rannapark 372 m; toidukauplused 992 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 48 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tammsaare pst 10/2

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 17 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +134%.

Sagedasemad liigid: jalgratta mopeedi vargus, kehaline vaarkohtlemine, vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 1 628 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 33% kahes parimas klassis, 17% keskmises ja 50% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

46 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pärnu linn · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 78 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii.
Tammsaare pst 10/2 AVM tase: €4 440/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid5 tehingut liiga vähe tehinguid— 2024 Q4 liiga vähe tehinguid6 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q1 liiga vähe tehinguid6 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 969 2025 Q2 13 tehingut €3 691 2025 Q3 12 tehingut €3 412 2025 Q4 14 tehingut €3 816 2026 Q1 15 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 221 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 7 €3 630 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 440/m²
Hinnavahemik
€3 783–5 097
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 49 m²)
€228 438
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 662/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.377102, 24.503263 · katastritunnus 62512:034:0005.

🌳 Rannapark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
372 m · 5 min
🎓 Pärnu Tammsaare Kool
Põhikool · Riigieksamite tase: 55.4/100
530 m · 7 min
🎓 Pärnu Waldorfkool
Põhikool · Põhikool
611 m · 8 min
🎓 Pärnu Vanalinna Põhikool
Põhikool · Põhikool
651 m · 9 min
🧒 Pärnu Kesklinna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
664 m · 9 min
🛒 Pärnu Keskuse Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
992 m · 13 min
🚏 Lehetu peatus
Bussipeatus · Buss
75545 m · 1007 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pärnu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

40 228 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.9% · 7 597
18–64 (Tööealised) 57.7% · 23 200
65 ja vanemad (Seeniorid) 23.4% · 9 431

Haridustase (15+)

42 815 elanikku
Põhiharidus või madalam 21.6% · 9 250
Keskharidus või kutseharidus 46% · 19 690
Kõrgharidus või magistrikraad 30.1% · 12 895
Haridustase teadmata 2.3% · 980

Ehitusaeg & elamufond

28 884 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 15.8% · 4 569
Nõukogude periood (1946–1990) 50.6% · 14 606
Taasiseseisvunud (1991–2010) 27.9% · 8 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 5.2% · 1 496

Enim ehitatud periood: 1991–2000.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 2.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 51.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 15.8%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2022
Kortereid kokku19
Korruseid3
EnergiamärgisA
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 968 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte1
Müratase46 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121337594 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 121337594) →

Katastriüksus (Maa-amet)

62512:034:0005 · pindala 1 968 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (62512:034:0005) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Pärnu linn, A. H. Tammsaare pst 10 korteriühistu (registrikood 80599198). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,40/m² kuustüüpiline korter €118 kuus · k.a kommunaalid · Kesklinna linnaosa, Eeslinna asum mediaan €2,48/m² kuus
Ühistu maksed€0,35/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,03/m² · Kesklinna linnaosa, Eeslinna asum mediaan €0,81/m² kuus
Remondifond€5 647€3,89/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€6 145€8 799
sh remondifondi maksed€464€2 721
Remondikulud€1 152€2 721
Remondifondi jääk€5 647€2 627
Raha€7 338€4 122
Reservkapital€3 600€3 600
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasud ja raamatupidamiseteenus€3 7380,21
Heakorratasud€5230,03
Tehnohooldustasud€3130,02
Elektrikäidutasud€5850,03
Kindlustusmaksed€5220,03
Remonditasud€4640,03

27 korterit · liikmeid 21 eraisikut + 6 juriidilist isikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 452 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kesklinna linnaosa, Eeslinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03942810) · Postiindeks: 80015

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Tammsaare pst korterelamud

32 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 874/m² (n=32) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Tammsaare pst 2 1999 €2 813 ~€101 268 D ~ Vaata →
Tammsaare pst 4 1999 €2 682 ~€131 954 D ~ Vaata →
Tammsaare pst 5a 1932 €2 845 ~€139 974 E ~ Vaata →
Tammsaare pst 8 1999 €2 962 ~€145 730 D ~ Vaata →
Tammsaare pst 10/1 1999 €2 214 ~€108 929 B Vaata →
Tammsaare pst 10/2 See hoone 2022 €4 440 ~€217 560 A Aktiivne
Tammsaare pst 10c 1998 €3 076 ~€151 339 E Vaata →
Tammsaare pst 11/1 2025 €4 236 ~€208 411 A ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121337594 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 62512:034:0005 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 16 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 2,0–2,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=16 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2022. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tammsaare pst 10/2, Pärnu?

Tammsaare pst 10/2 on 2022. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Pärnu linn, milles on kokku 19 korterit. EHR kood on 121337594 ja katastritunnus 62512:034:0005. Estiqi andmetel energiaklass A.

Mis on Tammsaare pst 10/2 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 440 €/m². Hinnangu vahemik on 3 783–5 097 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €217 560.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Tammsaare pst 10/2?

4 440 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €177 600 ja 50 m² korteri väärtus umbes €222 000. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €183 848–€247 720; 3-toaline: €228 767–€308 245.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 662/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €228 438, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €360–€440 kuus ja brutotootluse hinnang 2,0–2,7%.

Kas Tammsaare pst 10/2 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 75545 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tammsaare pst 10/2 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 17 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 33% oli kahes parimas ja 50% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 46 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Tammsaare pst 10/2?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,40/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €118 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,35/m² kuus, sh remondifond €0,03/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €5 647. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kesklinna linnaosa, Eeslinna asum 196 ühistu mediaan oli €2,48/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu