Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / Tammsaare pst 5a
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Pärnu linn · Pärnu

Tammsaare pst 5a, Pärnu

Tammsaare pst 5a (Pärnu, Pärnu linn) on 1932. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 9 korterit (EHR 103013678). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 845 €/m² (hinnanguvahemik 2 424–3 266 €/m², ±15%).

Tammsaare pst 5a, Pärnu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 03.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 9 korterit EHR 103013678 ↗ Kataster 62512:040:0070 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tammsaare pst 5a on 1932. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 9 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 845/m², 16,3% üle Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950).

Tammsaare pst 5a on 1932. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Pärnu linn linnaosas, 9 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (5 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 845 €/m², mis on umbes 16,3% üle Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950). Tüüpiline korter (2-toaline, 65,8 m²) on ligikaudu €187 201.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1932. aasta ehitusaeg.

€460–€570/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~70 €, talvel ~95 € · 100% möbleeritud
2,8–3,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 5 42.6 – 74.3 m² €2 845 €145 436–€195 964
3-toaline 1 53.2 m² €2 731 €123 786–€166 792
4-toaline 3 85.7 – 126.7 m² €2 646 €229 723–€309 532
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 60 m² 3-toaline · 53.2 m² 4-toaline · 101.9 m²
− 65,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€187 201
ca €2 845 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €196 561
Eeldatav üüritulu €460–€570/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 987/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Lehetu peatus 75617 m / 1008 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

Pärnu Tammsaare Kool 519 m; riigieksamite tase 55.4/100; lasteaed 739 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,5

33% tundidest hea, 50% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 46 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Rannapark 414 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=17): mõõdukas risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1932. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1932) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,8

Rannapark 414 m; toidukauplused 1066 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 49 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tammsaare pst 5a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 17 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +134%.

Sagedasemad liigid: jalgratta mopeedi vargus, kehaline vaarkohtlemine, vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 1 628 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 33% kahes parimas klassis, 17% keskmises ja 50% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

46 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pärnu linn · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 109 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +20.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tammsaare pst 5a AVM tase: €2 845/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid5 tehingut liiga vähe tehinguid— €1 521 2024 Q3 16 tehingut €2 025 2024 Q4 14 tehingut €1 666 2025 Q1 14 tehingut €1 883 2025 Q2 16 tehingut €2 011 2025 Q3 13 tehingut €2 089 2025 Q4 16 tehingut €2 013 2026 Q1 15 tehingut €2 150 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 845/m²
Hinnavahemik
€2 424–3 266
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 65,8 m²)
€196 561
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 987/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 7 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.376429, 24.503134 · katastritunnus 62512:040:0070.

🌳 Rannapark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
414 m · 6 min
🎓 Pärnu Tammsaare Kool
Põhikool · Riigieksamite tase: 55.4/100
519 m · 7 min
🎓 Pärnu Waldorfkool
Põhikool · Põhikool
687 m · 9 min
🎓 Pärnu Vanalinna Põhikool
Põhikool · Põhikool
722 m · 10 min
🧒 Pärnu Kesklinna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
739 m · 10 min
🛒 Pärnu Keskuse Selver
Supermarket · Supermarket
1066 m · 14 min
🚏 Lehetu peatus
Bussipeatus · Buss
75617 m · 1008 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 7 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pärnu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

40 228 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.9% · 7 597
18–64 (Tööealised) 57.7% · 23 200
65 ja vanemad (Seeniorid) 23.4% · 9 431

Haridustase (15+)

42 815 elanikku
Põhiharidus või madalam 21.6% · 9 250
Keskharidus või kutseharidus 46% · 19 690
Kõrgharidus või magistrikraad 30.1% · 12 895
Haridustase teadmata 2.3% · 980

Ehitusaeg & elamufond

28 884 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 15.8% · 4 569
Nõukogude periood (1946–1990) 50.6% · 14 606
Taasiseseisvunud (1991–2010) 27.9% · 8 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 5.2% · 1 496

Enim ehitatud periood: 1991–2000.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 2.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 51.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 15.8%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1932
Kortereid kokku9
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 176 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase46 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 103013678 · kanne muudetud 24.11.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 103013678) →

Katastriüksus (Maa-amet)

62512:040:0070 · pindala 1 176 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (62512:040:0070) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Pärnu linn, A. H. Tammsaare pst 5a korteriühistu (registrikood 80104363). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,16/m² kuustüüpiline korter €129 kuus · k.a kommunaalid · Kesklinna linnaosa, Eeslinna asum mediaan €2,48/m² kuus
Ühistu maksed€0,21/m² kuusilma kommunaalideta · Kesklinna linnaosa, Eeslinna asum mediaan €0,81/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€1 631€1 189
Remondikulud€0€800
Raha€5 760€4 202
Reservkapital€3 268€3 301
Aasta tulem€0−€33

9 korterit · liikmeid 9 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (659 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kesklinna linnaosa, Eeslinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00703890) · Postiindeks: 80015

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Tammsaare pst korterelamud

32 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 874/m² (n=32) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Tammsaare pst 2 1999 €2 813 ~€101 268 D ~ Vaata →
Tammsaare pst 4 1999 €2 682 ~€131 954 D ~ Vaata →
Tammsaare pst 5a See hoone 1932 €2 845 ~€187 201 E ~ Aktiivne
Tammsaare pst 8 1999 €2 962 ~€145 730 D ~ Vaata →
Tammsaare pst 10/1 1999 €2 214 ~€108 929 B Vaata →
Tammsaare pst 10/2 2022 €4 440 ~€218 448 A Vaata →
Tammsaare pst 10c 1998 €3 076 ~€151 339 E Vaata →
Tammsaare pst 11/1 2025 €4 236 ~€208 411 A ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 103013678 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 24.11.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 62512:040:0070 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 2,8–3,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1932. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tammsaare pst 5a, Pärnu?

Tammsaare pst 5a on 1932. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Pärnu linn, milles on kokku 9 korterit. EHR kood on 103013678 ja katastritunnus 62512:040:0070. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Tammsaare pst 5a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 845 €/m². Hinnangu vahemik on 2 424–3 266 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €187 201.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Tammsaare pst 5a?

2 845 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €142 250 ja 75 m² korteri väärtus umbes €213 375. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €145 436–€195 964; 3-toaline: €123 786–€166 792; 4-toaline: €229 723–€309 532.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 987/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €196 561, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €460–€570 kuus ja brutotootluse hinnang 2,8–3,8%.

Kas Tammsaare pst 5a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 75617 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tammsaare pst 5a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 17 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 33% oli kahes parimas ja 50% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 46 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Tammsaare pst 5a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,16/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €129 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,21/m² kuus. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kesklinna linnaosa, Eeslinna asum 196 ühistu mediaan oli €2,48/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu