Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / Papiniidu tn 62
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Pärnu linn · Pärnu

Papiniidu tänav 62, Pärnu

Papiniidu tn 62 (Pärnu, Pärnu linn) on 2011. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 38 korterit (EHR 120614615). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 193 €/m² (hinnanguvahemik 2 720–3 666 €/m², ±15%).

Papiniidu tänav 62, Pärnu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 03.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 38 korterit EHR 120614615 ↗ Kataster 62513:178:0007 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Papiniidu tn 62 on 2011. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 38 korterit, eeldatav energiaklass B. Estiq AVM baastase on €3 193/m², 30,5% üle Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950).

Papiniidu tn 62 on 2011. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Pärnu linn linnaosas, 38 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (28 tk). Energiaklass B (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 193 €/m², mis on umbes 30,5% üle Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950). Tüüpiline korter (2-toaline, 46,5 m²) on ligikaudu €148 475.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass B, maapealne parkimine ja 2011. aasta ehitusaeg.

€390–€480/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (19 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 19 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~95 €, talvel ~155 € · 100% möbleeritud
3,0–4,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 5 28.1 – 33.3 m² €3 353 €89 988–€121 251
2-toaline 28 38.8 – 51.5 m² €3 193 €124 596–€167 883
3-toaline 5 57.9 – 58.4 m² €3 065 €151 982–€204 784
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 31.5 m² 2-toaline · 45.8 m² 3-toaline · 58.2 m²
− 46,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€148 475
ca €3 193 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €155 899
Eeldatav üüritulu €390–€480/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 353/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Lehetu peatus 77189 m / 1029 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,5

Pärnu Koidula Gümnaasium 356 m; riigieksamite tase 68.6/100; lasteaed 2889 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,2

32% tundidest hea, 48% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 47 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Rannapark 2974 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=37): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +43,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2011. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2011) põhjal on eeldatav klass B. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,6

Rannapark 2974 m; toidukauplused 242 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 626 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Papiniidu tn 62

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 37 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +43%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus,vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 1 370 tunninäidust (07.12.2025–03.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 32% kahes parimas klassis, 20% keskmises ja 48% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

47 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pärnu linn · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 302 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -0.9% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Papiniidu tn 62 AVM tase: €3 193/m² €1 643 2024 Q3 182 tehingut €1 849 2024 Q4 164 tehingut €1 989 2025 Q1 156 tehingut €2 206 2025 Q2 174 tehingut €2 031 2025 Q3 218 tehingut €1 936 2025 Q4 171 tehingut €1 972 2026 Q1 173 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €1 870 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 64 €1 960 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 193/m²
Hinnavahemik
€2 720–3 666
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 46,5 m²)
€155 899
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 353/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 6 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.366166, 24.542750 · katastritunnus 62513:178:0007.

🛒 Kaubamajakas Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
242 m · 3 min
🎓 Pärnu Koidula Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 68.6/100
356 m · 5 min
🎓 Pärnu Mai Kool
Põhikool · Põhikool
1087 m · 14 min
🧒 Pärnu Kesklinna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
2889 m · 39 min
🌳 Rannapark
Park · Roheala
2974 m · 40 min
🚏 Lehetu peatus
Bussipeatus · Buss
77189 m · 1029 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 6 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pärnu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

40 228 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.9% · 7 597
18–64 (Tööealised) 57.7% · 23 200
65 ja vanemad (Seeniorid) 23.4% · 9 431

Haridustase (15+)

42 815 elanikku
Põhiharidus või madalam 21.6% · 9 250
Keskharidus või kutseharidus 46% · 19 690
Kõrgharidus või magistrikraad 30.1% · 12 895
Haridustase teadmata 2.3% · 980

Ehitusaeg & elamufond

28 884 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 15.8% · 4 569
Nõukogude periood (1946–1990) 50.6% · 14 606
Taasiseseisvunud (1991–2010) 27.9% · 8 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 5.2% · 1 496

Enim ehitatud periood: 1991–2000.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 2.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 51.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 15.8%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2011
Kortereid kokku38
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)B ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 981 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Müratase47 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120614615 · kanne muudetud 30.05.2025.

Tellis.

EHR portaal (kood: 120614615) →

Katastriüksus (Maa-amet)

62513:178:0007 · pindala 2 981 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (62513:178:0007) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Pärnu linn, Papiniidu tn 62 korteriühistu (registrikood 80449990). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,90/m² kuustüüpiline korter €132 kuus · k.a kommunaalid · Kesklinna linnaosa, Mai asum mediaan €2,57/m² kuus
Ühistu maksed€0,41/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,10/m² · Kesklinna linnaosa, Mai asum mediaan €0,83/m² kuus
Remondifond€12 398€7,16/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€26 839€15/m² · 4,99% fikseeritud · kuni 2032 · SEB
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€8 581€15 899
sh remondifondi maksed€2 111€5 358
Remondikulud€1 043€1 465
Remondifondi jääk€12 398€6 578
Laenujääk€26 839€30 121
Raha€15 776€9 427
Reservkapital€3 700€3 700
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasud€3 4210,16
Heakorrastuse tasu€2 4370,12
Remonditasud€00,00
Kindlustusmaksed€6120,03
Remonditasud muude kulude katteks€2 1110,10

38 korterit · liikmeid 34 eraisikut + 4 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 732 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kesklinna linnaosa, Mai asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE02114033) · Postiindeks: 80022

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Papiniidu tn korterelamud

20 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 519/m² (n=20) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Papiniidu tn 15 1999 €2 650 ~€130 380 E Vaata →
Papiniidu tn 23 1980 €1 734 ~€85 313 E ~ Vaata →
Papiniidu tn 25 1999 €1 755 ~€86 346 C Vaata →
Papiniidu tn 27 1985 €1 648 ~€81 082 E ~ Vaata →
Papiniidu tn 29 1986 €1 588 ~€78 130 E ~ Vaata →
Papiniidu tn 31 1986 €1 734 ~€85 313 B Vaata →
Papiniidu tn 33 1979 €1 475 ~€71 685 C Vaata →
Papiniidu tn 35 1988 €2 051 ~€100 909 E Vaata →
Papiniidu tn 62 See hoone 2011 €3 193 ~€148 475 B ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120614615 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 62513:178:0007 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 19 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,0–4,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=19 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2011. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Papiniidu tn 62, Pärnu?

Papiniidu tn 62 on 2011. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Pärnu linn, milles on kokku 38 korterit. EHR kood on 120614615 ja katastritunnus 62513:178:0007. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass B.

Mis on Papiniidu tn 62 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 193 €/m². Hinnangu vahemik on 2 720–3 666 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €148 475.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Papiniidu tn 62?

3 193 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €127 720 ja 50 m² korteri väärtus umbes €159 650. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €89 988–€121 251; 2-toaline: €124 596–€167 883; 3-toaline: €151 982–€204 784.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 353/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €155 899, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €390–€480 kuus ja brutotootluse hinnang 3,0–4,0%.

Kas Papiniidu tn 62 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 77189 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Papiniidu tn 62 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 37 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 32% oli kahes parimas ja 48% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 47 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Papiniidu tn 62?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,90/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €132 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,41/m² kuus, sh remondifond €0,10/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €12 398. Ühistu laenujääk oli €26 839. Võrdluseks: Kesklinna linnaosa, Mai asum 70 ühistu mediaan oli €2,57/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu