Estiq Value / Pärnu / Pärnu linn / Papiniidu tn 60
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Pärnu linn · Pärnu

Papiniidu tänav 60, Pärnu

Papiniidu tn 60 (Pärnu, Pärnu linn) on 2025. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 10 korterit (EHR 121406749). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 4 562 €/m² (hinnanguvahemik 3 887–5 237 €/m², ±15%).

Papiniidu tänav 60, Pärnu – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 03.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 10 korterit EHR 121406749 ↗ Kataster 62513:178:0006 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Papiniidu tn 60 on 2025. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 10 korterit, energiaklass A. Estiq AVM baastase on €4 562/m², 86,4% üle Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950).

Papiniidu tn 60 on 2025. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Pärnu linn linnaosas, 10 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (6 tk). Energiaklass A (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 562 €/m², mis on umbes 86,4% üle Pärnu linn mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 447/m², 10.2026, n=950). Tüüpiline korter (3-toaline, 68,1 m²) on ligikaudu €298 278.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass A, maapealne parkimine ja 2025. aasta ehitusaeg.

€780–€960/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (H3-9 klaster (Papiniidu tn)).

📊 Turuandmed · H3-9 klaster (Papiniidu tn)
3,0–4,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 2 38.9 – 47.1 m² €4 562 €167 133–€225 199
3-toaline 6 57.9 – 70 m² €4 380 €245 177–€330 355
4-toaline 2 89.9 – 94.1 m² €4 243 €332 583–€448 129
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 43 m² 3-toaline · 65.7 m² 4-toaline · 92 m²
− 68,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€298 278
ca €4 380 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €313 192
Eeldatav üüritulu €780–€960/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 599/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused4,5

Lehetu peatus 77183 m / 1029 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,7

Pärnu Koidula Gümnaasium 254 m; riigieksamite tase 68.6/100; lasteaed 2948 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,2

23% tundidest hea, 50% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 47 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Rannapark 3049 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=37): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +43,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2025. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Energiamärgis A (väljastatud 23.11.2023); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,6

Rannapark 3049 m; toidukauplused 179 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 48 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Papiniidu tn 60

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 37 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +43%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus,vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 1 351 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 23% kahes parimas klassis, 27% keskmises ja 50% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

47 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Pärnu linn · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 78 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii.
Papiniidu tn 60 AVM tase: €4 562/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid5 tehingut liiga vähe tehinguid— 2024 Q4 liiga vähe tehinguid6 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q1 liiga vähe tehinguid6 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 969 2025 Q2 13 tehingut €3 691 2025 Q3 12 tehingut €3 412 2025 Q4 14 tehingut €3 816 2026 Q1 15 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 221 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 7 €3 630 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 562/m²
Hinnavahemik
€3 887–5 237
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 68,1 m²)
€313 192
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 599/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 6 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 58.366278, 24.543691 · katastritunnus 62513:178:0006.

🛒 Kaubamajakas Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
179 m · 2 min
🎓 Pärnu Koidula Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 68.6/100
254 m · 3 min
🎓 Pärnu Mai Kool
Põhikool · Põhikool
1135 m · 15 min
🧒 Pärnu Kesklinna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
2948 m · 39 min
🌳 Rannapark
Park · Roheala
3049 m · 41 min
🚏 Lehetu peatus
Bussipeatus · Buss
77183 m · 1029 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 6 objekti.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Pärnu linn

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

40 228 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.9% · 7 597
18–64 (Tööealised) 57.7% · 23 200
65 ja vanemad (Seeniorid) 23.4% · 9 431

Haridustase (15+)

42 815 elanikku
Põhiharidus või madalam 21.6% · 9 250
Keskharidus või kutseharidus 46% · 19 690
Kõrgharidus või magistrikraad 30.1% · 12 895
Haridustase teadmata 2.3% · 980

Ehitusaeg & elamufond

28 884 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 15.8% · 4 569
Nõukogude periood (1946–1990) 50.6% · 14 606
Taasiseseisvunud (1991–2010) 27.9% · 8 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 5.2% · 1 496

Enim ehitatud periood: 1991–2000.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 2.8%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.4%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 21.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 51.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 15.8%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2025
Kortereid kokku10
Korruseid3
EnergiamärgisA
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 166 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase47 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121406749 · kanne muudetud 10.12.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 121406749) →

Katastriüksus (Maa-amet)

62513:178:0006 · pindala 1 166 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (62513:178:0006) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE04096199) · Postiindeks: 80022

KÜ registrikood täpsustamisel

Papiniidu tn korterelamud

20 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 519/m² (n=20) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Papiniidu tn 15 1999 €2 650 ~€130 380 E Vaata →
Papiniidu tn 23 1980 €1 734 ~€85 313 E ~ Vaata →
Papiniidu tn 25 1999 €1 755 ~€86 346 C Vaata →
Papiniidu tn 27 1985 €1 648 ~€81 082 E ~ Vaata →
Papiniidu tn 29 1986 €1 588 ~€78 130 E ~ Vaata →
Papiniidu tn 31 1986 €1 734 ~€85 313 B Vaata →
Papiniidu tn 33 1979 €1 475 ~€71 685 C Vaata →
Papiniidu tn 35 1988 €2 051 ~€100 909 E Vaata →
Papiniidu tn 60 See hoone 2025 €4 562 ~€298 278 A Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121406749 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 10.12.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 62513:178:0006 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · H3-9 klaster (Papiniidu tn) · tootlus 3,0–4,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2025. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Papiniidu tn 60, Pärnu?

Papiniidu tn 60 on 2025. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Pärnu linn, milles on kokku 10 korterit. EHR kood on 121406749 ja katastritunnus 62513:178:0006. Estiqi andmetel energiaklass A.

Mis on Papiniidu tn 60 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 562 €/m². Hinnangu vahemik on 3 887–5 237 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €298 278.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Papiniidu tn 60?

4 562 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €228 100 ja 75 m² korteri väärtus umbes €342 150. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €167 133–€225 199; 3-toaline: €245 177–€330 355; 4-toaline: €332 583–€448 129.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 599/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €313 192, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €780–€960 kuus ja brutotootluse hinnang 3,0–4,0%.

Kas Papiniidu tn 60 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 77183 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Papiniidu tn 60 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 37 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 23% oli kahes parimas ja 50% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 47 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu